2020-08-24 841 Peržiūros

Sekmadienį buvo duotas startas tradiciniam vasaros pabaigos renginių ciklui Saulės mieste – čia prasidėjo „Šiaulių naktys“, kasmet naktinėti sukviečiančios būrį miesto gyventojų ir jo svečių. Iki ateinančio sekmadienio vykstančiuose renginiuose galėsite išvyksti ne tik žinomiausius kino filmus, menininkų performansus, muzikos žvaigždes, bet ir tradiciškai sudalyvauti šviečiančioje eisenoje. 

Renginiai, kurių siūlome nepraleisti:

Antradienis

20:00 Fotografijos muziejaus stogas (Vilniaus g. 140)

ŠOKANTI SMUIKININKĖ EDITA GUMAUSKAITĖ PRISTATO SOLO ALBUMĄ „STYGINIŲ ORKESTRA“

Tradicinės muzikos atlikėja, arba tiesiog šokanti smuikininkė Edita Gumauskaitė pristato savo solo albumo programą „Styginių orkestra”. Kruopščiai atrinktame repertuare išgirsite autentišką šokių muziką, kurią grieždavo prieš šimtmetį gyvavę, ir plokštelėse bei vaškiniuose voleliuose tebegyvi, geriausi vakarėlių muzikantai. Tai populiariausios kaimo ir miesto šokių melodijos – cvingo, maršo, fokstroto, polkos, valso ritmai. Vienas smuikas – ne orkestras, bet griežiant Editai smuike girdėti tuzinas garsų, o kai žiūrovai pritars plojimais ir šokių batelių kaukšėjimu, bus tikra orkestra.

20:00 Šiaulių valstybinio dramos teatros kiemas (Tilžės g. 155)

NAKTŲ KINS. FILMO „TRYS MILIJONAI EURŲ“ PERŽIŪRA

„Trys milijonai eurų” Tado Vidmanto komedija. Ar gali pinigai susukti protą, kai jo tiek mažai? Sugyventiniai Julius ir Živilė savo kailiu patyrė, jog į duris gali pasibelsti didžiulė sėkmė, kuomet dar vakar į jas beldėsi anstoliai.Trys milijonai eurų – tai loterijos laimėjimas, patikrinsiantis ne tik VMI operatyvumą, bet ir tikros, lietuviškos meilės tvirtybę. Ar pavyks sugyventiniams grąžinti skolas ir neprisidaryti naujų? Draugai dėl pinigų tampa priešais, o priešai – draugais. Juliui teks juos atsirinkti, tuo pačiu nepamirštant moters, su kuria dar ką tik maudėsi skurde, o ne turtuose. Ką darytum tu, jei laimėtum daugiau eurų, nei dar likę neemigravusių lietuvių? Kurias svajones pradėtum pildyti pirmiausiai? Naujausia Tado Vidmanto komedija – „TRYS MILIJONAI €URŲ“

22:00 Šiaulių dramos teatras (Tilžės g. 155)

