2022-11-24 762 Peržiūros

Užklupus žiemiškiems orams keliuose padaugėjo eismo įvykių, o kur dar įvairios vagystės ar smurto apraiškos artimųjų rate. Šį kartą klausiame Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – VPK) atstovų, kokios nusikalstamos veikos Alytaus apskrityje užfiksuotos šiais metais.

Alytaus apskrities VPK prižiūrimoje teritorijoje, remiantis statistikos duomenimis, 2022 m. sausio–spalio mėn. dominuoja šios nusikalstamos veikos:

✔ Fizinio skausmo sukėlimas ar nežymus sveikatos sutrikdymas
✔ Transporto priemonių vairavimas, kai vairuoja neblaivus asmuo
✔ Vagystės

Šiais metais Alytaus apskrities teritorijoje ištirta 65,2 proc. užregistruotų nusikalstamų veikų (šalies vidurkis – 58,1 proc.). Paminėtina, kad iš Alytaus apskrities VPK prižiūrimoje teritorijoje užregistruotų nusikalstamų veikų 29 proc. yra susiję su smurtu artimoje aplinkoje, 16,9 proc. vagysčių atvejų.

Alytaus apskrities VPK atstovai pabrėžia, jog lyginant šių ir praėjusių metų duomenis, pastebimas nežymus, kelių procentų nusikalstamų veikų didėjimas.

Alkoholinių gėrimų pinklės

Smurtas – socialinė problema, su kuria susiduriama visos šalies mastu. Dažnu atveju, alkoholinių gėrimų vartojimas, tampa tarpusavio konfliktų priežastimi, kurie baigiasi smurto apraiškomis.

Alytaus apskrities VPK atstovų duomenimis stebint vagysčių statistiką bei išskiriant vagysčių iš prekybos vietų atvejus pastebėta, kad 75 proc. vagiamų prekių sudaro alkoholiniai gėrimai.

Ne išimtis ir neblaivių vairuotojų sukelti eismo įvykiai, kurie gali turėti ir labai skaudžių pasekmių. Alytaus apskrities VPK atstovams išanalizavus statistiką paaiškėjo, kad Alytaus apskrities keliuose 2022 m. sausio–spalio mėn. eismo įvykiuose žuvo 9 asmenys, 191 – sužeistas.

Daugybė administracinių pažeidimų

„Šiais metais Alytaus mieste daugiausia užfiksuotų administracinių nusižengimų yra susiję su kelio ženklų, žmonių vežimo reikalavimų nesilaikymu ar kitų Kelių eismo taisyklių pažeidimu bei draudimo vairuotojams naudotis mobiliojo ryšio priemonėmis pažeidimu.

Apie 30 proc. pažeidimų fiksuojama Alytuje, Naujoje gatvėje, kuri yra centrinė miesto arterija.

Daugiausia administracinių nusižengimų protokolų surašoma už kelio ženklų ar ženklinimo nesilaikymą, sustojimą ir stovėjimą vietose, kuriose pagal Kelių eismo taisykles draudžiama sustoti ir stovėti, reikalavimo duoti kelią pažeidimą, saugos diržų nesegėjimą ir naudojimąsi mobiliojo ryšio priemonėmis“, – pasakoja Alytaus apskrities VPK atstovai.