2023-10-05 14728 Peržiūros

Daugiabučius namus prižiūrinti bendrovė „Mano BŪSTAS“ praneša, kad visi klientų namai ir juose esančios šildymo sistemos tinkamai paruoštos žiemos sezonui ir atskleidžia, kodėl daugumai įmonės klientų pavyks taupiai vartoti šilumą ir nepermokėti už šildymą.

Prieš artėjantį šildymo sezoną savo administruojamiems namams „Mano BŪSTAS“ tradiciškai skyrė didelį dėmesį. Visą vasarą įmonės darbuotojai aktyviai vykdė pasiruošimo darbus, kurie būtini, kad šaltuoju metų laiku šiluma daugiabučiuose būtų vartojama kuo taupiau ir efektyviau.

„Mano BŪSTO“ specialistai daugiabučiuose izoliavo ir tvarkė vamzdynus, keitė susidėvėjusius ventilius, įvairias sklendes, apsauginius vožtuvus, drenažo ventilius, atliko šilumos punktų hidraulinius bandymus, tvarkė susidėvėjusias tarpblokines siūles bei vykdė kitų sistemų patikrą. Šių darbų visuma leis įmonės klientams žiemą pasitikti ramiau, nes visos inžinerinės sistemos sustyguotos ir parengtos šildymo sezono pradžiai.

„Kompleksinę šildymo sistemų priežiūrą vykdoma tam, jog eliminuotume kuo daugiau dedamųjų, kurios turi įtakos šilumos vartojimui name. Kitaip sakant, nuosekliai vykdydami sistemų priežiūrą užtikriname, kad į namą nebūtų patiekta daugiau šilumos, nei jos iš tiesų reikia, o gyventojai nepermokėtų. Kadangi mūsų prižiūrimuose daugiabučiuose 90 proc. šilumos punktų yra modernizuoti, tai ir klientai už šildymą mokės 8-15 proc. mažiau, nei tų namų gyventojai, kurių šildymo sistemos yra senos ir nemodernizuotos“, – sako už šilumos ūkio priežiūra atsakingas „Mano BŪSTO“ atstovas Julius Žilinskas.

Jo teigimu, nemažai įmonės prižiūrimų daugiabučių šildymo sistemų yra reguliuojamos pasitelkus išmanius sprendimus, realiu laiku sekant visus reikalingus parametrus. Tai reiškia, kad išmanioji sistema, stebėdama lauko temperatūros pokyčius, automatiškai reguliuoja šilumos punkto pajėgumus ir užtikrina, kad orui sušilus gyventojų butuose radiatoriai neperkaistų ir atvirkščiai – orui atvėsus jie tiektų reikiamą energijos kiekį. Dėl to namai suvartoja mažiau šilumos, o gyventojai – taupo.

„Pavyzdžiui, Vilniuje jau turime 89 proc. namų, kuriuose šiluma reguliuojama automatiškai. Taigi tokių namų gyventojai gali būti ramūs, nes jų daugiabučiuose šiluma artėjantį šildymo sezoną bus vartojama taupiai lyginant su tais, kur šilumos sistemos reguliuojamos rankiniu būdu“, – sako ekspertas.

Ir pateikia konkretų pavyzdį, kuomet pasitelkus išmaniuosius sprendimus praėjusį šildymo sezoną vien tik Vilniuje pavyko sutaupyti 11,1 mln. kWh šilumos energijos arba beveik vieną milijoną eurų.

„Dauguma mūsų klientų praėjusį šildymo sezoną gavo iki dešimtadaliu mažesnes sąskaitas negu tie, kurių namuose įrengti seni šilumos punktai, o jų priežiūra vykdo įmonės, dirbančios pasenusiomis metodikomis. Šiemet taip pat padėsime klientams nepermokėti už centralizuotai tiekiamą šilumą, nes visą šaltąjį sezoną užtikrinsime kokybišką šildymo sistemų veikimą bei priežiūrą daugiabučiuose namuose“, – pabrėžė J. Žilinskas.

Visgi ekspertas pažymi, kad artėjantį šildymo sezoną mažiausiai rūpesčių dėl sąskaitų už šildymą turės renovuotų namų gyventojai, kadangi jie, palyginti su neatnaujintų namų gyventojais, gaus 40-70 proc. mažesnes sąskaitas. „Mano BŪSTAS“ iki šiol Lietuvoje padėjo modernizuoti 233 daugiabučius namus, tad taupymo ir mažų sąskaitų naudą pajus apie 15 tūkst. butų gyventojai.