2018-10-16 1039 Peržiūros
Smėlio g. 29–ojo namo gyventojai nusprendė nelaukti valstybės malonės ir namą atnaujinti dabar. Jie pasirinko etapinę renovaciją.

Gyventojai, nesulaukiantys valstybinės paramos daugiabučio renovacijai, atrado geresnę alternatyvą – etapinę renovaciją. Tai yra ne tik būdas atsinaujinti, bet ir sumažinti savo sąskaitas taupant šilumos energiją. Tuo jau įsitikino Antakalnyje esančio Smėlio g. 29–ojo namo gyventojai. 

Greita ir efektyvu

Minėtame daugiabutyje gyvenantys antakalniečiai norėjo atsinaujinti ir gyventi šilčiau. Nors iš pradžių svarstė apie valstybinę renovaciją, tačiau persigalvojo supratę, kad etapinė renovacija – tai žymiai greitesnis kelias. Ši alternatyva užtikrina daugiabučio namo energetinį efektyvumą ir yra prieinama be valstybės paramos. Šią paslaugą Lietuvoje jau ne vienerius metus įgyvendina bendrovė „Mano Būstas“.

Didžiausia namo bėda buvo senas stogas, todėl, pirmiausia, nuspręstą jį pilnai atnaujinti. „Iš pagrindų renovavome šio daugiabučio stogą, apšiltinome, įrengėme naują dangą“, – atliktus darbus vardijo namą prižiūrinčio „Antakalnio būsto“ klientų asmeninis vadybininkas Tomas Dykovas.

„Pati buvau užlipusi ant stogo, mačiau, kas padaryta. Anksčiau penktas aukštas žiemą šaldavo, o dabar visiems kaimynams turėtų būti vienodai šilta“, – sako šiame name gyvenanti antakalnietė Lidija.

Nuo šiol, apšiltinus stogą, penkto aukšto gyventojai žiemą nebešals.

Stogo šiltinimas – tai vienas iš etapinės renovacijos darbų. Gyventojai patys renkasi, kokie darbai ir kokia tvarka jų name bus atlikti.

„Vienų namų savininkai priima sprendimus atlikti mažesnius, kitų – didesnius energiją taupančius darbus. Tačiau kuo daugiau atliekama energiją taupančių darbų, tuo didesni energijos sutaupymai. Bet gyventojai šį modernizavimo būdą renkasi ir dėl to, jog visas procesas, lyginant su valstybine renovacija, trunka greičiau ir sklandžiau. Juk etapinė renovacija atliekama be valstybės įsikišimo, banko paskolų ir pabrangimo, taigi būsto gyventojams nereikia rūpintis nei dokumentacija, nei sutartimis su bankais. Iš esmės tai ir skatina žmones rinktis šį namo atnaujinimo būdą, itin populiarų Vakarų Europoje“, – teigė „Mano Būsto“ Pardavimų ir plėtros grupės vadovas Julius Paulauskas.

Nereikia banko paskolų

Anksčiau su šiuo procesu nesusidūrusiems gyventojams kyla nemažai klausimų, kaip įgyvendinami pokyčiai name. Pirmiausia, gyventojų susirinkime yra priimamas sprendimas dėl konkrečių darbų poreikio. Vėliau specialistai visapusiškai atlieka namo vertinimą bei matavimus. Tuomet paskaičiuojama darbų kaina, kurią susirinkime tvirtina patys gyventojai. Vėliau seka projektavimo ir rangos darbai, o darbininkai objekte pradeda darbuotis jau po 3–4 mėnesių.

Specialistai gali patarti, nuo kurių darbų pradėti, bet lemiamą žodį taria gyventojai.

Įgyvendinant etapinę renovaciją, prioritetas skiriamas energiją taupančioms priemonėms, tokioms kaip šilumos punkto atnaujinimas, stogo bei sienų remontas ir šiltinimas, langų keitimas. Specialistai gali patarti, nuo kurių darbų pradėti, bet lemiamą žodį taria gyventojai.

Gyventojams suteikiama patogi galimybė atsiskaityti už atliktus darbus ir negalvoti apie paskolos ėmimą: mokesčiai įtraukiami į sąskaitą už būsto priežiūrą, o išsimokėjimo terminas gali siekti iki penkerių metų. Jį susirinkimo metu taip pat nustato patys gyventojai. Be to, šiai renovacijai netaikomos administravimo mokestis, priešingai nei valstybės remiamoje daugiabučių renovacijos programoje. Tokiu būdu gyventojams sumažinama finansinė našta.

Gyventojų susidomėjimas etapine renovacija nuolat auga ir per metus Lietuvoje taip atnaujinama apie 200 daugiabučių namų.

Jeigu susidomėjote etapinės renovacijos pasiūlymu ir norite daugiau apie tai sužinoti – kreipkitės į savo namo administratorių arba skambinkite numeriu 8 700 55 966.