2022-12-01 11278 Peržiūros

Dar gerokai prieš elektros kainų pasiutpolkę „Mano BŪSTAS“, kartu su gyventojais, pradėjo rūpintis taupiu ir racionaliu elektros vartojimu daugiabučių bendrojo naudojimo patalpose. Laiku įgyvendinti sprendimai šiandien suteikia galimybę įmonės klientams sumažinti elektros energijos poreikį ir gauti mažesnes sąskaitas.

Pasaulyje prasidėjusi energetinė krizė nemažą dalį gyventojų privertė permastyti kasdienius įpročius ir galvoti, kaip savo namuose vartoti mažiau elektros arba bent jau atsisakyti daug energijos vartojančių prietaisų, pakeičiant juos taupesniais.

Tačiau daugiabutyje yra ne tik privatūs butai, bet ir bendrojo naudojimo patalpos, kuriose įrengtas apšvietimas ir kuris taip pat verčia kasdien suktis elektros skaitiklius. Ir štai čia jau nuo bendruomenės įsitraukimo bei namo prižiūrėtojo savalaikių sprendimų priklauso, ar laiptinėse, rūsiuose bei kitose bendrojo naudojimo patalpose elektra naudojama taupiai bei racionaliai.

„Dar gerokai prieš brangymetį pradėjome siūlyti gyventojams keisti senus, daug elektros vartojančius laiptinių šviestuvus į šiuolaikiškus prietaisus, kurie ne tik taupesni, bet ir efektyvesni. Galbūt šiandien atrodo įprasta, tačiau prieš gerą dešimtmetį taupios lemputės ir šviestuvai su judesio davikliais daugiabučių laiptinėse buvo pakankama egzotika, retenybė. Džiugu, jog dėka laiku priimtų teisingų sprendimų apie 80 proc. mūsų prižiūrimų bendrojo naudojimo patalpų šiuo metu jau įrengtas taupusis apšvietimas“, – sako „Mano BŪSTO“ atstovas Julius Žilinskas.

Jis skaičiuoja, kad įmonės prižiūrimose bendrojo naudojimo patalpose, kur sumontuotos energiją taupančios lemputės, kasmet sutaupoma apie 270 tūkst. kWh elektros energijos. Tačiau ir tai dar ne viskas.

„Jeigu atsižvelgsime į tai, kad daugelyje mūsų administruojamų namų papildomai įdiegti ir automatizuoti apšvietimo valdymo sprendimai su judesio davikliais, kurie įjungia lemputes tik tada, kai to reikia, tai gyventojams per metus padedame sutaupyti dar apie 34 tūkst. kWh elektros energijos. Taigi iš viso dėl laiku įdiegtų taupymo sprendimų mūsų klientai sutaupo apie 304 tūkst. kilovatvalandžių elektros energijos kasmet“, – akcentavo J.Žilinskas.

Jeigu skaičiuoti, kad vidutinė elektros kilovatvalandės kaina šiemet, taikoma daugiabučių namų bendrojo naudojimo patalpoms siekia apie 20 centų, tai per metus dėka taupiųjų lempučių ir automatizuotų apšvietimo valdymo sprendimų „Mano BŪSTO“ klientai sutaupo beveik 61 tūkst. eurų. Žinant, jog kitąmet elektra brangs dar daugiau, taupymo efektas bus juntamas dar labiau.

„Esant brangiems energijos ištekliams stebėti, kaip kai kuriose laiptinėse vis dar visą parą dega apšvietimas, tikrai neracionalu. Tiems gyventojus, kurių daugiabučiuose dar nėra įrengto apšvietimo su judesio davikliais, rekomenduočiau gerai pagalvoti apie tokį sprendimą ir kreiptis į savo namo administratorių. Nes energijos resursų taupymas šiandien yra ne mada, o būtinybė“, – pabrėžė „Mano BŪSTO“ atstovas J.Žilinskas.