„SARKAZMO TYRIMAI #2“

Dvi interneta bei telika žvaigždes – Mantas Bartuševičius ir Timūras Augucevičius – atvykst į „Šiaulių naktis“, pasikalbėt apie… sarkazmą! Kas tas yr? Kaip jis kuriams? O gal jie nieka nekur, gal jiem savaime gaunas? Ir da – kaip reaguot lochams, apie kuriuos yra kalbama?
Mantas Bartuševičius – humoristas, daugybės video siužetų ir stand up pasirodymų autorius. Ypač mėgiami jo siužetai, kur jis sadistiškai permaitinamas Močiutės ( žr. „Močiutės spąstai“). Dar neseniai Mantas buvo vienas geidžiamiausių jaunikių humoristų rinkoje, deja, jam teko pakeisti šį statusą, nes rugpjūčio 1d. sumainė žiedus su mylimąja Ieva ir tapo Patenkintu Sutuoktiniu. Kai dar buvo jaunesnis ir laisvas, pėsčiomis apkeliavo Lietuvą. Nuo tada jo bajeriai tapo ypatingai aštrūs ir gilūs, nes po tos kelionės Mantas buvo įšventintas į Humoristų-Nušvitusiųjų Piligrimų slaptąją draugiją. Mantas ypač didžiuojasi savo humoristine kilme, mat jo 92 metų senelis turi 10000 sekėjų būrį „Instagrame“ ir visomis išgalėmis palaiko vaikaitį humoristinėje ir gyvenimiškoje veikloje.
Timūras Augucevičius – atrodo jauniau nei atrodo, humoristas, menininkas, operatorius, dainų autorius, kompozitorius, atlikėjas, aktorius, žurnalistas, profesionalus melagis, „ZIP FM“ ryto laidos vedėjas, TV laidos „Žinių naujienos“ kūrėjas ir vedėjas, „TV2“ laidų vedėjas, „Laisvės TV“ laidos „Tiek žinių“ vedėjas, vienintelis netapinas Tapino kėdėje „Laikykitės ten“, „Dviračio šou“ scenaristas, vedęs ir turi vaikų, pažįstantis daug įžymių žmonių – tiek aukštesnio reitingo, tiek žemesnio, tiesa, kažkada vieną gąsdino sudorosiąs…
Vakaro vedėja – Ligita Juknevičiūtė – grynakraujė šiaulietė, rašytoja, žurnalistė, tapytoja, redaktorė, TV laidų kūrėja. Ligita parašė 2 detektyvinius-kinematografinius-kosminius meilės romanus, tapo paveikslus ir, žinoma, įdėmiai stebi Lietuvos kultūrinį, politinį, humoristinį ir pramoginį gyvenimą ir kritiškai žvelgia į visas gyvenimo peripetijas.
Renginys mokamas.

Trečiadienis

19:00-00:00 Fotografijos muziejaus stogas (Vilniaus g. 140)

„ŠAMA“ SCENA – JAUNŲ (IR NE VISAI JAUNŲ), ĮDOMIŲ, ŽINOMŲ (IR MAŽIAU ŽINOMŲ) GRUPIŲ BEI ATLIKĖJŲ PASIRODYMAI

19:00 Penkios po penkių
19:30 Elzė Urbietytė
20:00 Gintarė Juknaitė
20:30Dangė
21:00 Gabija Lukrecija Petrauskaitė
21:30 The Phonic Strings
22:00 Martynas Olšauskas
23:00 Poezijos medžiotojai

20:00 Chaimo Frenkelio vilos parke (Vilniaus g. 74)

JUSTINO JARUČIO KONCERTAS

Į Šiaulius atvyksta ilgai lauktas talentingasis, muzikalusis, charizmatiškasis Justinas Jarutis! Išskirtinai jaukų vienintelį koncertą atlikėjas surengs rugpjūčio 26 d. 20 val. Šiauliuose.

Ketvirtadienis

10:00-19:00 Zubovų rūmai (Aušros al. 50)

ARŪNO IR REDOS UOGINTŲ PROJEKTAS „KARANTINO DIENORAŠČIAI“

Reda ir Arūnas Uogintai: „Nuo kovo 15 d. savo Facebook‘o tinklalapyje pradėjome rodyti po vieną kaukės nuotrauką ir tai pavadinome „Karantino dienoraščiu“. Tai buvo seniau atliktų performansų ir Redos Uogintienės pagamintų, kostiumų, rekvizito detalės. O kai pasisekė veidų upelyje filmukas, tai kartu ryžomės pateikti vis po naują video siužetą draugams…
Mums svarbi vizuali metafora, veiksmas, kartais nusakantis pesonažą, kartais paliečiantis socialinį ar politinį kontekstą. Akcentuojame tam tikrą veiksmo estetiką, daug laiko renkamės apšvietimą, garsus – nors tai jau atsitiktinis reiškinys. Taigi, atidžiai ieškome vietovės gamtoje, kieme, mieste, kur ir kada filmuoti.
TV ekranuose ir medijose pilna veikėjų, kurie dažną socialinę, politinę ar kultūrinę situaciją, atvejį gali paaiškinti vienu ar dviem žodžiais, tai galvojama, kad ir menininkui užtenka vienos ar kitos spalvos, aktoriui kelių grimasų, o rašytojui kelių žodžių meno kūrinio atskleidimui. Mūsų nauji video darbai pretenduoja įsiterpti minimaliame formate, tačiau tai nerereiškia, kad matosi tiek, kiek yra vaizduojama.
Mūsų performansai kartais atliepia konkretų įvykį, bet tai tik to reiškinio inspiruota improvizacija. Tai ne spektaklis ir ne tapybos darbas, bet naujas, galima sakyti pandemijos situacijos inspiruotas, šių laikų vivizualios estetikos meno produktas.
Jau sukurta apie 50 video darbų.
Kodėl tie keisti personažai bėga į mišką, laukus ir pievas. Juos tiesiog sužlugdytų miestiečiai, gaudytų lyg sniego žmogų, kišdami į narvą…“.

