2022-01-10 740 Peržiūros

Kaip ir kiekvienais metais, taip ir šiemet, kviečiame paminėti sausio 13-ąją – Laisvės gynėjų dieną. Dalijamės jau antradienio išvakarėse prasidedančių ir istoriškai svarbių Pakaunės vietose vyksiančių renginių apžvalga.

Sausio 12 d.

Nuo 18 val. pradės degti pirmieji laužai, kuriuos galėsite išvysti Čekiškės miestelio aikštėje. Skambančios muzikos fone susirinkusieji dalinsis sausio 13-osios prisiminimais, skanaus karštą košę ir arbatą.

Sausio 13 d.

Nuo 8 val. visos Kauno rajono ugdymo ir kultūros įstaigos prisijungs prie pilietinės akcijos „Atmintis gyva, nes liudija“ ir 10 minučių minučių savo languose uždegs vienybės ir atminimo žvakutes.

11 val. prie Juragių radijo ir televizijos bokšto ir 16 val. – Sitkūnų radijo stoties kiemelyje vyks pagrindiniai rajono renginiai. Prie šių strateginių objektų prieš 31 metus Sovietų Sąjungos kariams užėmus Lietuvos televiziją ir radiją Vilniuje, rinkosi Pakaunės gyventojai ir drąsiai gynė ją nuo priešų.

12 val. vyks Laisvės gynėjų dienos minėjimas Vandžiogaloje, prie Nepriklausomybės paminklo.

13 val. vyks Laisvės gynėjų dienos minėjimas Obelynės sodyboje ir Zapyškyje prie Lietuvos nepriklausomybės 10-mečio paminklo.

17 val. suliepsnos atminimo laužai Vilkijoje prie Nemuno, šalia Louiso Armstrongo vardo estrados.

17 val. Taurakiemio laisvalaikio salė pakvies į Piliuonos moterų ansamblio „Dobilė“ minėjimo koncertą.

17.30 val. Ramučių bibliotekoje vyks minėjimas „Neužmiršti“, kurio metu skambant smuikui bus dalijamasi to meto prisiminimais.

18 val. atminimo laužai suliepsnos Vilkijoje prie Saulėtekių laisvalaikių salės.

18 val. Garliavos Švč. Trejybės bažnyčioje bus aukojamos Šv. Mišios.

18 val. Ežerėlio kultūros centras kvies į koncertą „Nenugalėta laisvė“, kuriame skambės Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų orkestro melodijos.

18 val. Samylų kultūros centre vyks tradicinė akcija „Bendruomenės sriuba“. Programoje – „Samylų senolės“ ir choras „Žaisa“.

19 val. Garliavos Švč. Trejybės bažnyčios šventoriuje vyks koncertas „Sambūris laisvei“. Dalyvaus Garliavos sporto ir kultūros centro vokalinis ansamblis „C.re.do“, folklorinis ansamblis „Gegutala“ ir kiti atlikėjai.

19 val. Rokų laisvalaikio salėje vyks minėjimas „Atminties laužas“, kuriame dalyvaus Lietuviškos muzikos ir dainos ansamblis bei Rokų teatras.

19 val. Raudondvario kultūros centro renginio „Sausio 13-oji tada ir dabar“ metu vyks protų mūšis, skambės patriotinės dainos, bus dalijamasi prisiminimais.

Sausio 16 d.

12 val. Kulautuvos Švč. Mergelės Marijos Vardo bažnyčioje vyks klasikinės muzikos koncertas „Ar nebijai šviesos“. Dainas atliks solistė Andžela Mickutė ir koncertmeisteris Kęstutis Paulaitis.