2023-05-16 2251 Peržiūros

Gegužės 26-28 dienomis Kauno miesto gyventojų bei svečių lauks didžiausia pavasario šventė – 615-as Kauno gimtadienis, kuris šiais metais padovanos gausybę istorinių ir kultūrinių renginių.

Šiais metais Kauno miestas gimtadienį pasitinka su ypatingu šūkiu – Kaunas – mūsų praeities ateitis, tad renginyje netruks viduramžių laikus menančių riterių turnyrų ar senovės amatininkų.

Didelėje gimtadienio šventėje tradiciškai lauks ir iniciatyvos: Laisvės alėjoje vyks „Kiemų šventė“, po Nemuną ir Nerį pasiplaukioti kvies iniciatyva „Švęskime upę!“, o V. Putvinskio gatvės diena ragins jungtis į dirbtuves, ekskursijas bei kitas kūrybines veiklas.

Įspūdingi pasirodymai

Kauno pilies loma virs istoriniu Hanzos miestu, kuriame rasite senąjį amatininkų turgelį ir dirbtuves. Čia galėsite pasiklausyti muzikos, išmokti viduramžių laikmečio šokių.

Būtinai užsukite ir į Santakos parką, kuris, kaip žada organizatoriai, taps tikru gimtadienio epicentru. Vakare turėsite galimybę pamatyti įspūdingas šviesos instaliacijas, lazerius, o Nemuno ir Neries santakoje iškils 400 kvadratinių metrų vandens ekranas su vaizdo projekcijomis.

Nepraeikite ir Senosios prieplaukos krantinės, kurioje pasklis daugiau kaip pusšimtis vandens fontanų Nemune. Jie „šoks“ pagal muziką ir bus apšviesti ypatingai galingais prožektoriais.

Atvykite su šeima

Santakos parko Nemuno pakrantėje rasite Vaikystės pievą. Čia netruks nei žaidimų, nei muzikos ar šokių, o taip pat laukia ir iškyla. Kauno pilies pašonėje, nuo Santakos iki P. Vileišio tilto, veiks pirčių zona.

Senamiestis virs muge, o Vilniaus ir M. Valančiaus gatvių sankirtoje įsikurs Turizmo gatvė.

Santakos parke, Didžiojoje muzikos scenoje, renginio organizatoriai kviečia pasiklausyti populiarių Lietuvos bei užsienio atlikėjų dainų bei muzikinių improvizacijų.

Išsamią artėjančios šventės renginių programą artimiausiu metu paskelbs Kauno miesto savivaldybė.