2023-05-23 972 Peržiūros

Vieno sostinės Architektų gatvės namo naujakurys, pastebėjęs kanalizacijos veikimo trikdžius, nedvejodamas kreipėsi į „Mano BŪSTO“ avarinę tarnybą ir taip padėjo apsaugoti save bei kaimynus nuo nemalonumų.

„Kalba vilniečiai“ redakcijos kalbintas Architektų gatvės 49 namo gyventojas neslėpė, kad „Mano BŪSTO“ avarinės tarnyba, sužinojusi apie problemą, reagavo žaibiškai.

„Esu labai dėkingas, kad vyrai ne tik greitai sureagavo į iškvietimą, bet ir operatyviai pakeitė susidėvėjusį nuotekų stovą. Po darbų visas šiukšles susitvarkė, bendravo maloniai, tad esu tikrai patenkintas jų požiūriu į darbą ir pačiu rezultatu“, – kalbėjo vilnietis.

Tuo metu „Mano BŪSTO“ avarinės tarnybos atstovai sako, kad problemos su nuotekų vamzdynais, ypač senos statybos namuose, yra gana dažnos. Todėl jie gyventojams pataria neignoruoti specialistų raginimų pritarti jų remontui ir atsakingai elgtis buityje. Kitu atveju, įvykus avarijai, gali tekti skaičiuoti nemenkus nuostolius ir patirti kitų nepatogumų.

„Situaciją dėl probleminio Architektų gatvės 49 namo nuotekų stovo būklės mums perdavė namo klientų atstovas, o kai atvykome į iškvietimo vietą situacija pasitvirtino – avarinės būklės nuotekų stovą reikėjo keisti kuo greičiau, tad tą ir padarėme. Laiku nesureagavus galėjo įvykti avarija“, – pasakojo sėkmingai avariją name likvidavę įmonės atstovai.

Jų teigimu, dažna, ypatingai senų namų problema, kuriuose vamzdynai yra ilgą laiką nekeisti, tai kamščių susidarymas. Nuo kalkių, maisto likučių ir riebalų užsikimšusiems vamzdžiams neretai nebepadeda įprastas kanalizacijos valymas. Be to, seni vamzdynai dažnai būna paveikti korozijos, juose atsiranda įtrūkių.

Tačiau pasitaiko ir tokių situacijų, kai patys gyventojai užkemša kanalizaciją, kurią naudoja ne pagal paskirtį. Žmonės į ją meta kone bet ką, kas pakliūva po ranka – ir agurkus, ir rytines košes, ir higienos reikmenis, o tai taip pat pridaro didelės žalos vamzdynų būklei.

„Mano BŪSTO“ ekspertai dalinasi naudingais patarimais, kurie ne tik padės išvengti nemalonumų, bet ir apsaugos jūsų pinigines nuo neplanuotų išlaidų:

  • Nepilkite kavos tirščių, riebalų ar kitų atliekų į plautuvę. Tam yra skirta šiukšliadėžė.
  • Virtuvėje, plaudami indus, naudokite šiltą, o ne vėsų vandenį arba profilaktiškai periodiškai paleisti karštą vandenį, kad dalinai ištirpintumėte vamzdynuose susikaupusius riebalus.
  • Nemeskite pašalinių daiktų (higienos priemonių, sauskelnių, paviršių valymo šluosčių, popierinių rankšluosčių (nes jie netirpsta), maisto atliekų, gyvūnų kraiko) į klozetą. Atminkite – klozetas yra ne šiukšliadėžė.
  • Profilaktiškai specialia chemija valykite kanalizacijos tinklus, tačiau griežtai vadovaukitės gamintojo nurodymais. Neimprovizuokite.
  • Išvykdami savaitgaliui ar ilgesniam laikui užsukite vandens padavimo ventilius. Įvykus gedimui išvengsite užliejimo.
  • Periodiškai tikrinkite buitinių prietaisų (maišytuvų, klozetų, skalbimo mašinų, indaplovių ir t.t) pajungimo žarneles. Pastebėję įtrūkimus ar korozijos požymius, nedelsiant jas pakeiskite arba kvieskite meistrą.

Prisiminkite tai ir jums bus ramu dėl namų!