2024-03-28 543 Peržiūros
mano bustas

„Mano BŪSTO“ duomenimis, didžioji dauguma daugiabučių gyventojų laiptinių valymą patiki specialistams. Šios paslaugos paklausa per pastarąjį penkmetį šoktelėjo penktadaliu, o šiuo metu įmonės prižiūrimuose namuose savarankiškai valoma vos viena laiptinė iš dešimties.

Laikai, kuomet savo laiptines gyventojai valėsi patys grimzta užmarštin. Šiandien retas kuris savo laisvalaikį nori praleisti su šluota ir kibiru rankose, juolab, kad pati valymo paslaugos kaina yra priimtina daugeliui.

Be to, valymo specialistų prižiūrimose laiptinėse užtikrinama ženkliai didesnė patalpų higiena, kadangi patalpos valomos laikantis nustatytų specifikacijų, naudojamos specialiai pritaikytos bendrojo priemonės, o darbų kokybė griežtai kontroliuojama.

Pasikeitę įpročiai

Daugiabučius namus prižiūrinčios įmonės „Mano BŪSTO“ Valymo padalinio vadovas Neilas Čijunskas patvirtino, kad šiuo metu didžioji daugumą bendrovės klientų, užuot dirbę valytojais, yra užsisakę specializuotas laiptinės valymo paslaugas.

Tai, anot jo, patvirtina ir skaičiai. Per penkerius metus valomų laiptinių skaičius šoktelėjo ketvirtadaliu – nuo 5562 iki 6802. Iš visų įmonės Lietuvoje prižiūrimų namų telikę vos 9 proc. laiptinių, kurių gyventojai nėra užsisakę bendrųjų patalpų valymo paslaugų. Taigi šiuo metu devynias iš dešimties daugiabučių laiptinių tvarko valymo specialistai.

„Akivaizdu, kad paslauga yra populiari, nes žmonės vis labiau brangina savo laisvalaikį. O ir paslaugos kaina yra įkandama daugeliui – vidutinio dydžio butui per mėnesį ji yra mažesnė nei viena pietų porcija kavinėje“, – sako N.Čijunskas.

Valymo dažnumas – pagal pageidavimą

„Mano BŪSTO“ Valymo padalinio vadovo teigimu, dažniausiai klientai pageidauja, kad jų laiptinės būtų valomos vieną kartą per savaitę. Tiesia, čia išsiskiria Vilniaus miesto gyventojai, kurie nori, kad jų laiptinės per savaitę būtų valomos du sykius.

Į standartinį valymo paslaugų paketą įeina laiptinės aikštelės, laiptakių, įėjimo į laiptinę plovimas rankiniu būdu specialiomis valymo priemonėmis, daiktais neapkrautų palangių, turėklų, radiatorių, pašto dėžučių, lifto, jei toks yra, drėgnasis valymas. Taip pat kartą per savaitę nuo sienų, lubų, durų ir durų staktų iki 2,5 metrų aukščio šalinami voratinkliai, esant palankioms oro sąlygoms valomos laukujos durys.

Esant poreikiui, gyventojai gali užsisakyti dažnesnį bendrųjų patalpų valymą arba pasirinkti papildomas paslaugas, tokias kaip laiptinės langų valymas arba purvą sugeriančių kilimėlių nuoma bei keitimas.

Kontroliuoja kokybę

N.Čijunskas pabrėžė, kad visos klientams teikiamos valymo paslaugos bei atlikti darbai yra kontroliuojami kokybės kontrolierių, kurie tiek proaktyviai, tiek gavę klientų pranešimus, atlieka išvalytų laiptinių patikrinimus. Jei pasitvirtina, kad valymo paslaugos buvo suteiktos prastai arba nesilaikant specifikacijų, įmonė įpareigoja rangovus neatlygintinai pašalinti visus trūkumus.

N.Čijunskas atkreipė dėmesį, jog pastaruoju metu laiptinės vis dažniau valomos aplinkai draugiškais valikliais, kurių sudėtyje nėra chloro baliklių, amoniako, fosfatų, formaldehidų, kitų pavojingų medžiagų. Žengti tokį žingsnį bendrovę paskatino noras prisidėti prie aplinkos išsaugojimo, dar labiau užtikrinti patalpų švarą, atsakingiau rūpintis klientų bei darbuotojų sveikata.

Aptiko pavojingų bakterijų

„Mano BŪSTO“ Valymo padalinio vadovas sako, kad periodiškai valyti laiptines yra svarbu ne tik norint užtikrinti tvarką ir švarą, bet ir užkirsti kelią pavojingų ligų plitimui. Mat anksčiau Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos atliktas daugiabučių namų laiptinių tyrimas atskleidė pavojingą tiesą – nevalomose laiptinėse bakterijų ir pelėsinių grybų skaičius buvo dešimtis kartų didesnis nei periodiškai valomose bendrojo naudojimo patalpose. Nešvariose laiptinėse mikrobiologai buvo aptikę ir žmogaus sveikatai pavojingo auksinio stafilokoko bakterijų.

„Yra namų, kurių laiptines gyventojai tvarko patys tiesiog sušluodami smėlio ir purvo likučius. Tačiau klaidinga manyti, jog pavojingus užkratus galima išnaikinti periodiškai valant laiptines sausuoju būdu. Net jei jos atrodo švarios, dar nereiškia, kad taip yra iš tikrųjų. Kokybiškai išvalyti bendrąsias patalpas įmanoma tik naudojant specialias priemones ir laikantis numatytų specifikacijų“, – teigė N.Čijunskas.

Jeigu norite, kad jūsų laiptinė blizgėtų ir visada būtų švari, kviečiame užsisakyti valymo paslaugas:

Jeigu esate „Mano BŪSTO“ klientas, galite kreiptis į savo daugiabučio namo atstovą arba paslaugas užsisakyti:

  • Naudojantis „BonoDomo“ platforma https://bonodomo.lt/.
  • Skambinant telefonu 870055966.
  • Arba rašant elektroniniu paštu [email protected].

Jeigu jūsų daugiabutis namas nėra administruojamas „Mano BŪSTO“ paslaugą galite užsisakyti: