2023-01-24 1225 Peržiūros

Viena laikinosios sostinės daugiabučio bendruomenė, neapsikentusi nuolat iš vieno buto sklindančios smarvės ir nesulaukusi pagalbos iš šalies, kreipėsi į namą prižiūrintį „Mano BŪSTĄ“. Ir nors įmonė atsakinga tik už bendrosios nuosavybės priežiūrą, jos darbuotojai neliko abejingi gyventojų prašymui padėti spręsti nekasdienišką situaciją.

Ne paslaptis, kad daugiabučių bendruomenėse pasitaiko tokių, kurie savo butus paverčia atliekų kaupimo vieta. Tokiais atvejais kaimynams tenka kęsti ne tik smarvę, bet ir susidurti su antisanitarinėmis grėsmėmis.

Būtent dėl šios priežasties ir neapsikentę kitų įstaigų ignoravimo gyventojai kreipėsi į „Mano BŪSTĄ“, kad gyventojui, iš kurio buto sklinda nemalonus kvapas, būtų suteikta pagalba.

„Vieną dieną iš daugiabučio bendruomenės gavau laišką su prašymu padėti gyventojui, kuris gyvena antisanitarinėmis sąlygomis. Iš pradžių gyventojui siunčiau įpareigojančius raštus, kad susitvarkytų savo buto patalpas, tačiau jis nereagavo, į skambučius neatsiliepė, bendravo tik el. paštu“, – pasakoja įmonės Klientų atstovė Greta Zigmantaitė.

Susitarti su gyventoju buvo iš ties nemažas iššūkis. G. Zigmantaitė pabrėžė, jog gyventojas nebuvo labai bendraujantis, kaimynai minėjo, kad jis lyg bijojo žmonių, vengė kontakto, tačiau po ilgų derybų ir susirašinėjimų jis galiausiai sutiko priimti pagalbą.

„Sutartą dieną kartu su rangovu ir soc. darbuotoja atvykome į gyventojo butą. Butą išvalėme per keletą dienų, nes per vieną dieną rangovas nepajėgė visko išnešti, o sekančią dieną atvykus rangovui gyventojas nebeįsileido. Tada vėl pradėjau kontaktuoti su gyventoju ir jį įkalbinėti įsileisti užbaigti darbus. Kai galiausiai jis sutiko, išvalėme butą iki galo. Maišų buvo išnešta apie 200 vnt., o darbų eigoje besikeičianti gyvenamoji aplinka labai džiugino ir patį gyventoją“, – situacijos detalėmis dalijasi G. Zigmantaitė.

Neseniai su daugiabučio bendruomene bendravusi G. Zigmantaitė džiaugiasi, kad pagaliau jos nariai gali mėgautis šviežiu oru. Gyventojo artimieji bei soc. darbuotoja dabar nuolat lankosi bute, o ir pats gyventojas pradėjo labiau bendrauti su kaimynais, nebebijo susitikti laiptinėje ar užkalbinti, periodiškai išsineša šiukšles.