
Radviliškio bažnyčios šventoriuje lankytojus pirmiausia pasitinka ne patys maldos namai, o medinė varpinė. Pastatyta 1878-aisiais, ji pergyveno gaisrus ir laikmečių kaitą, bet iki šiol išlieka svarbi miesto istorijos dalis. Ar jums teko joje lankytis?
Išsaugota žmonių dėka
Per beveik 150 metų šalia Radviliškio Švenčiausiosios Mergelės Marijos Gimimo bažnyčios stovinčiai varpinei teko nemažai išbandymų. Ji du kartus degė, tačiau po gaisrų buvo atstatyta tikinčiųjų lėšomis ir pastangomis.
Tai – vienas iš seniausių Radviliškio statinių. Unikalus miesto architektūros paminklas, dekoruotas liaudies meno puošybos elementais, išties vertas apsilankymo.
Išskirtinė architektūra
Senosios varpinės bokštą sudaro penki aukštai, dar vadinami tarpsniais. Kylant aukštyn, sulig kiekvienu aukštu bokštas siaurėja. Apatinis aukštas – žemiausias ir plačiausias iš visų, mūrinis, su durimis, langais ir vertikaliomis, sienas ties kampais tarpusavyje sujungiančiomis kolonomis, vadinamomis piliastrais. Rusvas mūras sutvirtintas tamsiais akmenimis, stačiakampių langų sąramoms naudotos oranžinės plytos.
Trys aukštesni tarpsniai – mediniai, horizontalių, melsvai dažytų lentų, su baltais, banguotais sienų perimetro apvadais.
Bene įdomiausias – viršutinis aukštas, kuris primena puošnią galeriją ar apžvalgos aikštelę. Bokšte įkurdintas varpas nulietas iš grynos geležies. Ant bokšto stogo suformuotas spyglys, kurį užbaigia ažūrinis kryžius.
Galima aplankyti
Ar žinote, kad varpinėje galima apsilankyti? Nors ji dažniausiai būna užrakinta, yra galimybė susitarti dėl apsilankymo, iš anksto paskambinus į bažnyčios parapiją telefonu +370 422 51083. Sutarus laiką apžiūrai, nepraleiskite progos pasikelti į patį varpinės viršų ir pasižvalgyti po apylinkes.