10:00-19:00 Zubovų rūmai (Aušros al. 50)

SOCIALINĖS-KŪRYBINĖS DIRBTUVĖS „KILOWAC 3“

Menininkai iš visos Lietuvos ir viešnia iš Latvijos kurs šviečiančius objektus, kuriuos vėliau dovanos socialinėms įstaigoms. Šįmet
šiose dirbtuvėse kurs Mindaugas Juodis, Vaidas Žvirblis, Lina Šiškutė, Vida Juškaitė,
Ričardas Peleckas, Aivaras Gontis, DAIGA Alise Freimane, Linas Taraškevičius, Emilija
Kasperavičiūtė. Dirbtuvės kasmet tampa vis žinomesnės, o socialinės įstaigos laukia kūrėjų
darbų.

19:00 Šiaulių valstybinio dramos teatro kiemas (Tilžės g. 155)

NAKTŲ KINS. FILMO „OLEGAS“ PERŽIŪRA.

Filmą pristatys filmo garso režisierius Vytis Puronas.
Olegas
2019 Latvija, Belgija, Lietuva, Prancūzija 108 min N-16 Pagal tikrą istoriją sukurtame filme emigrantas iš Latvijos Olegas (Valentinas Novopolskis) Briuselio priemiestyje nelegaliai dirba mėsininku. Jis puikiai išmano savo amatą, tačiau po vieno nelaimingo atsitikimo yra atleidžiamas. Darbą ir stogą virš galvos Olegui pasiūlo geranoriškai nusiteikęs lenkas Andžejus (Dawid Ogrodnik). Apsigyvenęs su panašaus likimo žmonėmis, Olegas supranta, kad pagalba buvo tik masalas. Vyras tampa kriminalinio pasaulio ir savo praeities įkaitu. Filmas pristatytas Kanų festivalio „Dviejose režisierių savaitėse”.

„Šimtai tūkstančių Latvijos rusų neturi pilietybės, o tai lemia nuolatinį svetimumo, benamystės jausmą. Pagrindinis veikėjas Olegas – vienas jų. Pasitelkęs žurnalistinę patirtį ir talentingąjį lietuvių aktorių V. Novopolskį, režisierius sukūrė į Vakarus migruojančiai Europai aktualų ir civilizuotą pasaulį šokiruojantį filmą.” (Dovilė Raustytė-Mateikė).

20:00-21:30 Fotografijos muziejaus stogas (Vilniaus g. 140)

„KNYGOS TEATRO“ SPEKTAKLIS „ŠPYLKOS IR ŠLEPETĖS“.

