2018-01-16 1012 Peržiūros

Ar Alytuje galima sėkmingai kurti ir vystyti savo verslą? Gėlių studijos „Flower power“ įkūrėjos Dovilė Krušnienė ir Aurida Šumskaitė sako, kad taip. Jų sėkmės istorija prasidėjo nuo sprendimo palikti Londoną ir pradėti širdžiai mielą darbą gimtajame mieste. Merginos tikėjo, kad „didelis noras kalbėti savo kalba ir gyventi savo mieste atneš sėkmę“.

Anksčiau gyvenote Londone. Kas paskatino sugrįžti į gimtąjį Alytų?

Dovilė: Taip, gyvenau Londone, buvau išvykusi du kartus. Visada buvo abejonių, būtent dėl jų ir išvykdavau, nes tiesiog reikėjo naujų potyrių ir išbandymų tam, kad susiformuotų požiūris, jog galiu ir pati kažką kurti, daryti ir save realizuoti.

Aurida: Gyvendama Londone vis norėjau grįžti į gimtąjį miestą, todėl dažnai atvažiuodavau į Alytų atostogų, kol vieną kartą tiesiog nebegrįžau atgal į Londoną. Negalvojau apie jokius nepasisekimus. Buvau tvirtai įsitikinusi, kad didelis noras kalbėti savo kalba ir gyventi savo mieste man atneš sėkmę.

Ar nesigailite, kad grįžote į Alytų?

Dovilė: Šiandien esu pilnai patenkinta tuo, kur esu ir ką darau. Turiu mylimą darbą, namus, šeimą ir mylimus žmones šalia. Tik sesuo gyvena Anglijoje, bet dažnai ją aplankau.

Aurida: Visiškai nesigailiu savo sprendimu ir nė akimirkos nepagalvoju, kaip būčiau gyvenusi Londone, jei nebūčiau grįžusi. Mano šeima ten gyvena, tai retkarčiais atvykstu į svečius, o atvykus vis tiek viskas atrodo sava, pažįstama.

Gyvenimas Londone ir Alytuje: kokius šių miestų privalumus ir trūkumus išskirtumėte?

Dovilė: Privalumai ir trūkumai priklauso tik nuo mūsų, kokius mes juos susikuriame: ar tai bus gyvenimas mažame mieste su dideliais siekiais, ar didmiestis su galimybėmis ir kasdieniu darbu, be noro kažką pasiekti.

Aurida: Kai gyveni ten, kur tau nemiela – matai vien trūkumus. O ten, kur miela – vien pranašumai. Tad ačiū, Alytau! Man čia nieko netrūksta, o ypač geros nuotaikos ir optimizmo – tada įmanoma viskas.

Kaip gimė idėja įkurti gėlių studiją? Gal Londone irgi dirbote su gėlėmis?

Dovilė: Taip, man teko Londone dirbti su gėlėmis. Idėja kilo visai netikėtai ir tikrai neplanuotai. Tiesiog natūraliai išsirutuliojo.

Aurida: Niekada nieko bendro su gėlėmis neturėjau, bet visada jaučiausi esanti „prie meno“. Tad iš šio jausmo ir savotiško grožio supratimo susikūrė tai, kas džiugina visų širdis ir akis. Kaip sakoma, mylėk tai, ką darai, ir tau nereikės dirbti. Mūsų verslo planas prasidėjo gan neįprastai: kilus idėjai negalvojome, kaip ją parduoti. Produktas tiesiog pats kalbėjo už save ir sėkmė mums nusišypsojo.

Kiek metų jau gyvuoja „Flower Power“ studija?

Aurida: Birželį jau pūsime trečiąją gimtadienio žvakutę ir drąsiai galime sakyti, kad su jokiais sunkumais nesusidūrėme. Tik kartais nesimiega nuo daugybės idėjų galvoje, bet čia malonioji pusė!

Ką patartumėte Alytaus jaunimui, galvojančiam, kaip save realizuoti šiame mieste?

Dovilė: Patarčiau imti ir bandyti. Ne kopijuoti, bet realizuoti. Dar tiek visko neįgyvendinta! Nepamirškite, kad realizuoti save galite tik pradėdami daryti tai, kas jums patinka, o ne ką daro kiti.

Aurida: Visiems, norintiems pradėti, didžiausias patarimas – nebijoti ir išlikti savimi, nes kiekvienas iš mūsų esame originalas. Būkime originalūs, nebijokime ir pradėkime. Tik mūsų žvalios ir jaunos mintys gali sukurti tai, ko miestas ilgisi. Svarbiausia, neatidėlioti, nelaukti tinkamo laiko, o pradėti čia ir dabar. Susapnavai naktį idėją – atsikelk ir padaryk. Gal šiandien Tavo diena!