2021-07-26 1196 Peržiūros

Šiuo metu apstu uogų, kurias dažnas ne tik skanauja karštomis vasaros dienomis, bet ir ruošiasi žiemai – verda uogienes, šaldo. O kur dar šviežių bulvių ir voveraičių duetas, agurkų marinavimas ar naminio pomidorų padažo gamyba? „Kalba vilniečiai“ redakcija apsilankė trijose populiariausiose miesto turgavietėse ir palygino perkamiausių uogų bei daržovių kainas.

„Kalvarijų turgus“

Netoli miesto centro įsikūrusi turgavietė kiekvieną dieną knibždėti knibžda ne tik nuo prekiautojų, bet ir nuo lankytojų gausos. Čia apsilankę rasite įvairių sendaikčių, drabužių bei maisto prekių.

Dauguma prekybininkų pasiūlys mėlynių, kurių litro kaina – 4 eurai. Aviečių kaina svyruoja nuo 2,50 iki 3 eurų už pusę kilogramo. Raudonųjų serbentų kilogramą galėsite įsigyti už 2 arba 2,50 euro.

Vyšnias, kurias prekybininkai siūlo už 2 Eur/kg, išstumia trešnės. Jas „Kalvarijų turgaus“ lankytojai mėgsta labiau ir nepagaili nuo 3 iki 4 eurų už kilogramą.

Paklausus uogų prekiautojos apie šių metų kainų skirtumus lyginant su praėjusiais metais ji teigia, jog kainos šiemet kilo apie 50 euro centų: „Kainas pakėlėme dėl didelių karščių. Nėra lietaus, reikia anksti keltis, dėl to sunku rinkti uogas, tad ir kainos didesnės nei 2020-ais. O visos uogos jau į pabaigą. Va dar serbentų tik bus“.

Daržovių kainos panašios

Stebint populiariausių daržovių, tokių kaip agurkai, pomidorai ir bulvės, kainas, pas skirtingus prekiautojus jos skiriasi neženkliai.

Priklausomai nuo dydžio ir laiko, kada bulvės buvo iškastos, kainos svyruoja nuo 0,40 iki 1,50 euro už kilogramą.

Dauguma prekiautojų siūlo avietinius pomidorus, kurių kaina – 1,50 Eur/kg. Prastenės prekinės išvaizdos pomidorų galite įsigyti ir už 1,30 Eur/kg–0,50 Eur/kg.

Štai agurkų rūšių, formų bei dydžių „Kalvarijų turguje“ yra įvairiausių. Nors dažniausiai lankytojai renkasi „Mirabelle“ veislės agurkus, tačiau galėsite nusipirkti ir kitokių, kurių kaina yra 0,60–1,50 euro už kilogramą.

„Halės turgus“

Netoli autobusų bei traukinių stoties įsikūrusi turgavietė siūlo ne tik vaisius bei daržoves. Čia apsilankę galėsite atrasti ir kavinių, siūlančių įvairių virtuvių patiekalus.

Uogų čia nedaug. Prekybininkai siūlo avietes, kainuojančias 4,50 Eur/500g, ir trešnes už 4 eurus.

Ieškantys mėlynių ar raudonųjų serbentų čia jų neras.

Bulvių kainos svyruoja nuo 0,30 iki 1,50 euro už kilogramą. Kaina priklausys ir nuo dydžio, ir nuo veislės.

„Benedikto turgus“

Fabijoniškėse įsikūręs turgus kviečia įsigyti ir ekologiško ūkio daržovių. Jame taip pat rasite daugybę kavinių, tad apsipirkę galėsite jaukiai praleisti popietę.

Nors mėlynių ar raudonųjų serbentų čia nerasite, tačiau ieškantys aviečių jas galės nusipirkti už 4,50 Eur/500 g.

Trešnių kaina čia didesnė nei kitose turgavietėse. Už kilogramą teks sumokėti 7 eurus.

Svyruojančios daržovių kainos

„Benedikto turguje“ galite rasti ekologiškų daržovių ūkį, kuris siūlo daržoves kiek didesnėmis kainomis. Prekybininkai už kilogramą agurkų prašo iki 3,60 euro, o pomidorų kaina čia siekia ir 5,50 euro už kilogramą.

Ne eko ūkio pomidorai kainuoja 2,80 eurus už kilogramą, o agurkai – 1,10–1,90 Eur už kilogramą.

Bulvių čia taip pat yra įvairių. Galėsite tarp dydžių ir veislių išsirinkti ir kainas: 0,80–1,50 euro už kilogramą.