2020-03-05 258 Peržiūros
KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

Šiaulių arena yra vienas labiausiai gyventojų ir miesto svečių lankomų objektų. Šių metų vasarą arena švęs jau 13-ąjį gimtadienį, tačiau ar bent nutuokiate, kiek per šį laiką čia apsilankė žmonių ir kokie renginiai buvo patys didžiausi ir populiariausi? 

Šiaulių arena duris lankytojams atvėrė 2007 m. liepos 25 d. Nuo šios dienos iki dabar didžiausias žmonių skaičius arenoje buvo užfiksuotas SEL koncerto metu, 2013-aisiais metais, kuomet čia susirinko net 7500 žiūrovų. Įdomu tai, jog per 7-erius metus nei vienai užsienio ar Lietuvos žvaigždei šio rezultato pagerinti nepavyko.

Anot Šiaulių arenos atstovų, per visą arenos gyvavimo istoriją, arena buvo sausakimša daug kartų. Jie vardija ne vieną koncertą, kuriame apsilankė iki 5500 žiūrovų. Tarp jų: Scooter, Stas Michailov, Filip Kirkorov, Nikolaj Baskov, Inga Valinskienė, Gytis Paškevičius.

Šiaulių arena iš vidaus

Turbūt nenuostabu, jog Šiaulių arena buvo sausakimša ir istorinių krepšinio rungtynių tarp Lietuvos ir Australijos, Lietuvos – Švedijos bei Lietuvos ir Islandijos, metu. Europos krepšinio čempionato metu Šiaulių areną kiekvieną kartą užpildydavo iki 5500 krepšinio aistruolių.

Visose Šiaulių arenos erdvėse per 2019 metus buvo suorganizuota 240 renginių, kuriuose iš viso apsilankė apie 185 tūkstančių žmonių. Čia buvo rengiami ne tik pramoginiai, bet ir sporto renginiai bei konferencijos.

2017 metais Šiaulių arena šventė 10-ies metų jubiliejų. Ta proga buvo suskaičiuotas ir apytikslis per šiuos metus apsilankiusių žmonių skaičius, kurį sudarė apie 1,5 milijono lankytojų. Statistiškai per metus arenoje apsilanko apie 190-200 tūkstančių lankytojų.

Ilgiausiai trukęs renginys, jeigu kalbame ne apie 2, 3 ar ilgiau dienų trunkančius renginius, kaip pavyzdžiui parodos, tarptautinės žirgų konkūrų varžybos, vyko visai neseniai – vasario 1 ir vasario 2 dienomis arenoje buvo rodomas spektaklio „Išvarymas“ pastatymas. Spektaklio parodymo trukmė – 6 val.

Arena pagal architektūrinį sprendimą ir funkcionalumą yra pritaikyta įvairių sporto renginių organizavimui: krepšinio, tinklinio, rankinio, bokso, sambo, bušido, lauko teniso, sportinių šokių, žirgų konkūrų bei futbolo. Didžiausiu multifunkcionalumu Lietuvoje išsiskiriančioje Šiaulių arenoje papildomai yra įrengta atskira krepšinio treniruočių salė, lauko teniso aikštė, pirčių kompleksas, veikia grožio ir sveikatingumo centrai, treniruoklių, aerobikos, fitneso salės, kavinė-baras „Arena“, sporto muziejus. Šiaulių arenoje taip pat sėkmingai veikia įkurtas „Verslo centras“, kuriame šiuo metu yra įsikūrusios per 20 įmonių.

Arenoje krepšinio varžybomis vienu metu gali mėgauti apie 5 500 žiūrovų. Kultūrinių renginių metu, kai parteryje visos vietos sėdimos, renginį gali stebėti apie 5 500 lankytojų, tuo tarpu parteriui esant stovimam arena talpina apie 7 500 žiūrovų.

Arenos daugiafunkcionalumas pasižymi ir neįprastų žanrų renginių organizavimu – arenos didžioji salė idealiai pritaikoma rengti spektaklius, cirko pasirodymus, parodas. Multifunkcinis kompleksas yra įsikūręs Šiaulių miesto viduryje, todėl lankytojams yra užtikrinamas geras pasiekiamumas iš visų mikrorajonų, o miesto svečiai areną gali nesunkiai pasiekti tiek automobiliu, tiek ir viešuoju transportu. Arenos lankytojams sudarytos sąlygos vienu metu parkuoti apie 1000 automobilių.

Tokio komplekso atsiradimas ne tik suteikia didesnį pramoginių renginių ir laisvalaikio pasirinkimą, bet ir gerina turizmo infrastruktūrą bei socialinę aplinką Šiaulių mieste ir visame Šiaurės Lietuvos regione.