2022-07-19 1095 Peržiūros

Šiuo metu apstu uogų, kurias dažnas ne tik skanauja karštomis vasaros dienomis, bet ir ruošiasi žiemai – verda uogienes, šaldo. Nusprendėme pasidairyti po Vilniaus turgavietes bei didžiuosius prekybos centrus ir pasižiūrėti, kokios gi uogų kainos vyrauja šiemet.

Populiariose Vilniaus miesto turgavietėse nors ir mažiau nei prieš kelias savaites, bet vis dar galima įsigyti braškių. Čia kainos svyruoja nuo 4 iki 10 Eur už kilogramą. O štai braškes primenančių žemuogių kaina kur kas didesnė – nuo 5 Eur už stiklinaitę.

Jau prasidėjo ir raudonųjų bei juodųjų serbentų metas. Šių rūgštokų uogų už kilogramą sostinės turgaviečių prekiautojai prašo nuo 6 Eur už kilogramą.

Turgavietėse tikrai rasite ir vyšnių bei trešnių, kurių kainos svyruoja nuo 5 iki 7,50 Eur už kilogramą.

Litrą mėlynių turguose įsigysite už 5 Eur, o štai aviečių kilogramo kaina prasideda nuo 7 Eur.

Kainos didžiuosiuose prekybos centruose

Braškės prekybos centruose kainuoja daugiau nei turgavietėse. Čia už kilogramą reikės pakloti net 9 Eur.

Trešnės čia taip pat brangesnės. Nors kainos prasideda nuo 3 Eur už kilogramą, tačiau kai kuriuose prekybos centruose siekia ir 12 Eur už kilogramą.

Nors mėlynių prekybos centruose dar nematyti, bet jei ieškosite šilauogių, jas čia tikrai rasite nuo 8 iki 16 Eur už kilogramą.

Aviečių prekybos centruose taip pat yra. Tiesa, už kilogramą uogų teks pakrapštyti piniginę. Aviečių kilogramas kainuoja 20 Eur.