2023-09-14 980 Peržiūros

2023 m. rugsėjo 15 d. 18 val. Šiaulių miesto širdis – Prisikėlimo aikštė – pavirs didžiausia šokio aikštele, nes čia vyks tradicija tapusi etninės kultūros akcija „Visa Lietuva šoka“.

Septintus metus Šiauliuose organizuojama akcija kvies kultūros įstaigų kolektyvus, mokyklas ir visus mėgstančius folklorinį šokį prisijungti bei kartu dūkti ir šokti iš visų jėgų. Numatoma, kad tradiciniai šokiai padės stiprinti kultūrinės tapatybės jausmą ir puoselėti bendruomeniškumą.

Etninės kultūros akcija „Visa Lietuva šoka“ pirmą kartą surengta 2015 metais Lietuvos nacionalinio kultūros centro iniciatyva. Nuo tada akcija augo, plėtėsi, savo šaknis įleido į visus šalies miestus ir miestelius, bendruomenes, įstaigas. Akcija siekiama šokiu vienyti bendruomenes, stiprinti kultūrinės tapatybės jausmą, pasitelkiant tradicinius šokius.

Šiauliai jau septintus metus prisideda prie Lietuvos nacionalinio kultūros centro inicijuotos etninės kultūros akcijos „Visa Lietuva šoka“ ir rugsėjo 15 d. 18 val. kviečia susitikti Prisikėlimo aikštėje, kur visų širdys plaks vienu ritmu.

„Visa Lietuva šoka“ – tai daugiau nei tik kultūrinė akcija, tai – galingas vienybės ir bendrumo simbolis. Šokiu dalyviai užmezga prasmingus ryšius su bendraminčiais, mažina kartų atotrūkį ir ugdo pasididžiavimo jausmą savo paveldu“, – sako Šiaulių kultūros centro Mėgėjų meno skyriaus vedėja Aušra Brijūnienė.

Šiaulių kultūros centras kviečia folkloro, liaudiškų ir kitus šokių kolektyvus, šokių klubų narius, visus mokančius ir mėgstančius šokį būti karštais šios akcijos dalyviais bei pakviesti savo bičiulius, šeimos narius, gimines ir akcijos metu šokdinti visus šokio smagumo dar nepatyrusius žiūrovus, praeivius.

Organizatoriai atkreipia dėmesį, kad esant blogoms oro sąlygoms renginys vyks Šiaulių kultūros centro pramogų salėje „Maksas“.

Organizatorius – Šiaulių kultūros centras. Akcijos iniciatorius – Lietuvos nacionalinis kultūros centras.

Informacija: www.siauliai.lt