2023-08-17 1308 Peržiūros

Šią vasaros pabaigą, rugpjūčio 18–27 d. Saulės miestas kviečia drauge pasitikti tryliktąsias „Šiaulių naktis“ strateginiuose miesto kultūros, socialiniuose ir pramoginiuose taškuose, uždarose erdvėse ir po atviru dangumi. „Kalba Šiauliai“ rekomenduoja apsilankyti!

Šiais metais renginiai, kurių amplitudė tradiciškai apims vaizduojamąjį, scenos, mados, performanso, muzikos, kino ir sporto meną, palies Valstybinį Šiaulių dramos teatrą, grafų Zubovų rūmus, Botanikos sodą, miesto amfiteatrą, pėsčiųjų bulvarą, aikštę prie Dailės galerijos, Kaštonų alėją, „Polifonijos“ salę, Prisikėlimo ir Talkšos ežero pliažą bei kitas šiauliečių ir miesto svečių pamėgtas vietas.

Miestas dešimties dienų „Šiaulių naktų“ maratoną pasitinka šūkiu „A žinai, kur mana šaknikes?“. Programoje – performansų gamykla, socialinės-kūrybinės dirbtuvės „KILOWAC 6“, parodos, susitikimai su ryškiomis asmenybėmis, naktinės sporto varžybos, rašytojų kovos, miesto diskžokėjų jubiliejaus minėjimas, pamėgti tradiciniai renginiai ir premjeros, konkursai ir kitos linksmybės.

„Pagrindinės šventinės erdvės nebus – „Šiaulių naktys“ palies visą miestą, pagrindines jo erdves, todėl norinčiuosius suspėti viską pamatyti, pajausti ir patirti, jau dabar kviečiame susipažinti su renginių programa, susidaryti individualius maršrutus, registruotis ir užsiimti vietas iš anksto ten, kur vietų skaičius ribotas. Juolab, kad didžioji dalis tradiciškai yra nemokami renginiai, o į keletą mokamų platinami bilietai už simbolinę kainą tik dėl riboto vietų skaičiaus“, – sako vienas pagrindinių šio visaapimančio festivalio organizatorių Remigijus Ruokis, kuris rengs performatyvią įžangą trylikatajam renginiui – kelias „Šiaulių naktų“ dienas (rugpjūčio 18–23 d.) šiauliečiai kiaurą parą arba programoje skelbiamu laiku galės patirti RPG, dalyvaudami „Ruokio performansų gamykloje“.

Oficialus „Šiaulių naktų“ atidarymas ir vėliavos pakėlimas vyks rugpjūčio 19 d. 14 val. Fotografijos muziejaus terasoje, kur bus „šventinama“ naktų šaknis ir visos žiūrovų atsineštos šaknys, o vėliau šią dieną 18.00 val. Visi bus kviečiami į socialinių-kūrybinių dirbtuvių „KILOWAC 6“ bei parodų atidarymą Zubovų rūmuose.

Viena didžiausių staigmenų laukia rugpjūčio 20 d. 18.00 val. Valstybiniame Šiaulių dramos teatre, kuriame bus rodomas šiauliečio D. Ulvydo režisuojamas muzikos ir kino koncertas „Vilniaus pokeris“, sukurtas pagal to paties pavadinimo Ričardo Gavelio romaną. Tai – sostinės jubiliejui sukurtas projektas, tačiau jis pirmą kartą už sostinės ribų bus atliktas būtent Šiauliuose. Žiūrovai turės išskirtinę galimybę išvysti ypatingą kūrinį, prie kurio gimimo daug prisidėjo tokie žinomi kūrėjai kaip kompozitoriai Kipras Mašanauskas ir Jievaras Jasinskis, Vilniaus JJAZZ Ensamble ir solistė Kotryna Juodzevičiūtė.

Daug pozityvių emocijų žada ir renginiai Botanikos sode, į kurį tiesiog privaloma nuvykti rugpjūčio 21 dieną. Šios dienos pavakarę bus galima sužaisti šachmatų simultaną su viena garsiausių šiauliečių – Lietuvos Respublikos Seimo pirmininke, didmeistre Viktorija Čmilyte, o po to susitikti su ne ką mažiau ryškia žvaigžde kitoje srityje – gamtininku, fotografu Mariumi Čepuliu, kuris skaitys paskaitą apie Šiaulių fauną.

