2023-05-16 976 Peržiūros

Septintą kartą Klaipėdoje vyksiantis tarptautinis teatro festivalis kiekvienais metais vis ambicingesnis. Šįkart jo programa nusitiesia net iki tolimojo Taivano. „Kalba Klaipėda“ rekomenduoja!

Nuo 2017 m. rengiamas „TheATRIUM“ susideda iš dviejų stambių segmentų: Lietuvos teatro vitrinos, koncentruotai apžvelgiančios įvairių šalies teatrų kūrinius, bei tarptautinės programos – joje pristatomi išskirtiniai scenos meno kūriniai iš įvairių pasaulio šalių. Šiais metais Lietuvos teatro vitrinoje, gegužės 24-28 d., bus parodyta vienuolika spektaklių iš įvairių Lietuvos teatrų. Lietuviškoji festivalio programa labai koncentruota, kad ją vienu ypu būtų patogu peržiūrėti kelioms dešimtims iš užsienio šalių atvykstančių teatro profesionalų – įvairių tarptautinių teatrų festivalių atstovų: prodiuserių, teatro kritikų ir pan. Tarptautinėje programos dalyje, vyksiančioje birželio 1-22 d., bus rodomi šeši scenos meno kūriniai. Jie atkeliaus iš Latvijos, Jungtinės Karalystės, Portugalijos, Ispanijos, Italijos ir Taivano.

Gegužės 24 d.

18:00
ŠOKIS SKALBIMO MAŠINAI IR MAMAI

„Šoku skalbimo mašinai ir tau, nes neatsimenu jokių mūsų pokalbių. Net nebežinau, ar jų iš viso buvo. Žmonės sako, kad mylėjai mane. O aš neprisimenu nei tavo buvimo kartu, nei tavo balso, nei prisilietimų. Turiu tik senų nuotraukų. Žiūriu į jas, matau tavo liūdną veidą ir vis kartojuosi tą vienintelį prisiminimą apie tave. Ir pradedu bijoti, kad to, ką prisimenu, iš tikrųjų niekada ir nebuvo. Todėl šoku. Šoku tau. Nes mes nebepasikalbėsime, bet gal dar galime kartu pašokti.“

19:30
FRAGMENTAS

Mūsų spektaklis vadinasi „Fragmentas“. Tai fragmentas iš A. Čechovo pjesės „Trys seserys“, trečiojo veiksmo pradžia – naktinis gaisras. Centre, tarsi po padidinamuoju stiklu, Olga, vyriausia iš trijų seserų. Šiame dramatiškame kūrinyje – nervas, baimė, nuojauta ir kova. Kova beviltiška ir galbūt nelabai sėkminga, kaip ir visi A. Čechovo herojų, taip pat ir Olgos, bandymai nugalėti likimą, kuris neleidžia jiems išsaugoti vyšnių sodo, tapti rašytoju ar išvykti į Maskvą. Jie pasmerkti žlugti. Lieka tik potraukis vienas kitam, kančia ir vienatvė. A. Čechovui apskritai rūpi ne rezultatas, o pats bandymas, ir būtent tuo jo personažai mums artimi ir brangūs./ Dmitry Krymov
Gegužės 25 d.

18:00
CIVILIO DIENORAŠTIS

Ukrainiečių dramaturgas Pavlo Arie pjesę „Civilio dienoraštis“ parašė per pirmąsias keturiolika Rusijos karo prieš Ukrainą dienų. Šie jautrūs autoriaus išgyventi tekstai mums ir mūsų palikuonims suteikia galimybę sužinoti tiesą apie tai, kas įvyko. Tai nėra tik literatūra. Tai yra gyva, skausminga, vis dar tebepūliuojanti šiandiena.

20:00
SCILĖ NORI BŪTI ŽMOGUMI

„Scilė nori būti žmogumi“ – tai hibridinės formos teatro projektas pagal menininkės, rašytojos Paulinos Pukytės pjesę „Kalno poza“, kurioje, pasitelkiant absurdą ir satyrą, kalbama apie žmonių tarpusavio santykius kaip vienas kito „smegenų plovimą“. Šiuolaikiška postmodernia kalba čia kritikuojami ribojantys, lyčių nelygybę ir kitas „tradicijas“ palaikantys stereotipai bei moters (ypač moters kūrėjos) padėtis patriarchaliniame seksistiškame pasaulyje. Pjesės veikėjai – tai gerai žinomi antikos personažai, su visu savo kultūriniu bagažu atsidūrę sau neįprastame kontekste.

Gegužės 26 d.

15:00
NT DRAMA

Tragikomiškoje pjesėje „NT drama“ viena talentingiausių ir aktyviausių lietuviškos dramaturgijos kūrėjų Gabrielė Labanauskaitė su lengvu, subtiliu humoru, aštriai ir tiriančiai stebi, vertina ir vaizduoja, kokiu mastu asmeniniai norai ir svajonės (norint įsigyti nuosavą būstą) yra valdomi idealaus gyvenimo stereotipų, kuriais naudojasi nekilnojamojo turto paslaugų teikėjai.

