2022-01-11 747 Peržiūros

Į redakciją kreipėsi sunerimusi Taikos pr. 49 gyventoja, kuri teigė, kad jos kaimynė, kartu su daugiabučių priežiūros įmone „Civinity“, sudarė gudrią ir galimai nusikalstamą namo užvaldymo schemą.

Sigutė (tikras vardas redakcijai žinomas) kreipėsi į redakciją „Kalba Klaipėda“ norėdama paviešinti neįtikėtiną istoriją, įvykusią Klaipėdos miesto Taikos pr. 49 name. Ji ragina būti budrius kitų uostamiesčio daugiabučių gyventojus, nes panaši galimai sukčiavimo schema gali būti panaudota ir kituose namuose.

„Viskas prasidėjo nuo to, kai viena iš Taikos pr. 49 buto savininkių Rasa (tikras vardas redakcijai žinomas) sugalvojo pakeisti mūsų esamą namo administratorių ir su įmone „Civinity“ sudarė Jungtinės veiklos sutartį.  Tam, kad tai būtų galima padaryti, pagal visus teisės aktus būtina šaukti visuotinį gyventojų susirinkimą ir organizuoti balsavimą. Mūsų namo atveju to nebuvo padaryta. Priešingai – buvo suklastotas balsavimo protokolas, o gyventojų parašai renkami ant tuščių lapų, patyliukais vaikštant į kiekvieną butą.  Tai yra grubus teisės aktų pažeidimas. Mums visa tai patvirtino ir mūsų pasamdytas advokatas, kuris jau ruošia ieškinį teismui“, – istorija dalijasi pašnekovė.

Nebuvo nei susirinkimo, nei dalyvių

Suglumę Taikos prospekto gyventojai, sužinoję, kad jų namą perėmė valdyti „Civinity“, „Registrų centre“ užsisakė tariamai vykusio susirinkimo protokolą.

Gavę raštą iš Valstybinės institucijos gyventojai patyrė dar vieną akibrokštą. Protokole nurodyta, kad praėjusių metų lapkričio 29 dieną vykusiame susirinkime dalyvavo ir balsavo visi name esančių šimto butų savininkai. Dokumente parašyta, kad už tai, jog namo administratoriumi taptų „Civinity Namai Klaipėda“ balsavo 56, susilaikė – 44 susirinkimo dalyviai.

„Protokole, kurį pasirašė Rasa ir „Civinity“ atstovas nurodyta, kad vyko visuotinis gyventojų susirinkimas (nors jo tikrai nebuvo) ir jame dalyvavo visi iki vieno – 100 mūsų namo butų gyventojai. Tačiau bent 50 butų atstovų, tame tarpe ir aš, jokiame susirinkime nedalyvavome, o dalis žmonių, kurie pasirašė ant tuščių lapų, tik vėliau suprato, kad pasirašė dėl namo administratoriaus keitimo, nors Rasa tuo metu apie tai nė neužsiminė“, – pasakoja Sigutė.

Pakliuvo į pinkles

Sužinoję apie kriminalo vardo vertą istoriją, klaipėdiečiai kreipėsi į „Registrų centrą“ su prašymu pateikti dokumentus, susijusius su nauju daugiabučio namo administratoriumi, tačiau ir vėl pateko į aklavietę.

„Mums, namo bendrasavininkams, nebuvo leista susipažinti su sutartimi, kurią pasirašė Rasa ir „Civinity“. Dar daugiau – paaiškėjo, kad buvo sudaryta sutartis, kurią nutraukti gali tik Rasa, „Civinity“ arba kai šios abi šalys susitaria. Nors mes esame teisėti namo bendrasavininkai, tačiau dėl gudriai sudarytos sukčiavimo schemos net nebeturime teisės spręsti, kas ir kaip valdys mūsų turtą. Negalėjome patikėti, kad tokie, švelniai tariant, kriminaliniai metodai galimi šiais laikais. Nejaugi sugrįžo banditiški 90-ieji?“, – istorija dalijasi pašnekovė.

Moters teigimu, iniciatyvūs namo gyventojai nesirengia taikstytis su įmonės savivale ir, padedami teisininkų, jau ėmėsi veiksmų. Sigutė įspėjo ir kitus klaipėdiečius būti atidiems ir kritiškai vertinti kaimynų ar nepažįstamųjų raginimus dėti parašus ant tuščių lapų.