2023-09-26 1572 Peržiūros
Rolando Parafinavičiaus nuotr.

2023 m. spalio 1 d. Šiauliuose bus minima Tarptautinė pagyvenusių žmonių ir Pasaulinė muzikos diena. Minėti šventinę dieną senjorai galės dalyvaudami koncertuose, šokių vakare, romansų popietėje, edukaciniuose užsiėmimuose, ekskursijose ir kitose įvairių Šiaulių miesto įstaigų ir organizacijų paruoštose veiklose.

Spalio 1-ąją miesto kavinės ir arbatinės tradiciškai senjorus vaišins kavos ir arbatos puodeliu, tad garbaus amžiaus miestiečiams beliks išsirinkti sau tinkamą kompaniją bei vietą, kurioje jie galės ramiai vieni su kitais dalytis šventinės dienos atradimais.

Šiauliuose, kaip ir kituose Lietuvos miestuose, įprasminti šią dieną bandoma garbaus amžiaus miestiečiams dovanojant puokštę pačių įvairiausių renginių ir pramogų, kurios jiems dovanoja gerą nuotaiką ir suburia bendraminčius į vieną vietą. Spalio 1-ąją minima ir Pasaulinė muzikos diena. Ja siekiama žmonėms parodyti, kad nesvarbu, kokio žanro muzikos kūrinių klausome ar patys muzikuojame, svarbiausia – mėgautis muzikos teikiamais džiaugsmais.

Tarptautinei pagyvenusių žmonių ir Pasaulinei muzikos dienai paminėti skirti renginiai Šiauliuose prasidės nuo pat rugsėjo 29 dienos. Čia mieste vyks protų mūšis, lauks literatės Dalios Stasaitytės-Griškevičienės poezijos knygos „Pusė uogos“ pristatymas. Šeštadienį Šiaulių miesto koncertinė įstaiga „Saulė“ kartu su partneriu Šiaulių kultūros centru senjorus pakvies į klasikinės muzikos koncertą „Rudens svajos“. Renginyje gerą nuotaiką dovanos Šiaulių pučiamųjų orkestras (meno vad. ir dirig. Sigitas Vaičiulionis, dirig. Gediminas Brūzga), solistai: Ieva Barbora Juozapaitytė, Marija Kacilevičiūtė, Juozas Janužas, Romualdas Juzukonis ir Gediminas Brūzga (saksofonas). Šventinį koncertą ves Raimonda Sližienė. Organizatoriai atkreipia dėmesį, kad į renginį žiūrovai bus įleidžiami su kvietimais, kuriuos iš anksto pasiimti galima Šiaulių kultūros centro kasoje.

Pirmąją spalio dieną senjorams nebus laiko nuobodžiauti, mat nuo pat ankstyvo ryto jų lauks įvairios pramogos. Šiaulių kultūros centre garbaus amžiaus miestiečiai bus kviečiami dalyvauti kūrybiniame-edukaciniame užsiėmime „Muilas savo rankomis“, kurio metu senjorai gamins rudeninių spalvų ir kvapų pripildytą muilą savo namams. Į edukacinį užsiėmimą būtina registracija tel. +370 678 53 171 arba el. paštu [email protected].

Kiek vėliau, nuo 15 val., Šiaulių kultūros centro Didžiojoje koncertų salėje pasinerti į sentimentų kupinus laikus kvies grupės „Nerija“ koncertas. Renginio organizatoriai viliasi, kad gerai žinomos dainos senjorus išjudins ne tik dainuoti kartu su grupe, bet ir pakvies šokti. Kvietimus į koncertą iš anksto galima pasiimti Šiaulių kultūros centro kasoje. Šventinį vakarą energinga gaida užbaigti bus galima šokių aikštelėje. Čia muzikinį foną nuo 17 val. Šiaulių kultūros centro pramogų salėje „Maksas“ padovanos grupė „Šiaurės pašvaistė“.

Spalio 1-ąją garbaus amžiaus miestiečiai bus kviečiami dalyvauti ekskursijose, fotosesijoje ir kitose veiklose, kurias jiems padovanos įvairios Šiauliuose veikiančios įstaigos ir organizacijos. Taip pat šventinę dieną miesto senjorai turės galimybę nemokamai vaišintis kava, arbata Šiaulių miesto kavinėse, arbatinėse bei restoranuose. Akcijoje dalyvaujančių kavinių sąrašą ir visą Tarptautinės pagyvenusių žmonių ir Pasaulinės muzikos dienos renginių programą galima rasti Šiaulių kultūros centro (www.siauliukc.lt) ir Šiaulių miesto savivaldybės (www.siauliai.lt) interneto svetainėse.

Rengėja – Šiaulių miesto savivaldybė, organizatorius – Šiaulių kultūros centras. Renginiai nemokami.

Daugiau informacijos: https://www.siauliukc.lt/