2019-07-03 1086 Peržiūros

Vasara – tai ne tik atostogų, bet ir vestuvių sezonas. Pasiruošimas šiai šventei gali atrodyti itin sudėtingas, ypač, jei nesikreipiate į profesionalus. „Svarbu ne tik išsirinkti vestuvių datą, vietą, bet ir apgalvoti visą procesą: išsigryninti idėją, nusistatyti biudžetą, išsirinkti patikimus tiekėjus“, – sako Eglė Širvytė, įmonės „VAGILÈ“, planuojančios ir dekoruojančios vestuvių šventes visoje Lietuvoje, įkūrėja. Ji mielai sutiko pasidalinti naudingais patarimais ir įvardijo 5 gražiausias Kauno vietas, kurios pavers jūsų meilės švente nepakartojamu įvykiu.

Nuo ko jaunieji turėtų pradėti planuodami savo vestuvių šventę?

Vestuvių planuotoja ir dekoratorė Eglė Širvytė.

Pradėjus planuoti vestuves, reiktų ne tik išsirinkti vestuvių datą, vietą, bet ir apgalvoti visą procesą.

Pirmiausia atsakykite sau į klausimą: ar ruošiatės šventę planuoti patys, ar patikėsite visus planavimo klausimus profesionalams? Išsigryninkite šventės viziją, tematiką. Nuspręskite, ar norite vestuvių  mieste, restorane, sodyboje, o galbūt gamtoje? Ar tai bus didelė šventė, o gal tiesiog norite jaukios vakarienės artimųjų rate? Kur vyktų ceremonija: bažnyčioje ar uždarame kiemelyje? Pagalvokite ir apie maistą: kokius patiekalus rinksitės? Jei sunku apsispręsti, dauguma restoranų siūlo užsisakyti degustaciją.

Kitas svarbus aspektas – nusistatyti preliminarų šventės biudžetą, jis nulems ir vietos pasirinkimą. Kai išsirinksite datą ir vietą, galima rezervuoti planuotoją, jei nenorite organizuoti šventės patys. Patariu užsisakyti vestuvių vedėją, atlikėjus, fotografą, filmuotoją, dekoratorius, floristus, desertų tiekėjus. Jeigu reikia pagalbos šventės dieną, galima užsisakyti dienos koordinavimo paslaugas, tuomet būsite ramūs, jog šventės dieną viskas vyks pagal planą.

Taigi, svarbiausia išsigryninti idėją, nusistatyti biudžetą, išsirinkti patikimus tiekėjus. Pradėti ruoštis patartina kuo anksčiau, nes tada turėsite didesnes galimybes užsisakyti tai, ko norite, o ne tai, kas liko.

Į ką reiktų atkreipti dėmesį renkantis šventės vietą?

Svarbu atkreipti dėmesį į tai, koks planuojamas dalyvių skaičius. Salė neturi būti nei per didelė, nei per ankšta. Pavyzdžiui, jei šventėje dalyvaus iki 30 žmonių, o salėje telpa 100 žmonių, svečiai gali jaustis nejaukiai. Pagalvokite, ar užteks vietos svečiams, garsistams, šokiams? Ar jūsų svečiams bus reikalinga nakvynė?

Dar vienas svarbus aspektas – lauko erdvė. Ne visos vietos gali pasiūlyti uždarą terasą su stogu ar vidiniu kiemeliu. Be to, kiekviena vieta reikalauja skirtingo papuošimo. Pasirinkus puošnaus interjero erdvę, kurioje ir taip daug dekoro detalių, ją puošti reikės mažiau. Žinoma, įmanoma erdvę visiškai transformuoti. Pasitelkiant gėles, baldus, tekstilės medžiagas ir dekoracijas galima sukurti visiškai neatpažįstamą erdvę.

Jei vasarą dauguma vietų jau užimtos, šventę galima planuoti rugsėjį ar spalį. Nebijokite rizikuoti ir didelė tikimybė, kad džiaugsitės spalvingu, šiltu rudeniu.

Gražiausių vestuvių vietų Kaune ir jo apylinkėse TOP 5

  1. „Monte Pacis“
„Monte Pacis“ įsikūręs vienoje gražiausių Kauno vietų – Pažaislio vienuolyne.

Svetingumo kompleksas „Monte Pacis“ – restoranas ir keturių žvaigždučių viešbutis, teikiantis aukščiausios kokybės, originalias ir modernias paslaugas neįprastoje, unikalioje vietoje – Pažaislio vienuolyne.

Skirtingiems vestuvių scenarijams įgyvendinti, „Monte Pacis“ siūlo net kelias vidaus ir lauko erdves. Šventiška ir šviesi Klaros Izabelės salė antrame aukšte su pro langus atsiveriančiu Pažaislio bažnyčios šventoriaus vaizdu. Iškilminga ir solidi Fundatorių salė, puošta freskomis ir autentiškais paveikslais, veikiančiu originaliu Smiltainio židiniu. Šiltuoju metų laiku civilinės santuokos ceremonijos ar iškilmingos puotos vyksta erdvioje Karietų aikštėje, talpinančioje net kelis šimtus svečių bei jos terasose. Na, o abejingų nepalieka šventė romantiškoje, beveik 100 metrų ilgio Liepų alėjoje, kur ilgas bendras stalas gali būti padengtas net 200 svečių. Liepų alėjoje vykstančios vestuvių civilinės ceremonijos sujaudina visus – iškilmingai ateinantys jaunavedžiai, didingas ir kartu romantiškas vaizdas išlieka ne tik jaunavedžių atmintyje, bet ir įspūdingose nuotraukose.

