2022-05-06 637 Peržiūros

Gegužės mėnesį Klaipėdos koncertų salė klausytojams yra paruošusi net aštuonias išskirtines koncertines programas. Į Klaipėdą koncertuoti sugrįžta žymūs solistai iš Italijos ir Jungtinių Amerikos Valstijų. Kviečiame susipažinti su programa.

Itališkos ir prancūziškos muzikos koncertai

Pirmasis mėnesio koncertas įvyko gegužės 5-ąją, kuriame grojo solistai – italų fleitininkas Giuseppe Nova, lietuvių klavesinininkė Nijolė Dorotėja Beniušytė ir Klaipėdos kamerinio orkestro meno vadovas, violončelininkas Mindaugas Bačkus. Programą sujungė dvi dalys – baroko ir šiuolaikinių užsienio bei lietuvių kompozitorių kūryba.

Gegužės 6-osios vakarą sopranas Karolina Glinskaitė, pianistė Birutė Asevičiūtė ir smuikininkė Ieva Daugirdaitė programoje „Aš myliu!“ klausytojus kvies atverti širdis meilės jausmui. Koncerte skambės subtilios prancūzų melodijos, sentimentalios V. Bellini dainos, aistringi tango ritmai bei įvairių kompozitorių kūriniai. Juos papildys smuiko garsai bei ištraukos iš didžiosios odės meilei „Giesmių giesmė“.

Koncertai fortepijoninės ir simfoninės muzikos gurmanams

Gegužės 11 d. Klaipėdos koncertų salėje pirmą kartą savo rečitalį „Iš klasicizmo – į XX amžių“ atliks jaunosios kartos pianistas Lukas Gedvilas. Atlikėjas dalyvauja muzikiniuose konkursuose bei projektuose Lietuvoje ir užsienyje, kuriuose jungia skirtingas meno sritis, muzikavimą įvairios sudėties kameriniuose ansambliuose. Programai „Iš klasicizmo – į XX amžių“ pianistas pasirinko Josepho Haydno, Edvardo Griego bei Aleksandro Scriabino kūrinius.

Gegužės 19-ąją klausytojai kviečiami į simfoninės muzikos vakarą. Viename laukiamiausių mėnesio koncertų „Muzikos virtuozai ir šedevrai“ Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras, vadovaujamas meno vadovo ir vyr. dirigento Gintaro Rinkevičiaus, muzikuos kartu su pianistu Alexanderiu Paley. Amerikiečių pianistas yra plačiai pripažintas dėl savo techninio meistriškumo, išskirtinai plataus koncertinių ir solo fortepijono kūrinių repertuaro. Koncerte A. Paley kartu su orkestru atliks norvegų kompozitoriaus Edvardo Griego koncertą fortepijonui a-moll – vieną populiariausių kompozitoriaus darbų ir kartu vieną žymiausių fortepijoninių kūrinių pasaulyje. Antrojoje koncerto dalyje orkestras gros austrų kompozitoriaus Gustavo Mahlerio Devintąją simfoniją.

Muzikinės programos šeimai

Mažųjų klausytojų pamėgtas koncertas „Žaismingos muzikos garsų orkestras“ gegužės 10 d. sugrįš į Klaipėdos koncertų salės sceną. Richardo Rodgerso miuziklo „Muzikos garsai“ pagrindu pastatytas muzikinis filmas tapo vienu komerciškai sėkmingiausių kūrinių kino istorijoje. Smagią muzikinę-teatrinę improvizaciją miuziklo temomis scenoje kurs profesionalūs dainuojantys aktoriai Evelina Šimelionė, Gytis Šimelionis ir muzikuojantys vaikai. Jiems akompanuos Klaipėdos kamerinis orkestras, vadovaujamas Mindaugo Bačkaus.

Dar vienas koncertas skirtas šeimoms vyks gegužės 18 d. Pasak Klaipėdos brass kvinteto meno vadovo S. Petrulio, antroji ,,Skambėk su kvintetu“ programa bus išskirtinė. Varinių pučiamųjų kvintetas turi savo specifiką, braižą, skambesį ir galimybes. Koncerte skambės retai girdimi deriniai: brass kvintetas ir fortepijonas, brass kvintetas ir smuikas, brass kvintetas ir kanklės bei kitos netipiškos sudėtys.

Koncertai išskirtinėse erdvėse

Gegužės 25 d. skambės keturių seserų – Joanos, Elenos, Kotrynos Ugnės ir Vitos Marijos – Daunyčių ansamblio „Regnum musicale“ („Muzikos karalystė“) koncertinė programa „Mintis kaip rūkas šviesiai krinta“. Talentingos menininkės yra tarptautinių konkursų laureatės ir Grand Prix laimėtojos. Šis ansamblis yra koncertavęs Jungtinėse Amerikos Valstijose, Šveicarijoje, Honkonge, Ispanijoje ir įvairiose Lietuvos scenose. Programoje „Mintis kaip rūkas šviesiai krinta“, kurią atliks Klaipėdos koncertų salėje, klasikinė užsienio autorių kūryba persipins su lietuvių kompozitorių opusais.

Gegužės 27 d. vyks ypatingas koncertas, kuriame grieš Klaipėdos kamerinio orkestro styginių kvartetas: Konrad Levicki (I smuikas), Tomas Cinelis (II smuikas), Ivan Bertash (altas), Kornelija Kupšytė (violončelė). Šie jaunosios kartos atlikėjai atliks vieną įspūdingiausių amerikiečių minimalisto Steve’o Reicho kompozicijų „Skirtingi traukiniai“ („Different Trains“). Šis opusas yra pelnęs „Grammy“ apdovanojimą kaip geriausias šiuolaikinis kūrinys. Jame skamba XX a. IV–V dešimtmečio Amerikos ir Europos traukinių garsų įrašai, kompozitoriaus prisiminimai apie keliones traukiniais, išgyvenimą bei holokaustą. Koncerto klaipėdiečiai ir miesto svečiai kviečiami klausytis nemokamai.