2024-02-07 1349 Peržiūros

Pasitelkęs inovatyvius sprendimus ir atlikęs išsamią analizę „Mano BŪSTAS“ rado efektyvų būdą, padedantį apsaugoti daugiabučių gyventojus ir jų turtą nuo brangių bei stresą keliančių avarijų nuotekų tinkluose.

„Mano BŪSTO“ specialistai dėl avarijų nuotekų sistemose, kurias lemia susidėvėję ar užsikimšę vamzdynai, gyventojų turtą per metus Klaipėdoje gelbėja kone tūkstantį kartų. Tačiau pradėjusi taikyti naują metodą įmonė ir gyventojai įsitikino, kad jis ženkliai sumažina avarijų skaičių daugiabučiuose, apsaugojo šimtų žmonių turtą ir gelbėja klientus nuo didelių finansinių nuostolių.

Gelbsti moderni diagnostika

„Mano BŪSTAS“ pirmasis uostamiestyje vaizdo stebėjimo zondais pradėjo tikrinti ir prevenciškai, aukšta vandens srove, plauti daugiabučių namų nuotekų vamzdynus. Tokia diagnostika ir praplovimo darbai leidžia tiksliai įvertinti nuotekų sistemų būklę ir, esant poreikiui, imtis veiksmų, kad gyventojai išvengtų brangiai kainuojančių avarijų.

Šis metodas, kuris pradėtas taikyti pernai pavasarį ir tęsiamas iki šiol pasiteisino – per metus avarijų nuotekų tinkluose sumažėjo perpus. Dėl to dvigubai daugiau įmonės klientų nepatyrė nuostolių ir išvengė nepatogumų, kai dėl trūkusių ar užsikimšusių kanalizacijos vamzdžių užpilami butai ir bendrojo naudojimo patalpos.

Iki šiol įmonė jau inspektavo 179 daugiabučius namus, patikrino ir išplovė 356 vamzdynų atkarpas.

Nuotekų vamzdynų prevenciją atlieka bendrovės parinktas sertifikuotas rangovas, turintis bene moderniausią įrangą. Ji ne tik padeda kokybiškai išvalyti užsikimšusius vamzdynus, bet ir identifikuoja silpnąsias jų vietas. Visas procesas yra filmuojamas aukštos kokybės vaizdo kamera, todėl vykdant prevenciją galima pastebėti net smulkiausius vamzdynų pažeidimus ir atitinkamai į juos reaguoti.

Padeda išvengti avarijų, taupo gyventojų pinigus

„Akivaizdu, kad idėja masiškai tikrinti nuotekų vamzdynus ir prevenciškai juos valyti davė teigiamą efektą. Matome, kad dėl savalaikės patikros avarijų nuotekų tinkluose sumažėjo net 51 proc. ir tai yra stulbinantis rezultatas. Tai reiškia, kad perpus daugiau gyventojų išvengė brangiai kainuojančių avarijų, finansinių nuostolių bei nepatogumų, kurie beveik visada neišvengiami įvykus gedimui nuotekų tinkluose. Juk avarijos atveju vieno gedimo šalinimo darbai su medžiagų keitimu vidutiniškai namui gali kainuoti ir apie 1500 eurų, todėl mūsų vykdoma prevencija padėjo klientams nepatirti šių išlaidų bei papildomo streso“, – pažymi Marius Šiaulys, „Mano BŪSTO“ Klaipėdos regiono vadovas.

Jis pridūrė, kad fiksuojant gerus rezultatus ši iniciatyva šiemet bus tęsiama ir kituose įmonės prižiūrimuose namuose.

Dalis vamzdynų – visiškai susidėvėję

Nors savalaikė vamzdynų diagnostika padeda užkirsti kelią galimoms avarijoms daugiabučiuose, tačiau tuo pačiu ji leidžia pamatyti ir tikrąją vamzdynų būklę. Deja, nuodugni patikra atskleidė ir ne tokią malonią tiesą. „Mano BŪSTO“ Klaipėdos regiono vadovo teigimu, 37 proc. patikrintų namų vamzdynų turi įvairių trūkumų, o dar 17 proc. tirtų vamzdynų yra visiškai avarinės būklės.

Būtent tokių namų gyventojams, kuriuose nuotekų vamzdynai yra smarkiai susidėvėję, „Mano BŪSTAS“ pasiūlys optimalius sprendimus, kurie padės išvengti brangių ir nemalonių nelaimių ateityje.

„Prasčiausia situacija yra senos statybos daugiabučiuose, kur vamzdynai nekeisti 30, 40 ar net pusšimtį ir daugiau metų. Natūralu, kad jų būklė daugeliu atvejų yra kritinė, jie dažnai kemšasi, įvyksta avarijos. Todėl šių namų savininkams pristatysime pasiūlymus, kaip sutvarkyti susidėvėjusius vamzdynus ir tokiu būdu išvengti brangių ir nemažai streso reikalaujančių avarijų“, – sako M.Šiaulys.