2023-02-14 811 Peržiūros

Vieno daugiabučio namo gyventojams neatsargus kaimyno elgesys su karštais pelenais baigėsi gaisru, tačiau „Mano BŪSTO“ skubi pagalba ir svetimų žmonių gerumas užtikrino, kad gyventojai ilgam neliktų su kiauru stogu ir be elektros.

Vieną ankstų rytą nedidelį daugiabutį namą apėmė liepsnos. Kaip paaiškėjo vėliau, vienas gyventojas dar karštus pelenus supylė į šiukšlių maišą ir paliko jį ant medinių grindų. Netrukus pelenai uždegė grindis, dėl ko vėliau įsiplieskė gaisras. Atvykę ugniagesiai liepsnas pažabojo, tačiau išdegė ir įlūžo grindų perdanga, stogas, aprūko bendrojo naudojimo patalpos, dėl gaisrui gesinti panaudoto vandens sutriko elektros tiekimas.

Panikos apimti namo gyventojai dar ilgai galėjo likti be būtiniausių patogumų ir be stogo virš galvos, jei ne operatyvi daugiabučio priežiūrą vykdančio „Mano BŪSTO“ pagalba. Įmonės specialistai mažiau nei per 12 valandų sugebėjo atstatyti elektros tiekimą, bet svarbiausia – suremontavo įlūžusį stogą, kad lyjant lietui gyventojai nepatirtų papildomos žalos.

„Namo bendruomenę ištiko nelaimė, todėl reagavome nedelsiant, kad žmonės kuo greičiau galėtų turėti elektrą ir stogą virš galvos. Mūsų specialistai į nelaimės vietą atvyko anksti ryte ir vos per vieną dieną sutvarkė kritiškiausius gedimus. Paprastai tokie darbai užtrunka ilgiau, tačiau šįsyk mūsų komanda viską atliko greitai ir preciziškai. Tiesiog žmogiškai stengėmės, kad ir taip nukentėję namo gyventojai galėtų kuo greičiau grįžti į įprastas gyvenimo vėžes“, – kalbėjo „Mano BŪSTO“ priežiūros grupės vadovas Vidas Balbuckis.

Šioje tragiškai galėjusiai pasibaigti istorijoje neliko nepastebėtas ir svetimų žmonių geranoriškumas. Iškart po nelaimės socialiniuose tinkluose buvo paskelbtas prašymas atsiliepti tuos, kurie turi atliekamos ir nenaudojamos stogo dangos. Į prašymą jau greitai atsiliepė žmonės, kurie nukentėjusiesiems padovanojo stogo dangos lakštų. Juos „Mano BŪSTO“ specialistai panaudojo kaip laikiną sprendimą, kad lietui lyjant vanduo nesiskverbtų į butus.

V.Balbuckis sako, kad tai ne vienintelis atvejis Klaipėdoje, kai ugnis daugiabutyje įsiplieskia dėl to, jog su šiukšlėmis metamos neužgesintos nuorūkos ar kitos degiosios medžiagos. Ypač tokių gaisrų, kai užsiliepsnoja šiukšlių konteineriai, padaugėja naujametinę naktį, kuomet gyventojai į juos meta panaudotus, tačiau dar neatvėsusius fejerverkus.