2022-08-30 1124 Peržiūros

Rugsėjo 9–10 dienomis šiauliečius ir miesto svečius džiugins ir kvies švęsti ilgai lauktas „Šiaulių dienos 786“ festivalis! Šiauliai oš nuo renginių gausybės, todėl nepraleiskite progos apsilankyti ir gerai praleisti laiką. Kviečiame susipažinti su renginio programa.

Prisikėlimo aikštėje jau surengta spaudos konferencija kurios metu, minint Pasaulinę fotografijos dieną, atidaryta paroda „Šiaulių dienos: tuomet ir dabar“, pristatyta miesto šventės programa ir gausus šventės rėmėjų būrys. Rugsėjo 9–10 dienomis vyksiančios Šiaulių dienos, kaip įprasta, pasitinkamos šūkiu „Šiauliai šviečia“, o ryškus, kontrastingas ir tapybiškas miesto dienų įvaizdis skelbia, kad Šiauliai yra atviras kūrybingiems, veržliems, energingiems ir talentingiems žmonėms miestas.

Šiaulių miesto gimtadienio šventė pirmą kartą surengta 1986 m., kai miestas minėjo 750-ąją įkūrimo sukaktį. Nuo tada Šiaulių dienos rengiamos kasmet. Šiaulių kultūros centro parengtoje parodoje „Šiaulių dienos: tuomet ir dabar“ eksponuojamos ne tik pirmųjų miesto švenčių akimirkos, kuriomis pasidalijo fotografai Giedrius Baranauskas, Algirdas ir Birutė Musneckiai, Šiaulių „Aušros“ muziejus, bet ir pastarųjų penkerių metų įspūdingų švenčių nuotraukos, kurios gimė asociacijos „Fotografijos namai“ fotografų.

Šiaulių dienos – tai pats didžiausias renginys Šiauliuose. Istorinės akimirkos liudija, kad miesto gimtadieniai visada buvo kupini reginių: koncertų, tuomet, žinoma, liaudies menininkų, mugių, paradų, iškilmingų atidarymų. Pastaraisiais metais Šiaulių dienos įgavo dar kitokį veidą: jos tapo didesnės, apimančios daugiau miesto erdvių, siūlančios ne tik masinių koncertų, mugių, bet ir išskirtinių šiuolaikinių meninių instaliacijų, netikėtų pasirodymų. Paroda kviečiame šiauliečius ir miesto svečius grįžti į prisiminimus ir iš naujo patirti ne taip tolimos praeities tikrovę.

Šiaulių dienų organizatoriai skelbia, kad rugsėjo 9–10 dienomis tradiciškai skirtingose miesto erdvėse – Pėsčiųjų bulvare, Prisikėlimo aikštėje, Talkšos ežero pakrantėje, Dainų parke, Šiaulių miesto centrinio parko estradoje ir daug kur kitur – vyks iniciatyvos, kurias dovanos Šiaulių miesto kultūros, švietimo, sporto ir verslo įstaigos.

Pristatydami programą, organizatoriai atkreipė dėmesį, kad po dvejų metų pertraukos grįžta visų pamilta šventinė eisena ir motorizuota kolona, kviesianti įstaigas ir organizacijas prisistatyti. Taip pat miestiečių lauks Šiaulių miesto garbės piliečio inauguracija, senųjų fotografijos technologijų simpoziumas, „Turizmo gatvė“ ir ekskursijos, tarptautinis vaikų šokio festivalis-konkursas „Aušrinė žvaigždė“, meninės vizijos projektas „Magiškas parkas“ ir sporto iniciatyvos Dainų parke, šokančių ir šviečiančių vandens fontanų šou prie Talkšos ežero, „Sidabrinės gervės naktys“ filmų peržiūra amfiteatre, didieji šventiniai koncertai estradoje su įspūdingu visų šiauliečių šventės atidarymu „Dainuojantys Šiauliai“, misterija „Vilniaus sapnas“ Prisikėlimo aikštėje, daugybė mažesnių ir didesnių koncertų bažnyčiose ir kitose erdvėse bei daugelis kitų iniciatyvų.

Miesto šventės „Šiaulių dienos 786“ visą programą rasite čia: https://www.siauliai.lt/news/view/miesto-sventes-siauliu-dienos-786-programa