2022-04-04 1290 Peržiūros
Ukrainietiškos kilmės prekės

Jau kuris laikas pirkdami prekes atkreipiame dėmesį ir į jų kilmę. Vieno didžiausių prekybos centrų tinklo atstovė pastebi, kad ukrainietiškų prekių pardavimai išaugo, nors tiekimas ir stringa.

„Bendrai asortimente turime apie 500 ukrainietiškos kilmės prekių. Ukrainietiškos kilmės prekių pardavimai paskutinius dvejus metus sudaro apie 0,4 proc. nuo visų mūsų prekybos tinklo pardavimų. Didžiąją prekių iš Ukrainos dalį sudaro bakalėjos prekės: kečupas, pomidorų pasta, aliejus, saldumynai. Mažesnę dalį – makaronai, majonezas, alkoholiniai gėrimai, kanceliarinės prekės.
Nuo vasario 24 dienos išaugus ilgo galiojimo prekių pardavimams, tai atsispindėjo ir ukrainietiškos kilmės prekių pardavimuose, pavyzdžiui, padažų, aliejaus. Kilus klausimams dėl kilmės, reikia žiūrėti į prekės brūkšninį kodą – skaitmenys 482 yra Ukrainos kodas.

Tiesiogiai dirbame tik su keliomis ukrainiečių įmonėmis, kurios gamina aliejų, padažus ir alkoholinius gėrimus. Šiuo metu tiekimas yra sustabdytas, nes gamyklos uždarytos, o ir transportavimas praktiškai neįmanomas. Nepaisant to, džiaugiamės įvairiomis galimybės padėti Ukrainos verslui, pavyzdžiui, jau kelias savaites mūsų parduotuvėse galima įsigyti skintų tulpių iš Ukrainos“, – pasakoja „Maximos“ Komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė.

Prekės brūkšninis kodas

Ukrainos šalyje registruotas ir pagamintas prekes atpažinti visai nesudėtinga. Pirmieji trys brūkšninio kodo skaitmenys nurodo šalies kodą. Rusijos kodai – 460-469, Baltarusijos – 481, o štai Ukrainos – 482. Sekantys keturi skaičiai nurodo gamintojo kodą, kiti penki – produkto identifikacinį numerį, o štai paskutinysis brūkšninio kodo numeris – kontrolinis skaičius.
Nors ukrainietiškų prekių tiekimas anot ekspertų ir yra sutrikęs, tačiau skatiname atidžiai rinktis produktus ir atkreipti dėmesį į jų kilmę.

Parama Ukrainai

Atkreipiame dėmesį, kad prie paramos Ukrainos žmonėms galime prisidėti įvairiais būdais. Nevyriausybinės organizacijos Lietuvos Raudonasis Kryžius, Lietuvos Caritas, Maltiečiai, „Maisto bankas“ ieško savanorių, taip pat renka lėšas nuo karo Ukrainoje besitraukiantiems ukrainiečiams. Paramą išreikšti galite skambindami numeriu 1485 (auka 5 Eur). Lėšos bus skiriamos humanitarinei pagalbai, pirmajai psichosocialinei pagalbai, pirmajai pagalbai teikti. Daugiau informacijos www.aukok.lt.

Partneriai Lietuvoje „Blue / Yellow“ renka lėšas Ukrainos ginkluotosioms pajėgoms ir nuo karo nukentėjusiems civiliams: https://www.blue-yellow.lt.

Jei turite laisvą butą, namą ar kambarį – užpildykite anketą ir suteikite būstą nuo karo siaubo bėgantiems ukrainiečiams: https://stipruskartu.lt/#anketa.

Daugiau galimybių prisidėti: https://lrv.lt/lt/aktuali-informacija/informacija-apie-kara-ukrainoje/aktuali-informacija-1/parama-ukrainai.