2022-10-18 43248 Peržiūros

Šią savaitę daugumoje šalies miestų oficialiai skelbiama šildymo sezono pradžia, tačiau daugiabučių gyventojai neturėtų nustebti, kad net ir po paskelbimo butuose radiatoriai vis tiek nešyla. Ir tai, dažnu atveju, visiškai nesusiję su gedimais.

Pagal įprastą praktiką visame mieste daugiabučiai pradedami šildyti etapais ir ne visi iš karto. Tradiciškai šildymas visiems namams įjungtas per 3-5 paras nuo oficialios šildymo sezono pradžios. Tiesa, net ir praėjus šiam terminui butuose radiatoriai gali būti vos šilti arba apskritai vėsūs. Tam yra kelios priežastys.

Reaguoja į lauko temperatūrą

„Pirmąją šildymo pradžios dieną tradiciškai sulaukiame daugiausia gyventojų skambučių su klausimu, kodėl jų namai šąla. Noriu iš anksto nuraminti ir paraginti gyventojus turėti kantrybės, nepulti pirmosiomis dienomis ieškoti pagalbos bei skambinti namą administruojančiai įmonei. Kreiptis į specialistus reikėtų tada, kai radiatoriai bute nešyla ilgiau nei 3 paras nuo šildymo sezono pradžios ir jei lauke laikosi žemesnė nei 12 laipsnių temperatūra“, – patarimais dalijosi „Mano BŪSTO“ atstovas Julius Žilinskas.

Daugelyje įmonės prižiūrimų namų šilumos punktai yra automatizuoti. Jie ne tik taupiau vartoja šilumą, bet ir reaguoja į temperatūrų pokyčius lauke ir pagal tai reguliuoja tiekiamo šilumos srauto intensyvumą į namą.

„Jeigu lauke atšilo, į butus automatiškai tiekiama mažiau šilumos, jie neperkaista ir suvartoja mažiau energijos. Tarkime, jei už lango temperatūra pakilo aukščiau 12 laipsnių, šildymo tiekimas automatiškai stabdomas. Ir atvirkščiai – jei lauke atšąla, sistema automatiškai į tai nedelsiant reaguoja ir užtikrina, kad butuose būtų šilta. Automatizuotas ir efektyviai prižiūrimas šilumos punktas šilumos suvartojimą padeda sumažinti apie 8-11 proc., todėl mūsų klientai gali būti ramūs, nes mes, kaip ir kasmet, visą žiemą vykdysime kokybišką bei savalaikę šilumos punktų priežiūrą“, – paaiškino J.Žilinskas.

Svarbu nuorinti radiatorius

Neretai pasitaiko, kad net ir po 3 parų radiatoriai butuose nešyla, nors lauke jau spaudžia šaltukas. Taip yra todėl, jog viršutiniuose namo aukštuose esančiose patalpose nebuvo nuorinti šildymo prietaisai. J. Žilinskas sako, kad siekiant išvengti nesklandumų viršutinių aukštų gyventojai, prasidėjus šildymo sezonui, turėtų patys prevenciškai nuorinti radiatorius. Šią procedūrą gali tekti pakartoti kelis kartus, kol oras visiškai pasišalins iš sistemos.

„Nuorinti šildymo prietaisus išties nesudėtinga. Jei patiems to padaryti nepavyksta, patariu paprašyti pagalbos kaimynų ar pažįstamų, galiausiai paieškoti informacijos internete. Jeigu ir tai negelbsti, tuomet reikėtų kreiptis į namą administruojančią įmonę“, – kalbėjo „Mano BŪSTO“ atstovas.

Daugiau informacijos, ką daryti prasidėjus šildymo sezonui – www.manobustas.lt/sildymo-sezono-pradzia/