
Augančiam Kaunui žavesio prideda dailieji medinukai, kuriuose slypi įvairiausios istorijos, menančios XIX amžių. Kviečiame net tik susipažinti su šiais unikaliais pastatais, bet ir aplankyti juos gyvai.
Balio ir Vandos Sruogų namai-muziejus
B. Sruogos g. 21

Prieš pat karą rašytojo šeima iš Žemaitijos, Vandos Sruogienės tėviškės, geležinkeliu parsigabeno namo dalis ir pasistatė jį Ramiojoje gatvėje. Įsirengė tikrai gražiai – ir šiandien galite pamatyti garsaus baldų kūrėjo Jono Prapuolenio valgomojo komplektą bei pasmalsauti rašytojo darbo kabinete, kuriame jis, deja, nepraleido daug laiko.
Praėjus dešimtmečiui po B. Sruogos mirties, gatvei suteiktas jo vardas, dar po dešimties metų name įkurtas muziejus, kuriame sužinosite viską apie „Dievų mišką“ ir daugiau. Pavyzdžiui, kad sode auga puikūs šilbaravykiai.
Juozo Grušo namai-muziejus
Kalniečių g. 93

Kokią pravardę pasirinkti, jei esi Grušas? Aišku, Kriaušė. Tragedijos ir tragikomedijos lietuvių literatūroje pradininkas nevengė ir kitų literatūros formų, kurioms, kaip jau supratote, reikėjo slapyvardžio. Daugiau apie šį rašytoją sužinosite jo namuose-muziejuje – Maironio lietuvių literatūros muziejaus filiale, kur ne tik eksponuojami autentiški daiktai ir dokumentai, bet ir vyksta kameriniai renginiai.
Juozo Zikaro namai-muziejus
J. Zikaro g. 3

„Zikaro pastatytas Zikaro namas Zikaro gatvėje“ – skamba kaip ironiška greitakalbė, bet tai – visiška tiesa. „Laisvės“ statulos autoriaus, profesionaliosios skulptūros pionieriaus pasistatytas namelis prie pat darbovietės – Kauno meno mokyklos – šiandien veikia kaip muziejus ir yra toks pat jaukus kaip prieš šimtą metų. Beje, namas „vaidino“ Audriaus Juzėno filme „Pelėdų kalnas“. Nieko keista – jis ir yra Pelėdų kalne.
Kauno miesto muziejaus J. Gruodžio skyrius
Salako g. 16

„Aš esu sveikas ir kupinas jėgos savo kilniam darbui“, – vienoje paties sugalvotos savitaigos sistemos kortelėje rašė kompozitorius Juozas Gruodis. Kuo motyvavo kitos, suprasite apsilankę (iš anksto sutarkite ar prisijunkite prie muziejuje organizuojamo renginio) jo ir žmonos Stasės medinuke, kuriame veikia Kauno miesto muziejaus skyrius. Vilą vaizdingame šlaite prie Neries, kurį pora jau buvo spėjusi pamilti, projektavo pats Feliksas Vizbaras. O kompozitorius sode užveisė obelų, kurios ir šiandien veda vaisius. Skanaus.
Senoji Aleksoto Šv. Kazimiero bažnyčia
Antakalnio g. 35

Apsilankę šiuo adresu rasite net dvi bažnyčias. Senoji vienabokštė medinė iškilo 1921 m., o sklypą buvusio Kinderiškių dvaro teritorijoje dovanojo kunigas Juozas Vailokaitis.
Naująją, šiuolaikinių formų bažnyčią suprojektavo vienas garsiausių Kauno architektų Algimantas Kančas (1954–2016). Pastarojoje vyksta pamaldos, o senojoje „Caritas“ organizuoja vaikams ir jaunimui įvairius užsiėmimus, rūpinasi labdara.
Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Lampėdžių padalinys
Romuvos g. 48

Ne vienas iš daugiau nei dviejų dešimčių bibliotekos padalinių įsikūręs išskirtinėje vietoje – pavyzdžiui, Z. Kuzmickio padalinys yra modernistiniame name. O nedidelė Lampėdžių bibliotekėlė – medinuke visai netoli garsiojo ežero, gamtos ir kaimynų apsuptyje. Pirmame aukšte dar 1959 m. įsikūrusioje bibliotekoje knygų apsuptyje veikia ir parodos, susitikimai, skaitymai.
Kauno turizmo informacijos centro inf.