2024-02-27 6442 Peržiūros

Per pusmetį – 2215 tonų mažiau CO2. Toks kiekis kenksmingų dujų nepateko į aplinką dėl to, kad didžioji dalis daugiabučių namų, kurios prižiūri „Mano BŪSTAS“, bendrojo naudojimo reikmės jau daugiau nei pusmetį aprūpinami tvaria, vėjo jėgainėse gaminama elektros energija.

Visapusę daugiabučių namų priežiūrą vykdantis „Mano BŪSTAS“ didžiajai daliai savo klientų nuo praėjusių metų birželio namų bendrojo naudojimo patalpų reikmėms pradėjo pirkti vėjo jėgainėse gaminamą žaliąją elektros energiją. Toks sprendimas įmonės klientams leidžia vartoti tvarią energiją ir taip prisidėti prie aplinkos išsaugojimo ateities kartoms.

Praėjus daugiau nei pusmečiui įmonė skaičiuoja, jog dėl šio sprendimo į aplinką nepateko 2215 tonų kenksmingų anglies dvideginio dujų. Remiantis tarptautinėmis skaičiuoklėmis, tokį kiekį CO2 per metus į aplinką apytikriai išmeta 481 lengvasis automobilis arba apie 2000 lėktuvų vieno skrydžio metu. Sugerti tokiam kiekiui teršalų reikia per 100 tūkst. brandžių medžių.

„Kaip ir žadėjome prieš pusmetį, iš vėjo jėgainių parko įsigijome 85 proc. metinio suvartojamos elektros energijos kiekio mūsų prižiūrimuose daugiabučiuose. Taigi švari energija šiuo metu sudaro didžiąją dalį bendrųjų patalpų reikmėms reikalingos elektros, o tai padeda mažinti priklausomybę nuo taršaus ir brangaus iškastinio kuro. Džiugu, kad kartu su klientais galime kurti švaresnę aplinką ne tik sau, bet ir ateities kartoms“, – sako „Mano BŪSTO“ Produktų vystymo padalinio paslaugų vadovas Ramūnas Burokas.

Jis pastebi, kad ypač daug elektros, pagamintos vėjo jėgainėse, pernai sugeneruota vėjuotais rugpjūčio ir gruodžio mėnesiais – atitinkamai 93,6 ir 95,6 proc. visos daugiabučių bendrojo naudojimo reikmėms reikalingos energijos.

„Mano BŪSTO“ iniciatyvą aprūpinti klientas priklausančias daugiabučių namų bendrąsias patalpas švaria energija pasveikino ir Lietuvos vėjo jėgainių asociacija, Lietuvos atsinaujinančių išteklių energetikos konfederacija bei Energetikos ministerija, kuri primena, kad visa Europos Sąjunga iki 2050 metų yra įsipareigojusi tapti klimatui neutraliu regionu.