Interaktyvus spektaklis pastatytas pagal pernai išleistą to paties pavadinimo žurnalistės Nijolės Koskienės humoreskų knygą.
„Seniai norėjau pastatyti kažką lengvo, linksmo, tačiau kartu ir žavaus, subtilaus, šios knygos humoras man buvo malonus atradimas“, – sako R. Dominaitytė.
Pagrindinė spektaklio herojė Ieva – veikli, žaviai flirtuojanti, nenuspėjamo amžiaus moteris, nuolat įsipainiojanti į komiškas, paradoksalias situacijas ir pasiryžusi nuspręsti, išsiaiškinti čia ir dabar. Tai padaryti jai padeda ištikimos draugės. Žinoma, daugelio moteriškų eksperimentų taikinys yra Adomas ir kiti vyrai keliuose. “Juk gyvenimas – žaidimas, o vyro ir moters santykius palyginčiau su gracinga šachmatų partija, kur privalu numatyti kelis ėjimus į priekį, na o teatras, manau, tinkamiausia žaidimų aikštelė”, – sako Redita Dominaitytė.
Spektaklio metu į žaidimą įtraukiamos ir žiūrovės, kurios uždaroje FB grupėje ir telefonu čia ir dabar mėgins išspręsti labiausiai jas kamuojančias problemas, – praskleidžia spektaklio kulisus režisierė.
“Knygos teatras”, įkurtas 2012 metais, stato išimtinai lietuvių autorių kūrinius. Teatro misija – inscenizuoti literatūrą bei atgaivinti skaitovinio teatro tradicijas Lietuvoje, skleisti jas tolimiausiuose šalies kampeliuose. Kaina – 5 eurai. Bilietai – ticketmarket.lt

22:00 Šiaulių valstybinio dramos teatro mažoji salė (Tilžės g. 155)

GINTO GASCEVIČIAUS IR VYČIO PURONO MUŠAMŲJŲ IR TRIUKŠMO PERFORMANSAS

Kai tokie skirtingi menininkai susibūrė bendram kūrybiniam projektui, jau pirmoje repeticijoje pasidarė aišku, kad tai – kultūrininis įvykis. Neginčijamas kūrėjų meistriškumas leidžia jiems neįtikėtinai lengvai žaisti su garsinio audinio faktūra, statyti ir griauti ritmines konstrukcijas.
Vytis Puronas, filmų garso dizaineris, šiemet išleidęs savo debiutinį albumą „Summertime Whiteout“. Albumas taip pat bus pristatytas „Šiaulių naktyse”. Šiuo metu groja vien moduliniu sintezatoriumi.
Gintas Gascevičius, perkusininkas, audio vizualinis performeris. “Oneirologija” pripažintas vienu įdomiausiu šiais metais Lietuvoje išleistu albumu. Groja elektroniniais mušamaisiais ir skambančiais objektais.
Jų bendras darbas – gryna sinergija priešybių vienovėje. Tai nauja muzika!
Kai apsijungia neprognozuojamos pirminio garso modulinio sinezatoriaus emanacijos su pirmapradėm būgnų stichijom, atsiveria magiški garsų portalai vedantys į nepažintus pasaulius.
Performansas vyks Mažojoje teatro salėje. Vietų skaičius ribotas.

Penktadienis

18:00-02:00 Zubovų rūmai (Aušros al. 50)

ŠIAULIAI JAZZ’2020

18:00 Festivalį „Šiauliai Jazz’2020“ atidaro „Ritmas kitaip“ pasirodymas
19:00 Dainius Pulauskas group
20:10 Marius Aleksa’s MAPS
21:20 VERY COOL PEOPLE [LV]
22:30 Castor Stetson
23:40 Keymono
00:50 Rūta MUR

10:00-19:00 Zubovų rūmai (Aušros al. 50)

ARŪNO IR REDOS UOGINTŲ PROJEKTAS „KARANTINO DIENORAŠČIAI“

Reda ir Arūnas Uogintai: „Nuo kovo 15 d. savo Facebook‘o tinklalapyje pradėjome rodyti po vieną kaukės nuotrauką ir tai pavadinome „Karantino dienoraščiu“. Tai buvo seniau atliktų performansų ir Redos Uogintienės pagamintų, kostiumų, rekvizito detalės. O kai pasisekė veidų upelyje filmukas, tai kartu ryžomės pateikti vis po naują video siužetą draugams…
Mums svarbi vizuali metafora, veiksmas, kartais nusakantis pesonažą, kartais paliečiantis socialinį ar politinį kontekstą. Akcentuojame tam tikrą veiksmo estetiką, daug laiko renkamės apšvietimą, garsus – nors tai jau atsitiktinis reiškinys. Taigi, atidžiai ieškome vietovės gamtoje, kieme, mieste, kur ir kada filmuoti.
TV ekranuose ir medijose pilna veikėjų, kurie dažną socialinę, politinę ar kultūrinę situaciją, atvejį gali paaiškinti vienu ar dviem žodžiais, tai galvojama, kad ir menininkui užtenka vienos ar kitos spalvos, aktoriui kelių grimasų, o rašytojui kelių žodžių meno kūrinio atskleidimui. Mūsų nauji video darbai pretenduoja įsiterpti minimaliame formate, tačiau tai nerereiškia, kad matosi tiek, kiek yra vaizduojama.
Mūsų performansai kartais atliepia konkretų įvykį, bet tai tik to reiškinio inspiruota improvizacija. Tai ne spektaklis ir ne tapybos darbas, bet naujas, galima sakyti pandemijos situacijos inspiruotas, šių laikų vivizualios estetikos meno produktas.
Jau sukurta apie 50 video darbų.
Kodėl tie keisti personažai bėga į mišką, laukus ir pievas. Juos tiesiog sužlugdytų miestiečiai, gaudytų lyg sniego žmogų, kišdami į narvą…“.

10:00-19:00 Zubovų rūmai (Aušros al. 50)

SOCIALINĖS-KŪRYBINĖS DIRBTUVĖS „KILOWAC 3“

Menininkai iš visos Lietuvos ir viešnia iš Latvijos kurs šviečiančius objektus, kuriuos vėliau dovanos socialinėms įstaigoms. Šįmet
šiose dirbtuvėse kurs Mindaugas Juodis, Vaidas Žvirblis, Lina Šiškutė, Vida Juškaitė,
Ričardas Peleckas, Aivaras Gontis, DAIGA Alise Freimane, Linas Taraškevičius, Emilija
Kasperavičiūtė. Dirbtuvės kasmet tampa vis žinomesnės, o socialinės įstaigos laukia kūrėjų
darbų.

12:00-23:00 Zubovų rūmai (Aušros al. 50)

MENINĖ INSTALIACIJA „ŠAUDYKLA“

Įsivaizduokite, kad užeinate į tamsią patalpą. Rankose turite netikrą ginklą, naktinio matymo akinius, ausines. Staiga pamatote iš tamsos išnyrantį gyvūną, o gal jo iškamšą, šaunate… Ir gyvūnas prabyla. Lyg iš siaubo filmo? Ateikite ir patirkite.

18:00 Apaštalų Petro ir Pauliaus katedros vartai

EKSKURSIJA „SENOSIOS ŠIAULIŲ KAPINĖS: ČIA VISI LYGŪS“

Gidas Alfonsas Zaleskis lauks prie Apaštalų Petro ir Pauliaus katedros vartų.
Kaina 3 Eur. Būtina išankstinė registracija el. paštu [email protected], tel. (8-41) 523 110 arba
adresu Vilniaus g. 213.
Turizmo informacijos centras pasilieka teisę keisti renginių programą.

9.00–22.00 P. Višinskio biblioteka (Aušros al. 62)

NAKTIS BIBLIOTEKOJE KVIEČIA ŠEIMAS

19.00–22.00 Pabėgimo kambarys „Išlaisvink Povilą Višinskį“, skirtas bibliotekos 70-mečio jubiliejui paminėti.
Jei tau daugiau nei 12 metų, mėgsti rebusus ir užduotis, suburk 4–6 žmonių komandą ir ateik į biblioteką išlaisvinti į
žandarų rankas pakliuvusio Povilo Višinskio! Būtina išankstinė registracija tel. (8 41) 52 37 48.

19.00–20.00 Susitikimas su rašytoja, aktore Daiva Čepauskaite ir baisiai gražių eilėraščių skaitymai

20.00–21.00 „Vėjų teatro“ muzikinis spektaklis šeimoms „Baisiai gražu“
Kviečiame pamatyti ir išgirsti baisiai gražią dviejų draugų istoriją, sukurtą pagal Daivos Čepauskaitės eilėraščius ir Ievos Babilaitės iliustracijas. Subalansuota 4–10 metų vaikams, bet tinka ir jų tėveliams, seneliams, tetoms ir dėdėms.

