2023-04-25 1064 Peržiūros
Taip atrodo nuotekų vamzdynas, užsikimšęs atliekomis (kairėje) ir vamzdynas po praplovimo.

Dėl avarijų nuotekų tinkluose, kurias lemia vamzdynų užsikimšimai, gyventojų turtą per metus Klaipėdoje tenka gelbėti kone tūkstantį kartų, tačiau „Mano BŪSTAS“ rado sprendimą, kaip dar efektyviau apsaugoti gyventojus ir jų turtą, o tokių avarijų tikimybę sumažinti iki minimumo.

Daugiabučius prižiūrintys specialistai sako, kad daugiau nei pusę visų namuose fiksuojamų avarijų nutinka nuotekų vamzdynuose. Ir situacija kasmet prastėja, nes vamzdynai sensta, nemaža dalis jų nekeisti daugiau nei pusšimtį metų, todėl į nuotekų sistemą nuolat iš butų patenkančios atliekos dažnai sudaro kamščius. Todėl „Mano BŪSTAS“ imasi veiksmų, kad bendrovės klientai ne tik išvengtų nemalonių, neretai brangiai kainuojančių avarijų, bet ir nepatirtų papildomų rūpesčių.

Užtikrins saugumą ir ramybę

Saugodamas gyventojų turtą ir rūpindamasis gyventojų saugumu, „Mano BŪSTAS“, vykdydamas teisės aktais numatytą prievolę, Klaipėdoje pradeda masiškai tikrinti nuotekų vamzdynus ir inicijuoti jų praplovimus. Tai leis tiksliai įvertinti sistemų būklę ir esant poreikiui imtis veiksmų, kad gyventojai išvengtų brangiai kainuojančių avarijų.

Per šiuos metus „Mano BŪSTO“ sertifikuoti partneriai su specialia vaizdo kamera tikisi patikrinti apie 70 proc. administruojamų namų nuotekų vamzdynų ir prevenciškai atlikti kokybišką vamzdžių praplovimą nuo pirmo šulinio iki atlanko name – dažniausiai užsikimšimus lemiančią namo vamzdyno dalį.

„Norėdami apsaugoti savo klientus nuo rūpesčių ir neplanuotų išlaidų, pasitelkę naujausias technologijas pradedame nuodugniai tikrinti nuotekų vamzdžius, juos plauti didelio slėgio srove. Tokie darbai leis identifikuoti kiekvieno namo vamzdynų būklę ir užbėgti galimoms avarijoms už akių. Mat avarijos nuotekų tinkluose gyventojams ne tik sukelia papildomų rūpesčių, bet ir brangiai kainuoja. Skaičiuojame, kad vieno gedimo šalinimo darbai su medžiagų keitimu vidutiniškai gali kainuoti apie 1500 eurų, todėl mūsų vykdoma prevencija padės klientams nepatirti šių išlaidų ir ramiai gyventi“, – sako „Mano BŪSTO“ Klaipėdos regiono vadovas Marius Šiaulys.

Moderni ir efektyvi prevencija

Šiems darbams atlikti bendrovė parinko sertifikuotą rangovą, turintį bene moderniausią įrangą, kuri ne tik padeda kokybiškai išvalyti užsikimšusius vamzdynus, bet ir identifikuoja silpnąsias jų vietas. Visas procesas yra filmuojamas aukštos kokybės vaizdo kamera, todėl vykdant prevenciją galima pastebėti net smulkiausius vamzdynų pažeidimus ir pagal tai atitinkamai reaguoti. Be to, kiekvienas gyventojas asmeniškai galės stebėti specialistų vykdomą vamzdynų patikrą ir, esant poreikiui, susipažinti su tyrimo išvadomis – vaizdo medžiagos analize.

„Mano BŪSTO“ duomenimis, pernai įmonės prižiūrimuose daugiabučiuose įvyko 829 avarijos nuotekų tinkluose. Taigi tikimybė, kad bent vieną kartą per metus senos statybos daugiabutyje užsikimš kanalizacija yra itin didelė. Tokie gedimai gyventojams yra itin nemalonūs, nes kol trunka remontas, žmonės negali naudotis sanitariniais mazgais, įvyksta užpylimai, nukenčia turtas, patiriami nemenki finansiniai nuostoliai.

Padės išvengti nuostolių

M.Šiaulio teigimu, prasčiausia situacija yra senos statybos daugiabučiuose, kur vamzdynai nekeisti 30, 40 ar net pusšimtį ir daugiau metų. Natūralu, kad jų būklė daugeliu atvejų yra kritinė, jie dažnai kemšasi, įvyksta avarijos. Situaciją apsunkina ir tai, kad įvertinti šių vamzdynų būklę plika akimi neįmanoma – jie yra paslėpti sienose, grindyse, po žeme.

Būtent dėl šios priežasties „Mano BŪSTAS“ inicijavo vamzdynų patikrą pasitelkiant šiuolaikines technologijas, kurios chirurginiu tikslumu leidžia identifikuoti įtrūkius, lūžius ar užsikimšimus bet kurioje vamzdyno atkarpoje.

„Tai yra sprendimas, kuris mūsų klientams užtikrins saugumą ir ramybę. O kaina, kuri mokama už šią paslaugą, yra itin menka, palyginti su avarijų grėsme ir yra maždaug 150 kartų mažesnė nei vidutinis vienos avarijos likvidavimas. Preliminariais skaičiavimais, vienam butui vieną kartą per metus pilna nuotekų vamzdyno diagnostika su efektyviu praplovimu kainuos apie 9 eurus arba vos 78 centus per mėnesį“, – sako M.Šiaulys.