2022-09-06 8526 Peržiūros

Vis daugiau „Mano BŪSTO“ klientų, užuot gavę popierines, renkasi elektronines sąskaitas ir taip ne tik mažina suvartojamo popieriaus kiekį, bet ir prisideda prie gamtos išsaugojimo bei švaresnės aplinkos puoselėjimo.

Kiekvieną mėnesį iš paslaugų teikėjų gyventojai gauna po kelias ir daugiau sąskaitų. Pasaulyje plintanti tvarumo kultūra jau seniai žmonės ragina atsisakyti popierinių sąskaitų. Lietuvoje ši tendencija, panašu, taip pat įgauna pagreitį.

„Mano BŪSTAS“ keisti popierines sąskaitas į elektronines pirmą kartą klientams pasiūlė maždaug prieš dešimtmetį. Ir nors iš pradžių tokį sąskaitų gavimo būdą rinkosi vienetai, šiandien įmonė sako, kad tvarius sprendimus palaikančiųjų skaičius jau viršija popierinių sąskaitų gavėjų skaičių.

„Jau daug metų investuojame į klientams skirtus skaitmeninius įrankius, kurie ne tik padeda patogiai valdyti ir spręsti būsto priežiūros klausimus, bet ir prisideda prie švaresnės aplinkos. Kadangi ne vienus metus skatinome klientus atsisakyti popierinių sąskaitų, šiandien matome džiuginantį rezultatą – 57 proc. įmonės klientams siunčiamų sąskaitų yra elektroninės. Galbūt žvelgiant globaliai tai atrodo smulkmena, tačiau skaičiuojant, kiek popieriaus ir kartu medžių sutaupoma sąskaitoms spausdinti, mūsų klientai tikrai ženkliai prisideda prie aplinkos išsaugojimo“, – sako „Mano BŪSTO” direktorius Mindaugas Genys.

Neskaičiuojant vokų, sąskaitą dažniausiai sudaro vienas A4 formato lapas. Vadinasi, tie įmonės klientai, kurie atsisakė popierinių sąskaitų ir jas gauna elektroniniu būdu, per mėnesį sutaupo apie 100 tūkst. popieriaus lapų. Per metus šis skaičius siekia 1,2 mln. lapų. Palyginimui – vienoje standartinėje kanceliarinių prekių parduotuvėje parduodamoje A4 popieriaus pakuotėje yra 500 lapų, tad per metus tvarumą palaikantys gyventojai nesunaudoja 240 popieriaus pakuočių.

Internetiniuose mokslo ir edukacijų svetainėse rašoma, kad iš vieno medžio galima pagaminti 8333 lapus arba beveik 17 A4 formato popieriaus pakuočių. 200 tūkst. lapų sveria 1 toną, o tokiam kiekiui popieriaus pagaminti reikia maždaug 24 medžių.

Remiantis šiais skaičiavimais popierinių sąskaitų atsisakę „Mano BŪSTO“ klientai per metus išsaugo apie 144 medžius. Skaičiuojama, kad vienas medis vidutiniškai per metus sugeria apie 10 kg anglies dioksido (CO2), tad popierinių sąskaitų atsisakę įmonės klientai neabejotinai prisideda prie švaresnės aplinkos kūrimo.