21.00–22.00 Garsų terapija „Maudynės gongų ir Tibeto dubenų garsuose“
Kviečiame trumpam pabėgti nuo buitinio triukšmo, minčių ir pasisemti teigiamos energijos pasinėrus į garsų pasaulį.
Rekomenduojame vilkėti patogius rūbus ir prašome atsinešti kilimėlį pasikloti ant žemės. Norintieji galės sėdėti ant
kėdžių.

20:00-23:00 Bulvaras

LINIJINIŲ ŠOKIŲ KLUBO „SALIDA“ PASIRODYMAI

Linijinių šokių klubo „Salida“ pasirodymai

Šeštadienis

17:00-02:00 Zubovų rūmai (Aušros al. 50)

ŠIAULIAI JAZZ’2020

Ir džiazo žvaigždes, ir tik džiazuoti pradedantį jaunimą vienijantis festivalis „Šiauliai Jazz’2020“.

17:00 Tauragės kultūros centro jaunimo džiazo orkestras

18:00 Pasvalio muzikos mokyklos Small Big Band

18:50 Dargana

19:40 Veronika ChiChi Quartet

21:00 Gin’Gas

22:10 Leonardas Pilkauskas – RE: Muzika Kuri Gimė Vakar

23:20 Kozmik Pacany

10:00-23:00 Zubovų rūmai (Aušros al. 50)

ARŪNO IR REDOS UOGINTŲ PROJEKTAS „KARANTINO DIENORAŠČIAI“

Reda ir Arūnas Uogintai: „Nuo kovo 15 d. savo Facebook‘o tinklalapyje pradėjome rodyti po vieną kaukės nuotrauką ir tai pavadinome „Karantino dienoraščiu“. Tai buvo seniau atliktų performansų ir Redos Uogintienės pagamintų, kostiumų, rekvizito detalės. O kai pasisekė veidų upelyje filmukas, tai kartu ryžomės pateikti vis po naują video siužetą draugams…
Mums svarbi vizuali metafora, veiksmas, kartais nusakantis pesonažą, kartais paliečiantis socialinį ar politinį kontekstą. Akcentuojame tam tikrą veiksmo estetiką, daug laiko renkamės apšvietimą, garsus – nors tai jau atsitiktinis reiškinys. Taigi, atidžiai ieškome vietovės gamtoje, kieme, mieste, kur ir kada filmuoti.
TV ekranuose ir medijose pilna veikėjų, kurie dažną socialinę, politinę ar kultūrinę situaciją, atvejį gali paaiškinti vienu ar dviem žodžiais, tai galvojama, kad ir menininkui užtenka vienos ar kitos spalvos, aktoriui kelių grimasų, o rašytojui kelių žodžių meno kūrinio atskleidimui. Mūsų nauji video darbai pretenduoja įsiterpti minimaliame formate, tačiau tai nerereiškia, kad matosi tiek, kiek yra vaizduojama.
Mūsų performansai kartais atliepia konkretų įvykį, bet tai tik to reiškinio inspiruota improvizacija. Tai ne spektaklis ir ne tapybos darbas, bet naujas, galima sakyti pandemijos situacijos inspiruotas, šių laikų vivizualios estetikos meno produktas.
Jau sukurta apie 50 video darbų.
Kodėl tie keisti personažai bėga į mišką, laukus ir pievas. Juos tiesiog sužlugdytų miestiečiai, gaudytų lyg sniego žmogų, kišdami į narvą…“.

16:00 – 17:30 Zubovų rūmai (Aušros al. 50)