Šventės meniu ruošiamas individualiai, atsižvelgiant į pageidavimus. Restoranui vadovauja Rokas Vasiliauskas, jauniausias geriausių 2018 m. Baltijos restoranų dešimtuke „White Guide“ bei „30 Geriausių restoranų Lietuvoje“ sąraše esantis šefas.

  1. Raudondvario Oranžerijos restoranas
Elegantiška, prabangi Raudondvario Oranžerijos restorano aplinka šiandien tinka švęsti vestuves, jubiliejus, krikštynas ir kitas šventes.

Raudondvario Oranžerijos restoranas veikia nuo  2013 metų ir spėjo tapti smagia susibūrimų vieta.

Tai elegancija dvelkiantis baltas perlas kultūros paveldo ansamblyje. Rafinuota ir jauki restorano aplinka, su žaliąja oranžerijos rotonda, menanti grafų laikus, ir žavingi parko takeliai vedantys link Nevėžio kraštovaizdžio draustinio. Elegantiška, prabangi, tačiau kartu ir jauki restorano aplinka šiandien tinka švęsti vestuves, jubiliejus, krikštynas, gimtadienius ir kitas šventes. Pagrindinėje restorano salėje telpa iki 100 svečių.

Žalioji oranžerija – tai saldaus stalo, kavos ir kokteilių vieta, kur prie stalelių susėsti gali apie 20 svečių. Privati mažoji menė su lauko terasa talpina 16 svečių. Konferencijų menėje su terasa yra apie 50 sėdimų vietų. VIP menė su baltuoju marmuro židiniu talpina 24 svečius. Lauko kupolinė palapinė talpina iki 70 svečių. Užsakant visą restoraną prie stalų susėsti gali iki 200 svečių.

  1. Restoranas „Sala“
Restoranas „Sala“  – iš asmeninio „VAGILÈ“ nuotraukų archyvo.

Restorane „Sala“, įsikūrusiame „Žalgirio“ arenoje, kiekvienas patiekalas ruošiamas su meile ir dėmesiu svečiui. Tobula skonių harmonija ir malonus jausmas, su kuriuo susiduriate užsukę į svečius pas geriausią draugą. Ir, žinoma, vaizdas į ramiai tekantį Nemuną, atsiveriantis žvelgiant iš terasos. Šventėje gali dalyvauti iki 200 žmonių, bet erdvės gali būti transformuojamos ir mažinamos užuolaidų pagalba, jei Jūsų šventė skirta mažesniam skaičiui žmonių.

Vasarą ypatingą jausmą sukuria lauko terasa, atsiverianti į upę ir turinti ne tik stogą, bet ir užuovėją, tad tinkama įvairiam orui. Privalumas šventės organizatoriams ir svečiams – didelė automobilių parkavimo aikštelė, patogi vieta centre, bet tuo pačiu ir pakankamai nutolusi nuo miesto šurmulio.

Restoranas lanksčiai prisitaiko prie jūsų šventės temos ir gali pasiūlyti ne tik patiekalus iš standartinio meniu, bet ir jūsų temai tinkančius išskirtinius sprendimus. 

  1. Restoranas „Arrivée“
Šv. Sakramento bažnyčios vidiniame kiemelyje įsikūrusi jauki restorano „Arrivée“ lauko terasa.

Kauno senamiesčio širdyje, Vilniaus gatvėje naujai įsikūrusiame restorane „Arrivée“ leisitės į pažintį su vietiniu maistu, o skonio kelionę nuspalvins žiupsnelis pasaulio virtuvės akcentų. Šiame restorane yra 28 vietos svečiams, taip pat ir lauko terasa, talpinanti nuo 60 iki 80 svečių. Ši vieta žavi savo gražiu Šv. Sakramento bažnyčios vidiniu kiemeliu, kuriame ir įsikūrusi restorano lauko terasa. Tai idealus sprendimas norintiems šventės Kauno senamiestyje po atviru dangumi.

Restorano vyriausiasis šefas – Xavier Bouriot iš Prancūzijos. Restorano vyriausiasis desertų šefas –Evaldas Juška, iškovojęs prizines vietas 2014 m. ir 2016 m. Lietuvos virėjų čempionate, gilinęs konditerijos žinias Londono šefų akademijoje.

  1. „Giletos“ sodyba
Netoli Kauno įsikūrusi prabangi „Giletos“ sodyba – puiki vieta vestuvėms. Nuotr. iš asmeninio „VAGILÈ“ archyvo.

Netoli Kauno įsikūrusi prabangi „Giletos“ sodyba – tai puiki vieta išsiilgusiems erdvios aplinkos, malonaus aptarnavimo, skanaus maisto. Šios vietos privalumas – privati lauko erdvė, jauki terasa. Taip svečius ir jaunuosius džiugins unikalus baltas fontanas, gražus kiemo apšvietimas. Sodybos pirmajame aukšte yra erdvi pagrindinė salė, stilingas vestibiulis. Šventėje gali dalyvauti iki 80 žmonių, o čia nakvoti gali iki 60 svečių. Kambariai patogiai įrengti antrajame aukšte. Jaunųjų kambarys turi sūkurinę vonią. Maistas gaminamas sodybos savininkės ir jos šefų komandos.

Sodybą pasieksite važiuodami nuo Kauno centro link Raudondvario.

Linkime atrasti tinkamiausią vietą jūsų meilės šventei!