Tolesnių renginių gausoje išsiskiria rugpjūčio 22 d. vakarą BMX trasoje rengiamos BMX naktinės varžybos, o tiems, kurie nori mažiau judesio, daugiau juoko siūloma vakarą praleisti Valstybiniame Šiaulių dramos teatre, kur 21.00 val. svečiuosis aktoriai Ineta Stasiulytė ir Giedrius Savickas bei rašytojas, žurnalistas, etiketo konsultantas Giedrius Drukteinis. Čia jie iš visų pusių analizuos sarkazmą tradiciniame renginyje „Sarkazmo tyrimai #04“.

Rugpjūčio 23 d. miesto amfiteatre vyks rašytojų kovos renginyje „Ne, tai taip“ su Rimantu Kmita ir Egle Vertelyte, kurį papuoš ir gyva muzika – Aistė Brokenleg su grupe. Šią dieną muzikos bus ir Dailės galerijos, Prisikėlimo bei P. Višinskio aikštėse, kur vyks išskirtinis žygiuojančių būgininkių šou „Crazy Drummers“. O visiškai sutemus, bus galima dalyvauti ir pažaisti vieninteliame pasaulyje naktiniame tinklinio turnyre prie Prudelio bei kelių dienų kino festivalyje „Polifonijos“ salėje.

Viena „Šiaulių naktų“ dienų – rugpjūčio 24-oji bus dedikuota Ukrainos Nepriklausomybės šventei. Šią dieną Valstybiniame Šiaulių dramos teatre vyks premjera: gyvos muzikos ir baleto performansas „4308“, nešantis gilų kodą (Mariupolio gynėjų bataliono užrašą A3OB). „Nors šiauliečiams baleto žanras nėra itin artimas, šis renginys turėtų sudominti tuos, kam artimas šiuolaikinis šokis“, – sako R. Ruokis, pridurdamas, kad įspūdingą reginį kartu su didžiule komanda kurs tokie žinomi profesionalai kaip kompozitorius, muzikas, menininkas Ignas Juzokas, būgnų šamanas Gintautas Ginc Gascevičius bei svečiai iš Ukrainos – choreografės, šokėjos Ninos Bulgakovos vadovaujamas kolektyvas „Ethno Contemporary Ballet“.

Kulminacine „Šiaulių naktų“ diena galima vadinti rugpjūčio 25-ąją, kurios metu šventės dalyviai sužinos (jei dar nežino), kas yra Šiaulių bočiai ir kodėl jie yra pati kiečiausia muzikinė komanda Šiaurės Lietuvoje. Šiais metais Šiaulių bočiai metė iššūkį Kelmės bendruomenių bočiams ir per penkių valandų kautynių maratoną planuoja šiauliečius bei miesto svečius vaišinti ne tik muzika, bet ir močiučių blynais. Šią dieną laukia ir daugiau įspūdingų patirčių: ekskursija „Kame šaknys?“, gyvos muzikos antikonkursas „A girdžžž“ Dailės galerijos scenoje su pradedančiais ir jau žymiais atlikėjais, šunų paklusnumo ir vikrumo pasirodymas su „Akela“ agility team“, kurį pratęs mados performansas „Šuniškos naktys“ su Danguolės Janulevičienės siuvimo kursais. Šios dienos vakarą P. Višinskio aikštėje įsikurs ir šokių aikštelė „Šiauliai Nights Sounds 23’“, kuri tęsis dvi naktis, pažymėdama šiauliečių didžėjų 45-ąjį jubiliejų.

Dalis paminėtų renginių tęsis ir rugpjūčio 26 d., o juos papildys šią dieną vyksiantis dronų čempionatas „Dronahell“, menturgis, po atviru dangumi vyksiantis šokio spektaklis „Starting Point“, Madam FuFu šukuosenų fiksacija, aukštakulnių bėgimo varžybos, „Vantos lapo“ pirčių zona su sveikatinimo procedūromis prie Talkšos pliažo ir, žinoma, visų laukiama šviečiančių žmonių ir transporto priemonių eisena bei miesto šviesuolių apdovanojimais.

„Jei dar liks jėgų, visų lauksime ir paskutinę „Šiaulių naktų“ dieną, rugpjūčio 27-ąją, per kurią tęsis dronų čempionatas, veiks menturgis ir nutiks dar daugybė reikalų, kuriais festivalio programa vis dar pildosi“, – pabrėžia vienas svarbiausių „Šiaulių naktų“ organizatorius, ragindamas susipažinti su jau esamais programos akcentais, registruotis į renginius, pasinaudoti galimybe juose savanoriauti ar tiesiog dalyvauti ir pasilinksminti. Programa dar pildoma

Pilna tryliktųjų „Šiaulių naktų“ renginių programa yra čia: https://naktys.lt/