2017-09-26 806 Peržiūros

Naktį užklupus ligai, šiauliečiai turi būti užtikrinti, kad jų namų vaistinėlėse nieko nepritrūks, nes visą parą veikiančios vaistinės mieste nėra. Kitu atveju, ligoniai arba jų artimieji gali kreiptis į ligoninės priimamąjį arba keliasdešimt kilometrų važiuoti į artimiausią visą parą veikiančią vaistinę Panevėžyje.

„Tas klausimas yra senas kaip gyvenimas. Aš dirbu tikrai daug metų ir naktį budinčios vaistinės nėra jau tikrai daugiau nei dešimt metų“ – sakė Šiaulių greitosios medicinos pagalbos stoties vyriausioji gydytoja Eugenija Kutkaitienė.

Iš tiesų, Šiauliuose visą parą veikiančios vaistinės nėra jau bene du dešimtmečius. Anksčiau vaistinės budėdavo paeiliui, tačiau ilgainiui beveik nelikus nepriklausomų vaistinių, tai tapo nuostolinga. Didieji vaistinių tinklai nejaučia poreikio laikyti visą parą veikiančias vaistines, o nepriklausomos vaistinės tiesiog nepajėgia išsilaikyti.

„Anksčiau vaistinės buvo valstybinės, tai joms ir liepdavo budėti, o dabar jau nebenurodysi tokių dalykų. Jos (vaistinės – red. past.) nepasiduoda jokiems įkalbinėjimams, nes neturi pinigų ir jų niekas neparemia. Darbuotojo etatas, naktį atlyginimas turi būti dvigubas, o jau ir darbuotojų neatsiranda, kas norėtų budėti naktimis, nes ir nesaugu, ir uždarbis mažas“, – pasakojo E. Kutkaitienė.

Šiuo metu vaistų galima įsigyti iki 22 val. tinklinėse vaistinėse, kurios dažniausiai glaudžiasi didžiuosiuose prekybos centruose. Jei negaluoti pradedama vėliau, išsikvietus greitąją medikai įvertiną būklę ir vaistų suleidžia, o prireikus – veža į priimamąjį, kur skiriami antibiotikai ar stipresni vaistai.

Pasak greitosios medicinos pagalbos vyriausiosios gydytojos, antibiotikų ar stiprių receptinių vaistų naktį vis tiek nebūtų galimybės įsigyti, nes juos gali išrašyti tik gydytojas ir vaistininkai be recepto jų parduoti negali. Išsikvietus greitąją, medikai suleidžia reikiamus vaistus, pasiteirauja apie namuose turimą vaistinėlę, o esant reikalui – palieką nereceptinių vaistų: „Vaistų nuo temperatūros, jei labai reikia, tikrai paliekam tabletę“.

Apie budinčios vaistinės reikalingumą E. Kutkaitienė atviravo: „Mes dar pagvildenam šitą temą, kad žmonėms būtų gerai ir patogu, tačiau nuo to niekas nepasikeičia. Ypač pradžioj, kai tik užsidarė tos budinčios vaistinės, nes visi buvo įpratę, kad kažkur mieste yra, o dabar visi jau turbūt jau ir susitaikė su tuo. O jeigu jau atidarytų visą parą dirbančią vaistinę, tai, aišku, mes pritartume.“