2022-04-14 1769 Peržiūros
Šv. Velykos

Gražiausios pavasario šventės proga Alytaus rajone vyks įvairūs edukaciniai bei kūrybiniai užsiėmimai, kurių metu ne tik išmoksite velykinių kiaušinių marginimo subtilybių, bet ir galėsite išbandyti nuotaikingus žaidimus. Dalijamės Alytaus rajono vietomis, kurias pravartu aplankyti šv. Velykų savaitgalį.

Ąžuoliniuose lauks žaidimai

Balandžio 14 d. 15 val. Ąžuolinių bibliotekos filiale vyks popietė – edukacija „Šv. Velykų papročiai“. Čia netruks žaidimų, linksmų istorijų bei konkursų. Taip pat galėsite išmokti marginti kiaušinius įvairiausiomis technikomis.

Adresas: Parko g. 1, Ąžuoliniai, Simno sen., Alytaus r.

Velykų medis

Ąžuolinių kaimo bendruomenė kviečia pasigrožėti velykiniu medžiu, prie kurio puošybos prisidėjo didelė dalis vietovės gyventojų. Jau nuo Verbų sekmadienio Ąžuolinių medis džiugina praeivius nertais, megztais, siūtais, drožtais, lankstytais ir skirtingų raštų gausybę pasižyminčiais margučiais.

Atkreipiame dėmesį, jog Margučių medį galėsite išvysti iki Atvelykio.

Adresas: Ąžuolinių kaimo centras

Perkūnkalnio velykinis medis

Perkūnkalnio gyventojai taip pat papuošė savo kiemą. Bendruomenės sukurti skirtingo dizaino ir dydžio margučiai perteikia gražiausius margintojų norus, svajones ir lūkesčius. Pasak bendruomenės pirmininkės Aldonos Jankauskienės, Perkūnkalnio gyventojai, kurdami velykinį medį galvojo apie taiką, vienybę ir šviesią ateitį.

Visi, norintys aplankyti Perkūnalnio velykinį medį, gali tai padaryti iki Atvelykio.

Adresas: Mokyklos g. 27, Pocelonių k. Alytaus r.

Butrimonyse atgis fontanas

Jau nuo balandžio 13-osios pradėjo veikti Butrimonių fontanas! Kviečiame užsukti į vienintelę Lietuvoje trikampę miestelio aikštę bei pasimėgauti šviežia kava, pieno kokteiliai ir karštais sumuštiniais „Vasaros terasoje“. Apsilankę suvenyrų ir dekoro parduotuvėje „Ateities rojus“ galėsite ne tik įsigyti suvenyrų, bet ir paragauti vietinių šeimininkių kepamo šakočio bei Butrimonių ūkininkų gaminto sūrio.

Adresas: Vytauto g., Butrimonys, Alytaus r.

Daugų velykinis kiaušinis

Užsukę į Daugų miesto aikštę išvysite nepaprasto grožio Ukrainos vėliavos spalvomis papuoštą velykinį kiaušinį. Jei pasivaikščiojimo metu išalksite, rekomenduojame pasisvečiuoti į britiško stiliaus kavinėje „Turgaus 4“, kurioje rasite ne tik gardžių patiekalų, bet ir firminių neapolietiškų picų.

Adresas: Turgaus a. 14, Daugai, Alytaus r.

Pivašiūnuose – Vaikų Velykėlės

Per Atvelykį, balandžio 22 d. 14 val. Pivašiūnų amatų centre vyks Stasės Čižauskienės organizuojama popietė „Vaikų Velykėlės“. Joje išmoksite skirtingų kiaušinių marginimo technikų, ridensite margučius, kepsite gardų pyragą, žaisite įvairius žaidimus ir rinksite gražiausią margutį.

Adresas: Trakų g. 33, Pivašiūnai, Alytaus r.