2022-09-15 1312 Peržiūros

Per vienerius metus – vidutiniškai 10 750 tonų mažiau CO2 išmetimų į aplinką. Tokius rezultatus skaičiuoja „Mano BŪSTAS“, padėjęs klientams įgyvendinti jau 172 daugiabučių namų renovacijos projektus. Tai leidžia miestiečiams kvėpuoti švaresniu oru, o gyventojams – sumažinti priklausomybę nuo rekordiškai brangių energijos išteklių vartojimo.

Džiugina ne tik kišenę

„Žvėriškai augant energijos resursų kainomis mažiausią įtampą prieš artėjantį šildymo sezoną pajus būtent renovuotų daugiabučių namų gyventojai – jų sąskaitos už šildymą bus gerokai mažesnės. Renovacija džiugina ne tik gyventojų kišenę, augina viso pastato ir jame esančių butų vertę, tačiau ir pastebimai prisideda prie švaresnės bei tvaresnės aplinkos puoselėjimo, mažina klimato kaitos grėsmes“, – sako „Mano BŪSTO” Renovacijos ir projektavimo grupės direktorė Vida Naudžiūnienė.

Europos Komisija skaičiuoja, kad pastatuose suvartojama apie 40 proc. visos šilumos energijos. Tai sudaro daugiau nei trečdalį į aplinką išmetamo anglies dvideginio Europos Sąjungoje. Tad vienintelis būdas mažinti šią taršą – kompleksiškai modernizuoti energetiškai neefektyvius pastatus.

Atnaujinus seną daugiabutį namą, sutaupoma apie 50–70 proc. iki renovacijos suvartojamo šilumos kiekio. Skaičiuojama, vieno renovuoto daugiabučio namo CO2 emisija vidutiniškai sumažėja 62,5 tonų per metus.

„Mano BŪSTAS“ yra įgyvendinęs daugiausiai daugiabučių renovacijos projektų tarp būsto administravimo įmonių Lietuvoje – 172. Šie renovacijos projektai leido CO2 emisiją vidutiniškai sumažinti 10 750 tonų per metus.

Svarbu sužiūrėti kiekvieną detalę

„Nežadame sustoti – šiuo metu skirtinguose Lietuvos miestuose kuruojame dar 127 daugiabučių namų renovacijos procesus, kurie leis auginti energinį pastatų efektyvumą ir garantuos klientams mažesnę priklausomybę nuo didelių energijos resursų sąnaudų. Draugiškai aplinkai tarnaujančius namų modernizavimo projektus kuruojame jau septynerius metus“, – pasakoja V.Naudžiūnienė.

Renovacija – ganėtinai sudėtingas ir kompleksiškas projektas, kuriame svarbu sužiūrėti kiekvieną detalę: nuo dokumentų parengimo namo renovacijos projektui įgyvendinti ir valstybės paramai gauti iki patikimų darbų rangovų parinkimo iki darbų kokybės kontrolės. „Mano BŪSTAS“ padeda užtikrinti sklandų daugiabučio namo atnaujinimo procesą nuo pradžios iki pabaigos.

Apsisprendusiems dėl renovacijos gyventojams namo administratorius visų pirma teikia pasiūlymus dėl energiją taupančių sprendimų įgyvendinimo ir organizuoja investicijų plano sudarymą.

„Atnaujinimo darbai pradedami tik gyventojams aptarus ir patvirtinus investicijų planą. Pastato renovaciją atliekame prioriteto tvarka pagal susidėvėjimo mastą“, – sako V.Naudžiūnienė.

Vieno daugiabučio atnaujinimas vidutiniškai trunka apie 36 mėnesius. „Renovacijos rezultatas atperka netrumpą laukimo laikotarpį – gyventojai džiaugiasi ne tik galimybe sutaupyti, bet ir gražesniais, šviesesniais namais“, – pabrėžė „Mano BŪSTO” Renovacijos ir projektavimo grupės direktorė.