2021-03-26 1099 Peržiūros

Pavasarį ir laiką prieš Velykas daugelis praleidžia grandioziškai tvarkydami namus, o dažnai vienas iš šių darbų apima ir spintos reviziją. „Kalba vilniečiai“ nusprendė pasidomėti, kiek per mėnesį prisipildo mieste esantys tekstilės konteineriai ir ką dažniausiai gyventojai į juos meta.

Beveik prieš metus Vilniaus mieste buvo įrengti 105 tekstilės konteineriai, skirti tekstilės atliekoms, šiuo metu maždaug tiek jų ir yra eksploatuojama įvairiuose sostinės vietose.

Įdomu tai, jog per mėnesį Vilniaus mieste vidutiniškai surenkama apie 110 000 kilogramų tekstilės atliekų bei manoma, jog šis skaičius ateityje gali tik augti.

Nors surenkamas tekstilės kiekis dažnai priklauso nuo sezono, visgi šiuo metu didžiausi kiekiai surenkami keičiantis sezonams, kai daugelis gyventojų peržiūri savo spintų turinį ir atlaisvina vietą naujiems drabužiams.

Pastebima, kad gyventojai dažniausiai išmeta visai nudėvėtus, suplyšusius arba nešvarius drabužius, batus ar kitus daiktus, kuriuos belieka sudeginti jėgainėse, kurios gamina energiją.

Vis dėlto, specialistai atkreipia dėmesį, jog dalis gyventojų į tekstilės atliekų konteinerius meta ir netinkamas atliekas, nepaisydami ant jų nurodytos informacijos ir sugadindami ten  tinkamai įmestus tekstilės gaminius.

Reiktų atminti, jog į tekstilės atliekoms skirtą konteinerį galima įdėti švarius drabužius, avalynę, užuolaidas, patalynę, minkštus žaislus. Juos reikia sukrauti į maišus ir, įmetus į konteinerį, uždaryti jo dangtį.

Kilimai, minkštų baldų dalys, vaikams skirtų automobilių kėdutės, automobilių sėdynės bei kitos dalys turi būti priduotos į stambių atliekų surinkimo aikšteles.

Tekstilės atliekų konteinerių vietas galite rasti ČIA