LAUROS SAMULIONYTĖS PASKAITA „KAIP SIEKTI UŽSIBRĖŽTŲ TIKSLŲ?“

Kiekvienas turi sričių, kurias nori tobulinti. Įsivaizduoja save vienoje ar kitoje srityje, kuria planus. Tačiau, atėjus laikui rinktis, dažniausiai, atrodo, viskas sustoja. Įkvėpimas dingsta, noro nebėra. Paskaitoje lektorė pasakos, kaip atranda motyvacijos ir noro, iškilus problemoms siekti savo tikslų, kaip suderina šilta ir šalta, sportą ir meną, NVO veiklas ir darbą bei daugelį kitų veiklų. Kartais turėti daug idėjų – neužtenka, norint siekti užsibrėžtų tikslų, reikia žinoti nuo ko pradėti, į ką kreiptis.
Lektorė Laura Samulionytė – aktyvistė, Rimanto Kaukėno paramos grupės narė bei atstovė Šiauliuose, sportininkė. 2019 metais nominuota LTOK (Lietuvos tautinis olimpinis komitetas) kaip pavyzdys bendraamžiams, kanojininkė, Lietuvos ir baltijos čempionatų dalyvė bei prizininkė, sveikos gyvensenos bėgimo klubo „Vėtra” bėgikė , prizininkė.

18:00 Zubovų rūmai (Aušros al. 50)

INDRĖS ŠILIAUSKAITĖS PASKAITA „PASIRINKIMAI“

Paskaita apie didesnius ir mažesnius mūsų gyvenimą lemiančius pasirinkimus. Viskas, kas mums nutinka, yra pasekmės to, ką veikėme praeityje – pradedant nuo to, ką rinkomės vakarienei, baigiant su kuo mes renkamės bendrauti, kokioje aplinkoje būti, kokias renkamės vertybes. Kokią įtaką mums daro muzika, televizija, informacijos srautas, į kurį nuolat panyrame? Ką vartojame, ką dedame į savo vidų? Kokias pasekmes gali lemti vienas žodis, viena mintis arba pasirinkimas ko nors NEdaryti. Mes viską turime patirti, ypač kol jauni, nes tik taip augame kaip asmenybės, mokomės ir sužinome. Bet reikia ugdyti savyje sąmoningumą ir valią, nes tik valingas, lankstus ir emociškai brandus žmogus yra ateities žmogus: jis bus reikalingas visuomenei, bus paklausus ir darbo rinkoje, jo nepakeis jokie robotai, joks AI, ir santykiuose su kitais jis nepatirs nusivylimų.

18:00 ŠTIC (Vilniaus g. 213)

EKSKURSIJA AUTOBUSU „PIETINIA KRONIKAS GYVAI“

Gidas Aivaras Rusevičius lauks prie Turizmo informacijos centro, Vilniaus g. 213
Kaina 8 Eur. Būtina išankstinė registracija el. paštu [email protected], tel. (8-41) 523 110 arba
adresu Vilniaus g. 213.
Turizmo informacijos centras pasilieka teisę keisti renginių programą.

23:00 nuo Šiaulių dailės galerijos (Vilniaus g. 245)

ŠVIEČIANČIŲ ŽMONIŲ IR TRANSPORTO PRIEMONIŲ EISENA

Jubiliejinės, jau 10-osios „Šiaulių naktys“ kviečia šiauliečius ir miesto svečius rugpjūčio 29 dieną dalyvauti šviečiančių žmonių ir transporto priemonių eisenoje. Tradiciškai eisenos dalyviai judės nuo „Trijų nykštukų“ skulptūros „Auksinio berniuko“ link ir nušvies miestą.
„Šviesos dabar, po užsitęsusio karantino ir tvyrant nežinomybei dėl ateities, mums reikia kuo daugiau“, – sako „Šiaulių naktų“ organizatorius Remigijus Ruokis. Rengėjai kviečia visus pasitelkti vaizduotę, šviesą skleidžiančius prietaisus ir nustebinti patį „Saulės“ mūšį regėjusius Šiaulius.
Eisenoje gali dalyvauti ir šviečiantys žmonės, ir visos šviečiančios transporto priemonės – triratukai, dviračiai, paspirtukai, motociklai ir net galingi automobiliai. Po eisenos, „Auksinio berniuko“ aikštėje bus apdovanotas įspūdingiausias-šviesiausias žmogus ir originaliausia šviesiausia transporto priemonė.
Į eiseną būtina registruotis:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdi76fKFOXVAADnel4uIfwLNjCaOM5qX1zkKaUCOYV6FdU_tw/viewform

Visą renginių programą galite rasti: https://naktunai.wixsite.com/snprograma