Lietuvoje turime ne tik Geležinį vilką, kuris jau daugelį metų tyli, bet aktyviai, kaip pati galėtų pasakyti, internetuose besireiškiančią Lapę. Geležinę Lapę. O už šio gražaus slapyvardžio nesislepia (jei slėptųsi, turbūt iki šiol to nežinotume) Arvidas Bendorius, kuris gimė ir augo Šiauliuose. Su skaitytojais jis sutiko pasidalinti mintimis apie gimtąjį miestą.
– Kuriame Šiaulių rajone gyvenote? Kuo jis Jums ypatingas?
– Gyvenau prie turgaus, Žemaitės gatvėje. Sako, ta gatve eina siena tarp Aukštaitijos ir Žemaitijos. Aš aukštaitis, nes gimiau Ginkūnuose.
– Kokia miesto vieta Jums svarbi, ypatinga ar kaip tik – badanti akis savo problemomis?
– Ypatingiausia vieta yra Geležinė Lapė, ten šalia senosios kapinės, jose ilsisi mano senelis, kitoje ežero pusėje – naujasis parkas, kurį reikėtų labiau pritaikyti šiauliečių poilsiui, kad ten lankytųsi daugiau žmonių, juk kažkada ten tiek gražių medynų prisodinta.
– Kur vestumėtės nevietinius svečius? Kokius Šiaulius norėtumėte jiems parodyti?
– Vasarą kaip tik turėjom svečią iš Čikagos, tai pavalgyti ėjome į Cask215, dar parodyčiau Vilniaus gatvę, nuvežčiau į Kryžių kalną, nes ten tai tikrai šiurpoka vieta, bet įdomi užsieniečiams, egzotiškai atrodom su tuo kalnu.
– Galbūt miestui ko nors trūksta? Pvz., žalių erdvių, gatvės meno, instaliacijų, sutvarkytų kelių, fontanų, tiltų, pėsčiųjų perėjų ar pan.
– Šiauliams jau nieko netrūksta – reikia darbo vietų, kad nebeišvažiuotų jauni žmonės. O kai bus žmonės, tai visa kita atsiras savaime.
– Jei būtumėte miesto meras, ką darytumėte kitaip?
– Nežinau, kaip daro dabartinis meras, nes beveik nežinau dabartinių Šiaulių kasdienių aktualijų. Gal viskas yra gerai? Na, negirdėjau, kad būtų kokie protestai ar bado streikai – tikriausiai viskas gerai.
Reikalaučiau kalbėti tik šiaulietiškai savivaldybėje ir mieste.
– Kokie yra šiauliečiai? Galbūt norėtumėte, kad jie būtų labiau įsitraukę į miesto gyvenimą ar jiems kaip tik trūksta sugebėjimo atsipalaiduoti ir į tam tikras problemas žiūrėti paprasčiau?
– Normalūs tie šiauliečiai. Kaip ir visur žmonės. Reikia tik vyresnius žmones dažniau pakalbinti, pralinksminti, skirti jiems dėmesio, tie tai per daug surūgę atrodo, bet ne visi – yra labai giedro nusiteikimo senjorų.
– Ačiū už atsakymus!