2021-01-25 1260 Peržiūros
Paskalbetos vietos, kur atsiras nauji vidutinio greičio matuokliai

Paskelbus apie keliuose pradėjusius veikti 70 naujų momentinių greičio matuoklių, pranešta ir apie vietas, kuriose įrengiami nauji vidutinio greičio matuokliai. Planuojama, kad iki metų pabaigos keliuose veikti pradės dar 100. Taigi, kuriose kelio atkarpose jie atsiras?

Šiuo metu Lietuvoje vidutinis greitis stebimas 25-iose kelių atkarpose.

Planuojama, kad iki metų pabaigos keliuose atsiras ir veikti pradės dar 100 vidutinio greičio matuoklių, skirti dar 50-ies kelių atkarpoms, kuriose bus matuojamas vidutinis greitis.

Šie matuokliai turėtų keliuose atsirasti jau kitąmet ir bus įrengti 56 kelių, kuriuose būtina stebėti vidutinį greitį, atkarpose. Lietuvoje bus 800 km kelių, kuriuose matuojamas vidutinis greitis.

Vietos, kuriose atsiras nauji vidutinio greičio matuokliai, pasirinktos neatsitiktinai. Dėmesys kreipiamas į nelaimingų įvykių skaičių, eismo intensyvumą bei kitus kriterijus.

Pamatyti, kuriose vietose atsiras naujieji vidutinio greičio matuokliai, galite paspaudę šią nuorodą.

Atsiras svarbiose vietose

Numatyta, kad vidutinis greitis bus pradėtas matuoti pavojingiausiu Lietuvos keliu laikomame kelyje „Vilnius–Utena“. Čia matuokliai bus įrengti kelio 37-ame ir 43-iame kilometruose.

Tai nėra vienintelė atkarpa. Vidutinis greitis bus matuojamas ir šio kelio 85-ame ir 92-ame kilometruose. Būtent ties šiomis atžymomis stovės greičio matuokliai, kurie fiksuos į ruožą įvažiuojantį ir išvažiuojantį transportą, matuos greitį.

Didelio dėmesio sulaukė kelias Vilnius–Varėna–Gardinas. Šis kelias nuo seno garsėja kaip itin avaringas, tad čia bus įrengtos net trys vidutinio greičio matavimo zonos. Kelio 106-ame ir 121-ame, 33-iame ir 43-iame, 78-ame ir 85-ame kilometruose bus pastatyti greičio matuokliai.

Važiuojantys Lietuvos magistralėse taip pat privalės paisyti leistino greičio ribojimo ir būti atidesni važiuodami nuo Vilniaus į Panevėžį ir atgal. A2 magistralėje vidutinio greičio matuokliai atsiras kelio 110-ame ir 121-ame kilometruose. Taip pat – kelio 121-ame bei 126-ame kilometruose.