2023-05-02 604 Peržiūros

Gegužės 2–7 d. Klaipėdoje vyks tarptautinis lėlių teatro festivalis „Materia Magica“. Festivalio organizatoriai kiekvieną kartą žiūrovams siekia pristatyti įdomiausius Lietuvos ir užsienio lėlių bei objektų teatro kūrėjus, tarp kurių darbų galima išvysti tiek tradicinius, tiek eksperimentinius ar tarpdisciplininius spektaklius.

Šiais metais organizatoriai kviečia reflektuoti gravitacijos tema.

Jautrus žvilgsnis į gamtą ir jos gyventojus

Festivalio spektaklių programą gegužės 4 d. 11 ir ir 18 val. atidarys „The Train Theatre“ (Izraelis) spektaklis „Kartą pasaulyje“. Vaikams nuo 4 m. skirtame spektaklyje pasirodys iš tolimiausios Antarktidos atvykęs pingvinas – mažas ir drąsus išdykėlis, kuris kartu su žiūrovais leisis į netikėčiausias keliones po pasaulį, pakeliui parodydamas, kokie esame panašūs į kitas nuostabias greta mūsų Žemėje gyvenančias būtybes.

Gegužės 5 d. 10 ir 11.30 val. scenoje – nuotaikingasis Panevėžio lėlių vežimo teatro spektaklis „Skani istorija“. Spektaklyje kiekvienas atras, kaip paprastomis priemonėmis galima sukurti lėles ir netgi spektaklį.

Šiuolaikiškas ir interaktyvus spektaklis „Skani istorija“ savo žaidybine forma įtrauks 3–6 metų vaikus į kūrybinį procesą, atvers fantazijos kupiną pasaulį, kuriame įmanoma viskas. Čia vaikai sutiks Vilką, kuris nė už ką nenorės ėsti pas jį į svečius atėjusios avytės. Vilkas rūpinsis, nerimaus, kad avytė nepakliūtų į pavojų. Taip užsimezga tvirta, neišardoma draugystė. Pagrindinė spektaklio idėja – niekada neskaudinkime ir neskriauskime kitų.

Mėgstantiems drąsesnį humorą ir ieškantiems drąsos

Gegužės 5 d. 17 val. – svečio iš Slovėnijos „Teatro Matita“ spektaklis „Trumpos vakaro istorijos“. Spektaklis rekomenduojamas vaikams nuo 8 m. ir suaugusiesiems, mėgstantiems juodąjį humorą. Kai sutemus trumpam nurimsta kasdienybės šurmulys, rašytojas prisėda rašyti apsakymo. Pavargęs jis užmiega, o sugalvoti personažai ir daiktai atgyja jo sapne ir pradeda austi savas istorijas… Originalias lėles spektakliui sukūrė ir scenoje valdo Matija Solce.

Paskutinės festivalio dienos rytą pradės Klaipėdos lėlių teatro ir Liublianos lėlių teatro (Slovėnija) šviesos ir materijų spektaklis vaikams nuo 5 m. „Tunelis“.

2023 m. „Auksinį scenos kryžių“ pelnęs „Tunelis“ – nepaprastas spektaklis, kuriuo siekiama susidraugauti su tamsa ir mėgautis šviesa lyg gardžiausiu desertu. Pradžioje gali pasirodyti, kad šviesą galima kontroliuoti, o tamsos – nepažinios, keliančios grėsmę – ne. Vis dėlto spektaklyje ši išankstinė nuostata akimirksniu apverčiama aukštyn kojomis – žiupsnelis drąsos ir bendrystės leidžia prisijaukinti tamsą ir išmokti ja mėgautis.

Spektaklis „Tunelis“ – gegužės 7 d. 11 val.

Nepamiršti ir kūdikiai

Interaktyvus Kauno valstybinio lėlių teatro judesio spektaklis 10–24 mėn. mažyliams „Pasaulėliai“ uoliausius teatro gerbėjus pasitiks gegužės 6 d. 10.30 ir 12 val.

Kiekvienas mažylis – tai pasaulėlis, spalvotas ir nenuspėjamas, siautulingas ir ramus, linksmas ir liūdnas, visad pilnas pažinimo džiaugsmo ir teikiantis laimę aplinkiniams.

Apie ryšio prasmę

Gegužės 6 d. 14 al. abejingų nepaliksiantis „RAUXA CIA“ (Ispanija) spektaklis „Popieriaus teatras“ nukels žiūrovus į šiuolaikinio cirko pasaulį, kur objektų valdymas, klounada, fizinis teatras ir ypatingų marionečių kolekcija pasitelkiama tam, kad pamatytume, kokia didelė yra mūsų vaizduotės galia.

„Popieriaus teatras“ taip pat yra ir žmogus, paskendęs savo vienatvėje. „Popieriaus teatras“ – tai vakarėlis be meilikavimų, tai – monodialogas, kur vaizduotė palengvina vienatvės naštą, kad atvertų kelią poetiškam, svajingam pasauliui. „Popieriaus teatras“ – tai pauzė, trikdis paspartintoje sistemoje. Tai – sustabdyta akimirka, kai pasaulis nustoja judėjęs, o poezija šoka.

Gegužės 7 d. 14 ir 16. val. spektaklių vaikams programą vainikuos Andrea Díaz Reboredo (Ispanija) spektaklis žiūrovams nuo 11 m. „M. A. R“.

Spektaklyje manipuliacija objektais tyrinėjama per choreografinį kūno performansą. Tam pasitelkiamos statybinės medžiagos, daiktai, kurie naudojami statant ypatingą vietą – namus. Šiame kūrinyje susipina du pasakojimai: šeimos namų istorija ir pamąstymai apie erdves bei jų reikšmę. Medis, popierius, nuotraukos, kasdieniai įrankiai, piešiniai – visi šie daiktai ir medžiagos, pavirtę pavienių fizinių judesių seka, kuria nuolat kintančią mąstymo erdvę.

Daugiau informacijos apie festivalį – www.materiamagica.lt arba festivalio feisbuko paskyroje: Materia Magica / Lėlių teatro festivalis / Puppet Theatre Festival.