2024-03-26 347 Peržiūros

Šiemet Palangos Velykų šventė įsilies į jubiliejinį renginių ciklą „Palangos dienos“, kur veiklų galės atrasti ir aktyvesnio laisvalaikio mėgėjai, ir šeimos su vaikais.

Palangoje ir Šventojoje Velykinė nuotaika džiugins net dvi savaites – nuo kovo 22 d. iki balandžio 8 d.

Kaip ir kasmet, didelio susidomėjimo pajūryje sulaukiantys 2 metrų aukščio ir 1,4 metro skersmens velykiniai margučiai J. Basanavičiaus gatvėje šiemet nuo kovo 22 d. pasipuoš Lietuvos etnografinių regionų raštais.

Kovo 27 d. 17.30 val. Šventosios pėsčiųjų aikštės paviljone (Topolių g. 4) ir kovo 28 d. 17.30 val. Palangos kurhauze (Grafų Tiškevičių al. 1) šeimos kviečiamos į nemokamas edukacijas „Margučių marginimas vašku“.

Vietų skaičius ribotas, registracija el. paštu [email protected]

Edukaciją ves Palangos kultūros centro etnografė Zita Baniulaitytė, kuri supažindins su tradiciniais marginimo raštais, papasakos apie Velykinio laikotarpio tradicijas bei spalvų reikšmes.

Laukiamiausias žygis „Gintaro kelias“ ir akcija „Riedam“

Nuo kovo 29 d. iki balandžio 5 d. įvairiose Palangos vietose vyks renginiai, skirti „Palangos dienoms“. Prieš 10 metų pradėtas organizuoti renginių ciklas skirtas įprasminti du svarbius istorinius įvykius: Palangos krašto prijungimą prie Lietuvos 1921 m. kovo 30 d., taip pat – miesto vardo gimtadieniu vadinamą balandžio 5-ąją – dieną, kai 1253 m. Palanga paminėta Kuršo dalybų tarp Livonijos ordino ir Rygos vyskupo akte. Visą savaitę palangiškius ir kurorto svečius kvies įvairios parodos, koncertai, diskusijos ir kt.

Kasmet daugybės dalyvių sutraukiantis Palangos kultūros centro organizuojamas Žygis „Gintaro kelias“ ir akcija „Riedam“ Palanga-Šventoji šiemet balandžio 1 d. garantuoja dar daugiau puikios nuotaikos žygiuojant ar riedant pušyno takais. Žygis skirtas paminėti 1921 m. kovo 30 d. Palangos krašto grąžinimą Lietuvai. Iš Palangos į Šventąją dalyviai kviečiami keliauti įvairiais ekologiškais būdais: dviračiais, riedučiais, paspirtukais ar pėsčiomis. Dalyvavimas yra nemokamas, svarbiausia pasirūpinti savo asmeniniu komfortu – patogia avalyne, vandeniu, tinkama apranga pagal orus.

Balandžio 1 d. Jūratės ir Kastyčio skvere nuo 11.00–11.30 val. Žygio dalyvių pėsčiomis registracija ir startas, nuo 12.00–12.30 val. – akcijos „Riedam“ dviračiais, riedučiais ir kt. dalyvių registracija ir startas. Pusiaukelėje dalyvių lauks „Oshee Lietuva” ir UAB „Augma” poilsio zona, kurioje bus galima atsigaivinti „Augma” vaisiais, bei „Oshee Lietuva” izotoniniais, vitaminų ir funkciniais gėrimais, kurie padės įveikti likusį maršrutą. Finale taip pat lauks „Food balance”, Palangos sporto klubo „KOPA” staigmenos bei prizai. Visus renginio dalyvius UAB „Vlasava” iš Šventosios į Palangą parveš nemokamai.

Balandį pasitiksime šeimų Velykėlėse

Balandžio 7 d. 12 val. Palangos kultūros centras kviečia šeimas į Šventąją kur vyks Atvelykio, dar kitaip vadinamo vaikų Velykomis, šventė. Pėsčiųjų aikštėje (Topolių g. 4) visų lauks net septynių kiškių komanda su įvairiausiomis veiklomis: margučių ridenimu, veidukų piešimu, kiškių laboratorija, margučių paieškomis, estafetėmis ir kitomis veiklomis. Visi kviečiami atsinešti savo gražiausius ir stipriausius margučius, smagiai praleisti laiką bei parungtyniauti.

Daugiau informacijos: https://klaipedaassutavim.lt/