2022-04-20 1674 Peržiūros

Artėjant vasarai, šiltiems orams, norisi atnaujinti namų interjerą. Tačiau neretai galvoje sukasi mintys, kad tai gali būti labai brangu ir galiausiai noras dingsta. Dalijamės patarimais, kurie jums padės atnaujinti namų interjerą ir sukurti jaukią aplinką bei nereikalaus itin didelių finansinių išlaidų.

Atnaujinant namus, pirmas ir svarbiausias žingsnis – atsikratyti nenaudojamų daiktų. Išsirinkite daiktus, kurie jums nereikalingi arba kurie tiesiog netinka prie jūsų namų dizaino, neprisiriškite prie daiktų. Daiktus galite padovanoti, paaukoti ar paprasčiausiai parduoti, jeigu jie yra geros būklės. Nustebsite pamatę, kaip jūsų namai atsigaus ir tai leis jums netgi lengviau kvėpuoti.

Antras žingsnis – spalvų pasirinkimas. Nepatikėsite, kiek įtakos turi sienų ir daiktų spalvos mūsų savijautai bei nuotaikai. Jeigu norite namie atsipalaiduoti, rinkitės šiltas, šviesias bei gaivias spalvas. Jos suteiks jaukumo, ramybės jausmą.

Išnaudokite balkono erdvę

Jeigu turite balkoną nebijokite investuoti ir paverskite jį jaukia pasisėdėjimo vieta. Anksčiau ar vėliau balkonas tampa sandėliuku, prigrūstu daiktų. Todėl užtenka susitvarkyti, pasistatyti staliuką, kėdę, atsinešti iš namų gėlę ir rytine kava džiaugtis galėsite kur kas maloniau.

Dekoravimas pagalvėlėmis tikriausiai vienas iš dažniausių būdų, kuris gali padėti suteikti jaukumo bei komforto jūsų namams. Jų niekada nebūna per daug! Nepirkite vis naujų pagalvių, geriau investuokite į jų užvalkalus, kuriuos galėsite keisti pagal nuotaiką arba sezoną.

Kalbant apie augalus, šis punktas tinka ne kiekvienam, nes kai kurie iš mūsų paprasčiausiai nedraugauja su augalais. Tačiau tai yra geras būdas pagyvinti savo aplinką ir įnešti šviežumo jausmą. Jeigu neturite laiko prižiūrėti augalų, yra puiki alternatyva – netikros gėlės.

Ne mažiau svarbios detalės

Verta paminėti ir kitas detales, tokias kaip lemputės. Jos suteikia jaukumo jausmą. Nusipirkite jums patinkančias lemputes, pakabinkite arba padėkite jas ant paviršiaus ir vakarais, žiūrint filmą ar skaitant knygą, jos sukurs ramią atmosferą. Taip pat ir kitos smulkios detalės, pavyzdžiui, statulėlės ar vazos pagyvins vaizdą namuose.

Kilimai ir paveikslai yra taip pat svarbi interjero dalis. Jeigu jums trūksta ryškumo ar tiesiog išskirtinos detalės namuose, tai paveikslai ir kilimai yra vienas geriausių pasirinkimų. Paveikslus rinkitės pagal savo skonį. Į juos jums turi būti malonu žiūrėti, o paveikslo rėmeliai, pageidautina, turi būti vienodos spalvos, kuri padės norint išlaikyti bendrą erdvės vientisumą.

Na, o kilimai turi namams suteikti jaukumo, todėl svarbu priderinti prie jūsų bendro namų interjero – jeigu kambarys ryškus, tuomet reikia blankesnio kilimo ir atvirkščiai. Nepamirškite ir apgalvoti kilimų bei paveikslų dydžių, nes tai yra labai svarbus kriterijus.

Jeigu pinigų leisti nenorite, pabandykite paprasčiausiai perstumdyti baldus. Pakeiskite stalo, komodos ar net sofos poziciją ir iškart pamatysite, kaip visa aplinka staiga pasikeičia.