2024-05-28 670 Peržiūros

Jau birželio 1-ąją Vilniuje antrą kartą bus surengtas Vilniaus šaltibarščių festivalis (angl. „Vilnius Pink Soup Fest“), kuris ne tik sostinės gyventojus, bet ir miesto svečius džiugins įvairiomis pramogomis bei kvies kartu siekti išskirtinių Lietuvos rekordų.

Šiemet Vilniaus šaltibarščių festivalyje bus siekiama net dviejų – ilgiausio šaltibarščių stalo ir daugiausiai žmonių vienu metu valgančių šaltibarščius – rekordų. Jų siekti padės lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“, festivalio dieną rožinės spalvos rekordinį 362 metrų ilgio stalą nuklosiantis net 1 000 šios tradicinės sriubos porcijų. Pasak festivalį organizuojančios Vilniaus turizmo ir verslo plėtros agentūros „Go Vilnius“ vadovės Dovilės Aleksandravičienės, šis rekordas – viena svarbiausių festivalio dalių.

Štai kas jūsų laukia:

ČIUOŽYKLA
Speciali net 50 m ilgio dviejų takelių šaltibarščių čiuožykla, kuria galėsite leistis nuo Bastėjos kalno, fiksuoti skrydžio ore akimirkas ir dalintis nepamirštamais įspūdžiais ir savo drąsa su draugais!

ŠALTIBARŠČIŲ DUBUO IR ČIUOŽYKLA VAIKAMS
Specialus pripučiamas šaltibarščių dubuo – čiuožykla džiugins mažuosius festivalio dalyvius, kurie galės mėgautis nepamirštamomis pramogomis!

GRAŽIAUSIO KOSTIUMO KONKURSAS
Visi festivalio dalyviai kviečiami puoštis ryškiomis spalvomis ir šaltibarščių įkvėptais kostiumais bei vakarinio koncerto, vyksiančio Rotušės aikštėje metu, laimėti partnerių įsteigtų prizų gražiausio „Vilnius Pink Soup Fest“ kostiumo konkurse.

MAISTO ERDVĖ
Festivalio dalyvius šaltibarščių bei įvairių patiekalų kvies paragauti daugiau nei 15 maisto vagonėlių, o drąsiausieji galės išbandyti įvairiausius šaltibarščių receptus – nuo spaudžiančių ašarą dėl aštrumo iki papildytų jūros gerybėmis.

VAIKŲ ERDVĖ
Mažųjų festivalio lankytojų laukia įspūdingieji batutai, žaismingieji animatoriai ir visada nuotraukai pasiruošę šaltibarščių talismanai. Po nuotykių visi bus kviečiami atsigaivinti ir pasimėgauti pikniku Kūdrų parko pievelėje.

JAUNIMO ERDVĖ
Jaunimo laukia interaktyvi nuotraukų erdvė ir susitikimai su žinomomis socialinių tinklų žvaigždėmis, kurios stebins savo energija ir bus pasirengusios įsiamžinti su festivalio dalyviais.

POILSIO IR KŪRYBOS ERDVĖ
Kūdrų parkas taps vieta meninėms instaliacijoms, jaunųjų menininkų pasirodymams bei piknikų erdve jaukioje Kūdrų tvenkinių apsuptyje.

MUZIKOS ERDVĖ
Festivalio svečius Tymo turguje judėti šokio ritmu kvies DJ’ai, o festivalio dieną vainikuos šventinis koncertas Rotušės aikštėje, kur savo pasirodymus surengs jaunieji muzikantai ir garsiausi mūsų šalies atlikėjai – „Antikvariniai Kašpirovskio dantys”, „Saulės kliošas” ir Gamka.

ROŽINIS VILNIUS
Vilnius nusidažys rožine spalva! Visame mieste bus galima išvysti ir įsiamžinti prie rožinių neįtikėtinose erdvėse sutiktų akcentų. Jų žemėlapį skelbsime jau netrukus.

TVARUMO ERDVĖ
„Vilnius Pink Soup Fest“ palaiko tvarumo dėjas, tad Kūdrų parke festivaliautojai galės susipažinti su naujausiomis tvarumo iniciatyvomis, išbandyti ir atrasti žaliąsias naujienas, kurias pritaikyti galės net ir pasibaigus festivaliui!

ROŽINIS TVARKARAŠTIS

Tymo turgus
11:00 Festivalio pradžia (atsidaro visos erdvės aplink Tymo turgų, Kūdrų parke)
12:00 Monikos Dirsytės performansas ,,Roots‘‘ (Kūdrų parkas)
13:00 Šaltibarščių rekordų siekimas (Aukštaičių gatvė)

Stanislovo Moniuškos skveras (šalia Kotrynos bažnyčios)
17:00–18:00 Rožinio padavėjų maratono dalyvių registracija
18:00 Rožinio padavėjų maratono startas (bėgimo trasa: Kotrynos bažnyčia – Rotušės aikštė)

Rotušės aikštė
16:30–18:30 Jaunųjų grupių (Frizz, Pupkyte, Imbieras, Eiktubaiktu) pasirodymas
18:30 Rožinio padavėjų maratono finišas
18:30–19:30 Antikvariniai Kašpirovskio dantys
19:30–20:00 Rožinio padavėjų maratono nugalėtojų ir Gražiausio kostiumo apdovanojimai
20:00–21:00 Saulės kliošas
21:00–22:00 Gamka

Rožinė Stiklių gatvė
07:00–00:00 Stiklių gatvė tampa rožine gatve

Daugiau informacijos apie festivalį rasite čia: https://www.govilnius.lt/saltibarsciu-festivalis