2022-02-21 444 Peržiūros

Vilniaus knygų mugė vasario 24-27 dienomis pasirodys jau 22-ąjį kartą. Šiemet mugės tema glaudžiai susijusi su greitaeige informacija – vizualiniais šaltiniais, kurie tampa žmogaus kasdienybės dalimi. Dalijamės 22-osios Vilniaus knygų mugės ypatumais.

Šiais metais Vilniaus knygų mugė atvykusiuosius pasitiks su kasdieniška tema – „Vaizdas kaip tekstas“. Kadangi gyvename laikotarpyje, kai įvairi informacija gali būti pasiekiama itin greitu būdu, nenuostabu, kad aplinkui matome daugybė paveiksliukų, nuotraukų, vaizdo įrašų, reklamų, švieslenčių ir t. t. Knygų tekstai taip pat po truputį įgavo formą vaizde – grafiniai romanai, komiksai.

Vilniaus knygų mugėje skaitytojų lauks ne tik tekstai ir vaizdai, bet ir meno parodos, iliustracijos, diskusijos ir pokalbiai, geriausių metų knygų bei kūrėjų pristatymai.

Atvykusiųjų lauks neįprasti užsiėmimai:

  • Jaunųjų skaitytojų salė – nuolat gyva ir šurmuliuojanti dvasia, traukianti lankytojus tiek knygų naujienų gausa, tiek ir įvairiomis kūrybinėmis veiklomis. Čia jaunieji skaitytojai įvairiais būdais gali patirti literatūros ir skaitymo reikšmingumą, bendrauti ir žaisti. Salėje veikia Lietuvos bibliotekininkų kuriamas kampelis – kitokia skaitymo, bendravimo ir susitikimų erdvė jaunimui.
  • Forumas – rimtų, aktualių bei svarbių temų, pokalbių vieta, kurioje diskusijos susijusios su naujų leidinių pristatymais, taip pat iškeliamos šiai dienai aktualiausios visuomeninės bei kultūrinės problemos. Kasmet čia susitinka garsūs Lietuvos ir užsienio kultūros, meno, visuomenės ir mokslo žmonės.

Forume rengiamas ir naujo formato renginių ciklas – literatūrinė dvikova, kurioje du pokalbininkai – knygos autorius ir kritikas – kuo išsamiau atskleidžia aptariamos knygos privalumus ir trūkumus.

  • Muzikos salė – kiekvienais metais unikalia programa ir turiniu išsiskirianti erdvė, kuri suburia Lietuvos muzikantus po vienu stogu, vienoje vietoje.
  • Kasmet Vilniaus knygų mugėje lankytojams yra pristatomos Lietuvos leidyklų per praėjusius kalendorinius metus išleistos gražiausios metų knygos, tuo pačiu apdovanojant jų dailininkus, leidėjus ir poligrafijos specialistus.