2022-02-11 2184 Peržiūros

Nors butai brangsta lyg ant mielių, pirkėjų jiems netrūksta – NT vystytojai skelbia vis geresnius pardavimų rezultatus. Tai neabejotinai reiškia ir faktą, kad darbo nestokoja visi besidarbuojantys būsto rinkoje. Ar surasti meistrą kad ir smulkaus remonto darbams šiandien yra misija įmanoma?

Pasiekiami per e. platformą

„Neturiu jokių žinių apie nelegaliai dirbančių meistrų užimtumą. Tiesa, puikiai žinau, kad mažiausiai 700 kvalifikuotų ir patikimų meistrų Lietuvoje šiuo metu yra visiškai skaidriai ir paprastai pasiekiami per e. platformą“, – sako Dalius Šimaitis, vadovaujantis e. platformai „PortalPRO“, kurioje klientai randa įvairių sričių kvalifikuotų meistrų statybos ir namų remonto darbams.

Šiuo metu rinkoje girdėti, kad meistrą surasti sudėtinga. Maža to, net jį radus, darbų starto tenka laukti ne mažiau mėnesio.

D. Šimaičio teigimu, „PortalPRO“ užtikrina, kad čia kiekvienas klientas ras kvalifikuotą meistrą. Per e. platformą pagalbos ieškantys gyventojai gauna bent 1 meistro pasiūlymą darbams atlikti.

Nuo „meistriuko“ iki meistro

Prieš dvejus metus veiklą pradėjusi e. platforma užsibrėžė suburti tokią profesionalų komandą, už kurios darbus galėtų garantuoti.

Koks yra klišinis „meistriuko“, siūlančio savo paslaugas būstą remontuojantiems žmonėms, portretas? Tai – nebūtinai geras specialistas ir nebūtinai sąžiningas. Jis nespėja laiku ir kokybiškai dirbti, o darbams nesuteikia garantijos. „Meistriukas“ nemirktelėjęs atlygį paims grynaisiais, be mokesčių valstybei, tačiau lygiai taip pat nemirktelėjęs neatsilieps ir į skambutį, kai ištiks bėda dėl atliktų darbų kokybės.

Ar galima būsto remonto paslaugas ištraukti iš šešėlio? Ar įmanoma pasiūlyti civilizuotą meistrų paslaugą su visais priklausančiais elementais: patikrinta meistrų kvalifikacija, kokybišku darbu, sąskaitomis, darbų garantijomis ir patogiu atsiskaitymu? Ar gali remonto pageidaujantis žmogus pasijusti pilnateisiu klientu?

„Visus šiuos klausimus uždavėme sau veiklos pradžioje. Paplušėti tikrai teko, bet šiandien galiu tvirtai atsakyti, kad taip – ši misija yra įmanoma. Mūsų e. platformos veikla yra realus kokybiškos meistrų paslaugos pavyzdys“, – teigia D. Šimaitis.

Klientai „PortalPRO“ meistrų veiklą reitinguoja ir įvertina, šiuo metu darbų įvertinimo vidurkis siekia net 4,95 iš 5 balų. Per e. platformą jau atlikta virš 64 tūkst. darbų privatiems klientams, daugiabučių namų administratoriams, bendrijoms ir verslo įmonėms.

Atranką praeina penktadalis

„Siekiame užtikrinti paslaugų kokybę, todėl ypač kruopščiai įvertiname kiekvieno meistro patikimumą ir kvalifikaciją. Griežtus platformos kriterijus atitinka tik penktadalis besikreipiančių meistrų, kurių legalias remonto paslaugas siūlome e. platformos klientams“, – pasakoja D. Šimaitis.

Klientai spėjo įvertinti ir darbų užsakymo e. platformoje paprastumą. Išmaniuoju įrenginiu – telefonu ar kompiuteriu – prie „PortalPRO“ prisijungę klientai nurodo reikalingus darbus ir vienu užklausimu kreipiasi į visus e. platformos meistrus. Meistrai pateikia savo pasiūlymus ir klientui belieka išsirinkti tinkamiausią.

Nei teikti darbus, nei sulaukti meistrų pasiūlymų e. platformoje nekainuoja, mat su „PortalPRO“ atsiskaitoma meistrams jau atlikus patvirtintus darbus. „Taigi, e. platformoje patogu ne tik užsakyti darbus, bet ir pasitikrinti atskirų remonto darbų rinkos kainas – tai nieko nekainuoja“, – sako D. Šimaitis.

„PortalPRO“ meistrų teikiamų darbų asortimentas – platus. Nuo smulkių, tokių kaip krano pritvirtinimas, durų taisymas, indaplovės pajungimas, rozetės sutvarkymas, iki didelės apimties darbų – šildymo sistemų, elektros instaliacijos diegimo ar viso renovacijos projekto parengimo.