17:30
LAISVĖ

Šiuolaikinė kanadiečio Martin Bellemare pjesė pasakoja apie tvarkingą, racionalią, struktūrizuotą visuomenę, kuri suteikia ir legalizuoja piliečių teisę nuspręsti, kada, kokiu būdu jie nori nutraukti savo gyvenimą.

19:30
SIRENŲ TYLA

Sirenos dainuoja gražiai, rašo Homeras. Jos tūno saloje, vilioja pro šalį plaukiančius vyrus ir juos pražudo. Išskyrus Orfėją, kuris dainuoja garsiau, ir Odisėją, kurio bendražygiai ausis užsikemša vašku ir pririša jį prie stiebo, kad jis galėtų klausytis sirenų ir nemirtų.

Gegužės 27 d.

16:30
PUIKUS NAUJAS KŪNAS

„Puikus naujas kūnas“ – tai netikėtas dviejų ekscentrikų – kompozitoriaus Arturo Bumšteino ir menininko Žygimanto Kudirkos – bendradarbiavimas. Tai socialinę kritiką, mokslinę fantastiką ir absurdo žanrą sujungianti korporatyvinė distopija balsams apie amžinai problemišką žmogaus santykį su savo paties kūnu.

18:30
ŽUVĖDRA

Jokūbo Brazio „Žuvėdra“ yra spektaklis, kuris grįš į jūsų sapnus. Jaunam režisieriui klasikinę pjesę pavyko paversti metafiziniu sapnu, kuris ilgam paliečia ir pakeičia visų mūsų sąmonę. Tai eksperimentas, neapsiribojantis scena. Ta pelkė įtraukia mus visus ir nepalieka mūsų ramybėje, kad dar sykį išgyventume tos šeimos dramą – ir save joje.

Gegužės 28 d.

16:00
ME TWO / SAVOJ KRŪVOJ

Šokio spektaklis (ne)paaugliams „me two / Savoj krūvoj“ kritikų ir publikos pripažinimą pelnė drąsiomis, nuoširdžiomis, paliečiančiomis istorijomis, išskirtine muzika ir scenografija. Spektaklio dramaturgija paremta grupės jaunų šokėjų asmeninėmis patirtimis, susijusiomis su galios santykiais, LGBTQ+ tapatybės formavimusi, seksualiniu priekabiavimu ir galios piktnaudžiavimu jaunuolių atžvilgiu.

18:00
LOST LOST LOST

Septintajame dešimtmetyje, kai Holivude kinas struktūrizavo kino žanrus ir pasakojimų topus, uždegdamas vartotojus istorijomis iš Laukinių Vakarų ar pilietinio karo, lietuvis pabėgėlis iš Semeniškių kūrė savo individualų avangardinį kino metodą, sužavėjusį visą tuometinę Niujorko meno bendruomenę su Andy Warholu priešakyje. Kas buvo tas kuklus poetas iš mažos Rytų Europos šalies, kuriam Jungtinės Amerikos Valstijos yra skolingos tokią instituciją kaip Antologijos filmų archyvas?

Birželio 1 d.

18:30
KEELEY FORSYTH / JUNGTINĖ KARALYSTĖ

Keeley Forsyth savo kūrybinį kelią pradėjo nuo aktorystės. Būdama vos 16 metų, K. Forsyth gavo nuolatinį vaidmenį BBC vaikų dramoje „The Biz“, po kurio ji „įkrito“ į televizijos aktorystę. Tačiau jos širdis visada buvo kitur…

Birželio 3 d.

18:30
GRIMAI / LIEPĀJA THEATRE (LATVIJA)

Kaip gyventi pasaulyje, kuriame vyksta smurtas? Kaip išlikti geru, jeigu žmonės tave skaudina? Dienos šviesa gali įveikti nakties tamsą, bet kas įveiks žmonių sukurtą tamsą?

Birželio 8 d.

18:30
AMISTADE / TEATRO MASSIMO (ITALIJA)

Mes pasirengę karaliauti. Tik prieš tai mums teks dar truputį labiau numirti.

Birželio 17 d.

18:30
KALNAS / AGRUPACIÓN SEÑOR SERRANO (ISPANIJA)

Kur toji tiesa? Ar tiesa egzistuoja? Ar tai tik viršukalnė, kurią reikia įveikti, o gal veikiau šaltas ir nesvetingas kelias, kuriuo tenka nuolat kopti?

Birželio 20 d.

18:30
ĮSIMYLĖJĖLIŲ KOLEKCIJA / RAQUEL ANDRÉ (PORTUGALIJA)

Kas yra intymumas?

Birželio 21 d.

18:30
BANGŲ ŠNABŽDESYS / SHINEHOUSE THEATRE (TAIVANAS)

Tekstas ir judesys susipina į sklandžiai stilingą kūrinį, kuris klausia: jei ištiktų nelaimė, ką tu darytum, į ką kreiptumeisi?

Daugiau informacijos rasite čia: https://theatrium.lt/repertuaras/category/year-2023/