2022-03-14 750 Peržiūros

Po šaltų ir ilgų žiemos vakarų kalendorinio pavasario pradžioje sulaukę daugiau saulės pradedame planuoti, ką sėti šiais metais. Kad būtų paprasčiau, dalijamės kovo mėnesio sėjos kalendoriumi ir patarimais, kurie padės nepasimesti daigų gausybėje.

Visų pirma patariame nepaklysti sėklų gausybėje ir susiplanuoti, ką norite šiais metais turėti savo šiltnamyje, pakeltose lysvėse ar paprasčiausiai ant palangės. Pagalvokite ir apie tai, kokie jūsų laiko bei finansiniai resursai. Jei mėgstate keliauti ir daug laiko praleidžiate ne namuose, rinkitės tokius augalus, kuriems nereikės didelės priežiūros. Taip pat atkreipkite dėmesį, kada jūsų namuose yra daugiausia saulės šviesos. Vieni augalai mėgsta daug tiesioginių saulės spindulių , o kiti – vakarinę saulės šviesą.

Susidarius norimų augalų sąrašą beliks tik dar keli darbai. Atkreipkite dėmesį, kad ant daugumos sėklų pakuočių yra nurodytas ne tik jų pavadinimas, bet ir kaip, kur ir kada jas sėti. Priklausomai nuo to, ar augalus auginsite ant palangės, ar šiltnamyje, būtent tokias sėklas ir rinkitės. Svarbu paminėti ir tai, kad daigams yra specialus dirvožemis, būtent jį ir naudokite, nes jame esančios įvairios medžiagos užtikrins spartesnį sėklų sudygimą ir geresnį šaknų vystymosi procesą. Galiausiai pasigaminkite skirtukus ir pasižymėkite, kur ir ką pasėjote.

Nepamirškite į sėjos procesą įtraukti ir mažųjų šeimos narių. Papasakokite jiems kelionę nuo sėklos iki paties augalo vaisiaus ir kokia gi ta daržovių nauda mūsų organizmui. Stebėdami daigelius ir jais rūpindamiesi jaunieji daržininkai išmoks būti rūpestingi ir supras, kaip daržovės atkeliauja ant mūsų kasdienio stalo.

Kovo mėnesio dažniausiai sėjamų sėklų sėjimo kalendorius