2020-12-01 2057 Peržiūros
Žiema baigėsi. Nuotr. Kauno miesto savivaldybė

Sieninės tapybos darbų Kaune daugėja ir miesto gatvės pamažu tampa originalia gatvės galerija. Kai kurie piešiniai subtiliai pasakoja pastato istoriją, kiti – tiesiog pralinksmina paniurusį praeivį. Ar jau spėjote atrasti naujas spalvas ant pastatų sienų ir išsirinkti savo mėgstamiausią kūrinį? Visus piešinius galite pamatyti čia.

Senelis išminčius. Nuotr. Kauno miesto savivaldybė

Senelis išminčius, Jonavos g. 3.

Kadaise šiame fabrike gaminta avalynė, vėliau keletą metų veikė kūrybinga erdvė „Fluxus ministerija“. Dabar pagrindinis vizualus jo, o ir Kauno traukos taškas – 440 kv. m ploto piešinys, dedikacija „Fluxus“ tėvui Jurgiui Mačiūnui.

Tadas Šimkus ir Žygimantas Amelynas („Gyva Grafika“), 2013

Rožinis dramblys. Nuotr. Kauno miesto savivaldybė

Rožinis dramblys, E. Ožieškienės g. 18A

Šio dramblio atsiradimą įkvėpė ant sienos esantis užrašas „Deima + Arūnas“. Meilė nugali viską, net ir požiūrį į sienų „taršalus“ – tagus, tiesa?

Vytenis Jakas, 2014

Jis ir Ji. Nuotr. Kauno miesto savivaldybė

Jis ir Ji, A. Juozapavičiaus pr. 62

Nuostabu, kad ši freska perkelta iš 10 × 10 cm apimties grafikos darbo. Žemųjų Šančių širdyje nutūpę du balandžiai simbolizuoja draugystę ir bendrystę.

Gražvyda Andrijauskaitė, 2016 m.

Kova. Nuotr. Kauno miesto savivaldybė

Kova, Aušros Takas 2

Du magnetai, negalintys vienas be kito, bet ir norintys būti individualūs. Kova kasdien motyvuoja į Žaliakalnį kylančius pėsčiuosius. „Mažųjų sienų projekto“ darbas.

Morfai, 2016

Mona Liza. Nuotr. Kauno miesto savivaldybė

Dadaistinė Mona Liza XXI amžiuje, Studentų g. 71

500 valandų piešimo, 40 spalvų ir 1000 LED diodų – tiek prireikė norint ne tik perkelti Leonardo da Vinci paslaptį į XXI a., bet ir priversti ją bendrauti su aplinka. Taip, šis piešinys – interaktyvus.

Linas Kaziulionis ir Tomas Stasiukaitis, 2017

Henry Parland (1908-1939)

2019 m. rudenį pirmojo ,,Kaunas 2022″ inicijuoto „Atminsties festivalio” metu Tadas Šimkus Ramybės parke sukūrė freską.

„Pavasaris Kaunas/ purvas / ir skersgatviuos / saulės klanai…” – gyvenimą Kaune Parlando akimis perteikia jo paties eilėraštis, prigludęs prie rašytojo silueto.

Savo modernistinio romano, po mirties atnešusio šlovę, Henris Parlandas nebaigė – 1930 m. susirgo ir netikėtai mirė. Palaidotas buvo senosiose Kauno kapinėse, dabar vadinamose Ramybės parku.

Tadas Šimkus, 2019

Atsisveikinimas. Nuotr. Kauno miesto savivaldybė

Atsisveikinimas

Kūrinys vaizduoja šiltą ryšį tarp žmonių, švelnų paskutinį atsisveikinimą. Kuriant freską pasitelkti lietuvių dailininkės Dalios Stalauskienės gyvybės medžio karpinio motyvai. ,,Atsisveikinimas” ant Ramybės parke esančio pastato sienos nutapytas pirmojo ,,Kaunas 2022″ inicijuoto ,,Atminsties festivalio” metu.

Tadas Šimkus, 2019

Žiema baigėsi, A. Juozapavičiaus pr. 104

Per gyvenimą patirtos emocijos ir istorijos įamžintos kiekvienoje močiutės raukšlėje. Kūrinio autorius Žygimantas Amelynas provokuoja  pažvelgti senam žmogui į akis ir nenusigręžti. Zylė nutūpusi ant baltos skarelės primena, jog visada atsiras kuo rūpintis. „Žiema baigėsi“ – tai dar vienas programos „Kauno akcentai“ bei projekto „Gyvos sienos“ kūrinys.

Žygimantas Amelynas, 2019

LRT 90-čio freska. Nuotr. Kauno miesto savivaldybė

LRT 90-ečio freska, S. Daukanto g. 28A

Solidų jubiliejų šventęs Lietuvos radijas nepabijojo šiuolaikinių akcentų, kuriuos sukurti, remiantis archyviniais kadrais, patikėjo vienam produktyviausių šio meto Kauno piešėjų. Efektas pavyko!

Tadas Vincaitis-Plūgas, 2016 m.