2020-09-22 3899 Peržiūros

Turbūt daugelis Klaipėdos gyventojų šiame mieste jaučiasi pasitikintys savimi: žino kiekvieną gatvelę ir kiekvieną kelią link jūros. Visgi, nereiktų pervertinti savo galimybių, nes gali būti, jog ir kiekvieną dieną matomas miesto akcentas jums lieka nepastebimas. „Kalba Klaipėda“ išrinko 7 ypatingas Klaipėdos skulptūras, ar žinote jas, ar atpažįstate?

  1. „Stebuklingasis peliukas“

Klaipėdos senamiestyje, Kurpiū ir Kepėjų gatvių sankryžoje, pastatyta miniatiūrinė skulptūra iš bronzos ir akmens – „Stebuklingasis peliukas“. Skulptūrėlė apjuosta bronzine juosta su burtažodžiais: „Mintis paversk žodžiais – žodžiai taps stebuklais“.

Autorių teigimu, peliukas stebuklingas ir išpildys gerus norus, reikia tik pašnabždėti į ausį. (Skulptoriai: S.Jurkus, S.Plotnikovas)

  1. „Baltijos banga“

Meninės Baltijos jūros bangos ir fortepijono kompozicinė skulptūra „Baltijos banga“ – tai skulptoriaus Vlado Kančiausko ir Klaipėdos pilies džiazo festivalio dovana džiazo uostui – Klaipėdai. Ant skulptūros išrašyta: „jeigu erdvė turi protą ir suvokia, kaip joje savo vietas yra suradę daiktai, tai galiu turėti vilties, kad kai kurie iš šių kvadratinių metrų prisimena mane su meile. Juolab dabar, kai juos mina kitos kojos…“

  1. „Kaminkrėtys“

Ant Kalvių g. 8 namo stogo, įsitaisė bronzinė „Kaminkrėčio“ skulptūra. Ji buvo sukurta siekiant atgaivinti senąją kaminkrėčių legendą, atnešti Klaipėdos senamiesčiui daugiau laimės ir patrauklumo, sušildyti jo dvasią ir pralinksminti žmones. Legenda byloja, kad katvėje sutikus suodiną, juodą kaminkrėtį, reikėdavo paliesti jo drabužį arba čiupti už sagos ir sušnabždėti norą – kaminkrėčiai atneša laimę. Tikima, kad palietus prie pastato sienos pritvirtintą sagą, aplankys laimė. Čia galite palikti ir savo laimingą sagą. (Skulptorius – K.Pūdymas)

  1. „Puodynė su pinigais“

Prie pastato Tiltų g. 1 galite išvysti išverstą puodynę su monetomis. Šiame 1915-1916 m. statytame name veikė pirmoji uostamiesčio taupomoji kasa. Bronzinė puodynė padaryta pagal Mažosios Lietuvos istorijos muziejuje esančius eksponatus. Monetos skirtingos: įvairių dydžių, šalių ir laikotarpių. Tokia įvairovė simbolizuoja tai, kad Klaipėda – uostamiestis, į kurį suplaukia prekiaujant su užsienio valstybėmis gauti pinigai. (Skulptorė – I.Šuliak)

  1. „Laiko knyga“

Klaipėdos apskrities viešosios Ievos Simonaitytės bibliotekos kiemelyje ant sienos išvysite saulės laikrodį-kalendorių.

Saulės laikrodis – pats natūraliausias ir tikriausias laiko tėkmės matavimo prietaisas. Pažvelgę į laiko „Laiko knygą“, sužinosite, koks šią akimirką yra tikslus saulės laikas Klaipėdoje. Ne tas, kurį mums lemia sutartinės laiko juostos ir rodo įprasti laikrodžiai, bet tikras, natūralus, duotas gamtos. Laikrodyje įrašyti žodžiai: „Laikas yra neaprėpiama, amžina upė, nešanti mus supančia begalyje.“ (Skulptoriai: R. Klimavičius, R.Martinkus)

  1. „Bučinys“

Danės upės krantinėje, šiauriniame rage, stovi ant pirštų galų pasistiebusi bronzinė mergaitė, kuri siunčia bučinį kitoje Danės pusėje stovinčio berniuko su šuneliu skulptūrai. (Skulptorius – R.Kvintas)

  1. „Vaikystės svajonė“

Skulptūrinė kompozicija „Vaikystės svajonė“, įkūnijanti vaikystėje gimstančias įspūdingiausias ir reikšmingiausias svajones, pastatytas Klaipėdos uosto Kruizinių laivų terminale. Tai vieta, kur atkeliauja didingi kruiziniai laivai, kur mėgsta būriuotis miesto gyventojai ir svečiai.

Skulptūrinę kompoziciją sudaro ant didžiulio akmens pasilypėjęs ir už pavadėlio laikantis grakštų skaliką berniūkštis, jūreiviška kepurėle mojuojantis praplaukiantiems laivams. (Skulptorius: S.Jurkus, architekstas: V.Paulionis)

Parengta pagal klaipedatravel.lt