2022-05-19 1082 Peržiūros

Kaip ir kiekvieną trečiąjį gegužės šeštadienį Gatvės muzikos diena ir vėl skambės sostinės gatvėse. Kviečiame užsukti pasiklausyti įvairių stilių muzikos, o mes dalijamės renginio žemėlapiu, kuriame rasite ir pasirodymų laikus, ir daugiau informacijos apie pačius pasirodymus.

Gatvės muzikos diena – tarptautinė muzikos šventė, kurią 2007 metais inicijavo legendinis Lietuvos muzikantas Andrius Mamontovas. Renginio idėja paprasta – kasmet, šimtai atlikėjų išeina į gatves ir savo muzika pripildo miestų gatves, skverus ir parkus. Groti gali kiekvienas – muzikos profesionalas, mėgėjas ar vos pradėjęs groti. Bėgant metams, gatvės muzikos dienos pasklido po pasaulį, o Ukraina tapo viena aktyviausių prie idėjos prisijungusių šalių – 2021 metais Gatvės muzikos diena vyko daugiau nei 60 Ukrainos miestų!

Muzika yra universali kalba – ją nors ir skirtingai, bet tikrai supranta visi. Šešioliktoji Gatvės muzikos diena skiriama Ukrainai, nes būtent šio renginio metu yra puiki proga papasakoti apie tai, kas šiuo metu vyksta. Renginio vizualinis pasirinkimas grąžinamas iš 2014 m. Gatvės muzikos dienos, kurį sukūrė Tadas Černiauskas, Deimantė Litvinaitė ir Aistė Jūrė.

Tradiciškai Gatvės muzikos dienoje bus vainikuota griausminga improvizacija „Drum2gether“, kurioje būgnais, plojimais, barškučiais ir trepsėjimu gali prisidėti kiekvienas!

Renginio žemėlapį rasite čia: https://gmd.lt/map

Vienu ritmu palaikyme Ukrainą ir jos žmones bei prisiminkime, kad kiekvieno iš mūsų parama ar iniciatyva yra labai svarbi.

Kviečiame prisidėti prie paramos Ukrainai

Atkreipiame dėmesį, kad prie paramos Ukrainos žmonėms galime prisidėti įvairiais būdais. Nevyriausybinės organizacijos Lietuvos Raudonasis Kryžius, Lietuvos Caritas, Maltiečiai, „Maisto bankas“ ieško savanorių, taip pat renka lėšas nuo karo Ukrainoje besitraukiantiems ukrainiečiams. Paramą išreikšti galite skambindami numeriu 1485 (auka 5 Eur). Lėšos bus skiriamos humanitarinei pagalbai, pirmajai psichosocialinei pagalbai, pirmajai pagalbai teikti. Daugiau informacijos www.aukok.lt.

Partneriai Lietuvoje „Blue / Yellow“ renka lėšas Ukrainos ginkluotosioms pajėgoms ir nuo karo nukentėjusiems civiliams: https://www.blue-yellow.lt.

Jei turite laisvą butą, namą ar kambarį – užpildykite anketą ir suteikite būstą nuo karo siaubo bėgantiems ukrainiečiams: https://stipruskartu.lt/#anketa.

Daugiau galimybių prisidėti: https://lrv.lt/lt/aktuali-informacija/informacija-apie-kara-ukrainoje/aktuali-informacija-1/parama-ukrainai.