2018-08-22 1290 Peržiūros

Kaunietė Viktorija turi originalų hobį – nuotraukose ir iliustracijose vaizduoti šiek tiek kitokį nei esame pripratę matyti Kauną – ryškių spalvų, nostalgišką, siurrealistinį, egzotišką. „Galbūt, tai galėtų sudominti ir turistus iš užsienio, jeigu Kaunas taptų žinomas kaip Vaporwave miestas“, – viliasi Viktorija.

Ar galėtumėte apibūdinti, kas yra Vaporwave?

Tai yra 80-ųjų – 90-ųjų popkultūros imitacija, pritaikymas dabarčiai, konteksto pakeitimas. Neoninės spalvos, skaitmeninis menas, kičiniai, retro kompiuteriniai elementai, japoniški simboliai, Antikos statulos – dalis pagrindinių Vaporwave elementų. Tai nėra tiesioginė praeities imitacija, bet labiau apie praeitį – prisiminimus ir patirtį – lyg žiūrėtum vaizdajuostę pro nostalgijos filtrą.

Skaičiau daug apie Vaporwave – ką jis reiškia, koks jis turėtų būti. Tai tarsi 90-ųjų Holivudo filmo įžanga – su saulėtekiu, paplūdimiu, palmėmis ir sportine mašina. Kitas apibūdinimas – retro futurizmas! Labai sunku keliais žodžiais nusakyti, nes į Vaporwave terminą telpa labai daug.

Kaip atradote šį stilių?

Iš pradžių, daug klausiau klasikinių Vaporwave įrašų, vėliau pradėjau domėtis iliustracijomis, ieškojau jų reddit, tumblr platformose. Mane sužavėjo viso stiliaus ironija ir nostalgija, 8–9 dešimtmečio estetika. Taip pat, pats jausmas, kai, atrodo, esi pasiilgęs to, ko niekad neturėjai.

tiltas
„Vaporwave Kaunas“ iliustracija

Kodėl Jus įkvepia Kauno vaizdai?

Pats Kaunas man, kaip ir Vaporwave, atrodo nostalgiškas ir net romantiškas. Kauno architektūra, ypač modernizmas, manęs nepaliauja stebinti. Kuo daugiau ieškau Kauno nuotraukų arba keliauju po šį miestą, tuo daugiau detalių pastebiu: kolonos, apvalūs langai, Rokoko stiliaus elementai. Tai dalykai, prie kurių kauniečiai jau yra pripratę. Be to, mane įkvepia ir Kauno naujovės: piešiniai ant sienų, Vyčio statula, žalias dviračių takas.

Šis stilius prideda Kauno vaizdams egzotikos. Kaip manote, ar toks miesto vaizdavimas pritrauktų daugiau turistų iš užsienio?

Manau, kai kurios „Vaporwave Kaunas“ iliustracijos yra labai siurrealistinės. Realybė nėra tokia egzotiška, kokią ją vaizduoju. Tiesiog mėgstu pabrėžti tai, į ką atkreipiu dėmesį. Galbūt, tokios iliustracijos galėtų sudominti ir turistus iš užsienio, jeigu Kaunas taptų žinomas kaip Vaporwave miestas.

Galbūt planuojate atidaryti savo nuotraukų galeriją?

Labai norėčiau ateityje surengti nuotraukų galeriją su dideliais „Vaporwave Kaunas“ paveikslais arba vieną dieną savo darbus eksponuoti mieste, reklamos stenduose. Dažnai svajoju apie „Vaporwave Kaunas“ iliustracijos įgyvendinimą Kaune ant kokio nors pastato sienos.

shilainiai city
„Vaporwave Kaunas“ iliustracija. Šilainiai.

Ko palinkėtumėte kauniečiams?

Linkiu atkreipti dėmesį į mažas detales, kasdienybę, mėgautis Kauno autentiškumu. Turiu omeny ne vien tik architektūrą. Linkiu stebėti saulėlydį nuo Akropolio automobilių stovėjimo aikštelės stogo. Fotografuotis Santakoje prie pat vandens. Lankyti Pažaislį, Aleksoto panoramą, Daugirdo amfiteatrą, vaikščioti saloje, Vytauto parke. Žaisti krepšinį daugiabučių kiemuose su lankais be tinklelių. Lankytis Hansa dienose, Kaunas Jazz, Gatvės muzikos dienose. Ir, kad ir kaip banaliai skambėtų, svarbiausia – mylėkite vieni kitus.

Ačiū už pokalbį!

Nuotraukų galerijoje – „Vaporwave Kaunas“ iliustracijos.

Daugiau rasite čia.