2021-07-14 1359 Peržiūros

62-ąjį kartą organizuojama Jūros šventė laukiama ne tik klaipėdiečių, bet ir kitų miestų gyventojų. Čia garantuojami nauji atradimai, patirtys ir nenuilstamas įkvėpimas, kuris pažadina turiningai gyventi gyvenimą. „Kalba Klaipėda“ dalinasi Jūros šventės programa ir įdomybėmis.

Šį kartą liepos 23-25 dienomis Jūros šventės programa pasakos „Pasiilgtas miesto istorijas“ – apie Klaipėdos simbolius, žmones, jūrą ir 30-metį minintį nepriklausomą Klaipėdos uostą. Klaipėdos miestas kviečia atrasti savo Jūros šventės jausmą ir leistis į nepamirštamą kelionę po nuostabias uostamiesčio vietas!

Šiemetės Jūros šventės renginiai vyks Klaipėdos senamiesčio erdvėse, jo prieigose, Kruizinių laivų terminale, Danės upėje. Svarbiu renginio akcentu taps Danės upė, kurioje ne tik išsirikiuos „Baltic Regatta 2021” laivai, bet į ją suplauks ir tradicinė istorinių laivų ekspozicija „Dangės flotilė“, vyks įvairios vandens sporto varžybos.

Jūros šventės metu Klaipėdos krantines papuoš sugrįžtantys burlaiviai. Po įvykusių pasikeitimų su burlaivių lenktynėmis „The Tall Ships Races“, kiekvieno uostamiesčio laukiami burlaiviai sugrįžta su naujos regatos „Baltic Regatta 2021” vėliava. Naują regatą sudarys trys Baltijos šalių uostai – Talinas – Klaipėda – Ščecinas. Liepos 18-ąją, Taline startavę burlaiviai į Klaipėdą atplauks Jūros šventės dienomis ir renginiui suteiks jūrinio šurmulio bei nepamirštamų smagių potyrių.

Muzikinis šurmulys šventės metu vyks dvejose pagrindinėse aikštelėse – Kruizinių laivų terminale skambės populiariausi šalies atlikėjai, o Teatro aikštė kvies jaukiems ir teatrališkiems vakarams paminėti.

Kruizinių laivų terminalo muzikiniai pasirodymai.

Penktadienį, liepos 23-ąją dieną, koncertą Kruizinių laivų terminale 20.00 valandą pradės grupė „Sisters on Wire“, o 21.30 valandą scenoje pasirodys garsieji Eurovizijos dalyviai „The Roop“. Vakarą užbaigs scenos grandas – Kastytis Kerbedis. Penktadienio vakaro nuotaikas papilys įspūdingi šventiniai fejerverkai!

Didįjį šeštadienio koncertą Kruizinių laivų terminale 20.00 valandą pradės Giedrė Kilčiauskienė su grupe, tuo tarpu 21.30 valandą scenoje pasirodys jaunimo pamiltas Donatas Montvydas. 23.00 valandą šeštadienio vakaro šurmulyje su trenksmu dainuos ir Marijonas Mikutavičius.

Teatro aikštės muzikiniai pasirodymai.

Teatro aikštėje penktadienio programą 20 valandą pradės žemaitiška tarme dainuojanti žemaitė – Austieja, 21.30 valandą scenoje pasirodys Vilius Popendikis su grupe, o vakarą pabaigs Gabrielius Vagelis.

Šeštadienį, liepos 24 dieną, 19.00 valandą vakaro programą pradės atlikėja KaYra su grupe. 21.00 valandą muzikinėmis improvizacijomis apdovanos svečiai iš Olandijos – Augustina Vaiginytė Quartet, o 22.00 valandą įspūdingą vakarą baigs klaipėdietis Jurijus Veklenko.