2022-09-01 950 Peržiūros

Į Vilnių rugsėjo 2-4 d. sugrįžtančios Sostinės dienos ir vėl užlies miesto erdves renginių gausa. Kviečiame užsukti ir patariame, ką verta pamatyti.

Šiemet festivalis svečius kviečia vėlyvus šventės vakarus praleisti prie Baltojo tilto, kur Lietuvos sostinės padangę nušvies kvapą gniaužiantis šiuolaikinių technologijų ir gyvai atliekamos muzikos dialogas – lazerių šou.

Erdvę virš Neries nušvies daugiau nei 60 lazerių – toks didelis lazerių kiekis Lietuvoje iki šiol nebuvo naudotas jokiame viešame renginyje. Šou bus galima pamatyti penktadienio bei šeštadienio vakarais. Šį unikalų lazerių šou įgarsins gyvai grojantis violončelininkas Justas Kulikauskas, kitaip dar žinomas kaip „Future Cello“.

Skambanti Katedra

Rugsėjo 2-osios, penktadienio vakarą 21:00 val. Katedros aikštėje „Sostinės dienų“ atidarymo koncerte pasirodys Marijonas Mikutavičius su grupe. O rugsėjo 3 d. 20:30 val. Katedros aikštėje pirmą kartą didelį solinį koncertą čia surengs vienas populiariausių Lietuvos atlikėjų Justinas Jarutis, o greta jo savo pasirodymą ruošia ir šiemetinės Eurovizijos žvaigždė Cornelia Jakobs.

„Dūzgiantis prospektas“ kvies į skirtingas veiksmų erdves

„Dūzgiantis prospektas“ tai ne kaimiška mugė ar prekybinė turgavietė Gedimino prospekte, o aktyvaus kultūrinio veiksmo ir kūrybinių sumanymų vieta, tai įvairiausių poreikių, norų ir fantazijų išsipildymo vieta, tai kaimynystės, bičiulystės ir svečių sutikimo vieta. Tai vilniečių raiškos būdas!

„Menų ir muzikos gatvėje“ nuo Katedros iki V. Kudirkos aikštės šiemet bus įrengtos vizualiųjų menų ekspozicijos, bus galima pamatyti įvairių dailininkų, keramikų, tapytojų, grafikų darbus bei dirbinius. Scenoje prie V. Kudirkos aikštės vyks laukiamiausių atlikėjų, įvairių stilių muzikos grupių koncertai ir kt. Visa scenos „Veiksmai“ programa – ČIA. O LRT KLASIKA scenoje KUŽDESIAI prie Nacionalinio dramos teatro – literatūriniai ir muzikos renginiai, knygų pristatymai, susitikimai su kūrėjais ir kt. Scenos „Kuždesiai“ programą rasite ČIA.

„Stiliaus lokacijoje“ (V. Kudirkos aikštėje ir Gedimino prospekte, nuo Jakšto iki Jogailos gatvių) lankytojai galės pasidžiaugti lietuviško dizaino perlais ir pamatyti naujausias dizainerių kolekcijas. V. Kudirkos aikštėje įrengtuose paviljonuose po vienu stogu bus eksponuojamas gausus spektras juvelyrinių dirbinių, aksesuarų, interjero detalių, drabužių, galanterijos ir kitokių įdomybių. „Stiliaus lokacija“ – tarsi gaivaus oro gurkšnis, suteikiantis galimybę skirti sau laiko ir erdvės pasidomėti naujausiomis stiliaus bei kūrybos tendencijomis.

Ypač pasiteisinusią „Dūzgiančio prospekto” tradiciją – „Knygų aikštė“ rasite Katedros aikštėje. Čia esančiame dideliame paviljone bus galima įsigyti naujausių knygų, o literatūriniai renginiai šiemet vyks net dviejose scenose: prie Knygų aikštės paviljono ir prie Lietuvos nacionalinio dramos teatro. Abiejose scenose planuojama daugiau kaip 40 renginių vaikams ir suaugusiems.

Aktyvaus laisvalaikio erdvė kvies prie Baltojo tilto, kur jau antrą kartą „Sostinės dienose“ bus įrengtas „Pramogų parkas vaikams ir šeimoms”. Čia veiks gausybė specialių atrakcionų, žaidimų ir pramogų – įspūdingas batutų parkas, šokinėjimai su guminiais lynais, karuselės, važinės cirko traukinys, veiks rodeo bulius ir kt. O dar Lukiškių aikštėje ir Baltojo tilto sporto aikštyne vyks didžiulis sportinis renginys – VILNIAUS SPORTO FESTIVALIS, kuriame visi galės susirasti sau patinkančias sportines ir aktyvaus laisvalaikio veiklas: nuo fechtavimo iki gatvės šokių, nuo gimnastikos iki krepšinio, nuo kovos menų iki alpinizmo, nuo badmintono iki futbolo, o kur dar grindų riedulys, žolės riedulys, vandensvydis, tenisas, lankinis ir daugybė kitų aktyvaus laisvalaikio pramogų! Visą Vilniaus sporto festivalio programą rasi ČIA.

O „Gardžių lauktuvių kelyje“, kuris bus nutiestas Gedimino prospekte nuo A. Jakšto g. iki Lukiškių aikštės, kiekvienas galės įsigyti įvairiausių gardumynų – atėję alkani išeis pilvus nešini!

Gero maisto krante – netradiciniai skoniai ir išskirtiniai pasirodymai

Šiais metais GERO MAISTO KRANTAS vėl įsikurs Neries krantinėje prie Baltojo tilto. Čia rasite gausybę maisto vagonėlių – įvairiausių Food Truck’ų.

Inovacijas vertinantys miestiečiai šioje erdvėje galės mėgautis ne tik virtuvės paslaptimis, bet ir pasaulio muzikos skambesiais bei žinomų atlikėjų pasirodymais šioje erdvėje įrengtoje scenoje „Atspindžiai“. Visą „Atspindžių“ programą rasi ČIA.

Renginio programa ir žemėlapis:
https://www.vilniusfestivals.lt/festivalio-renginys/sostines-dienos-2022/